Библия - Форум за Общение!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Блудния син - Лука (15:11-32 )

+2
Пламен Николов
Елена П. Борисова-Куртева
6 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Пон Мар 28, 2011 11:26 pm

Днес размишлявах върху притчата за "Блудния син"
Както пише по-горе намира се в Лука 15 глава от 11 до 32 стих.
Понеже всеки има Библия или ползва електронна такава, за да не сбъркам , прочетете си я от там и ви моля в Христовото име отговорете ми на един въпрос: "Как виждате себе си ? -Като блудния син или като по-големия брат ?" Като 99 овце или като заблудилата , като 9 драхми или като загубилата се и защо ?
Защо въобще Бог е поставил тази притча в Словото ? Какво иска да ни каже ?
Бог да ви благослови. Амин!
Защо? Благодаря предварително на всеки отговорил."
Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Сря Мар 30, 2011 12:26 pm

Има две групи - блудния син , загубената овца и и загубената драхма е едната група.
По- големия брат, 99 те овце и 9 те драхми е втората група.
Толкова ли е труден въпроса?
22 души са видяли въпроса и никой не отговаря- защо?
Като има две групи това означава нещо? Какво иска да ни каже Исус?
Чакам отговор? bounce
Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Пламен Николов Сря Мар 30, 2011 4:58 pm

Здравей сестра Елена!
Въпреки, че знам отговора за сега не бързам да го напиша!
Не е труден въпроса, но ето, че както и ти си го написала 22-ма са видяли темата, а никой от тях не се включил, за да напише своя отговор?!
Бог да благослови всички, и да им вложи в сърцата желание за общение, защото обшението помежду ни е Любов Господна! Амин!
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 49
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ Чет Мар 31, 2011 7:06 am

Слава на Живия Бог, Този Който е сътворил всичко нека да поразсъждаваме върху това много е полезно. Преди да пишем всички, да отговорим на няколко въпроса. Първо кой е блудния син? Плътта,душата или духа? Малко помощ - роденото от духа е дух а роденото от плътта е плът (Йоан 3:6)! Плът и кръв няма да наследят царството Божие. Амин.
1 Коринтяни 15:50
А това казвам, братя, че плът и кръв не могат да наследят Божието царство, нито тленното наследява нетленното.
ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ
ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ
Пастор
Пастор

Брой мнения : 31
Join date : 01.12.2010
Age : 61
Местожителство : гр. Тетевен / П-р Е.П.Ц-Тетевен / Людмил Захариев

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ Пет Апр 01, 2011 7:41 am

Слава на Бога.Какво става мили братя и сестри неможем да си отговорим или не ни се иска да видим истината за себе си.Блудство ето отговора от библията http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=26&g=16&tr[]=1 Езекил 16 глава.Плътското блудство е нищо в сравнение с духовното,защото Бог е дух и иска сдух и истина да Му служиме и затова е нужно да обърнем поглед навътре дълбоко в себе си.Да се обърнем към нашия Баща да помолим за прошка и да не ядем повече със свинете а да бъдем окъпани и облечени с чисти дрехи и за нас да бъде заклано угоено теле и да се дигне веселие.Да не се страхуваме от това което сме нека видим истината,защото тя ще ни направи свободни по точно Божието Слово което ни връща при създателя нашия Баща.БЪДЕТЕ БЛАГОСЛОВЕНИ.АМИН.
ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ
ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ
Пастор
Пастор

Брой мнения : 31
Join date : 01.12.2010
Age : 61
Местожителство : гр. Тетевен / П-р Е.П.Ц-Тетевен / Людмил Захариев

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Съб Апр 02, 2011 4:33 am

ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ написа:Слава на Бога.Какво става мили братя и сестри неможем да си отговорим или не ни се иска да видим истината за себе си.Блудство ето отговора от библията http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=26&g=16&tr[]=1 Езекил 16 глава.Плътското блудство е нищо в сравнение с духовното,защото Бог е дух и иска сдух и истина да Му служиме и затова е нужно да обърнем поглед навътре дълбоко в себе си.Да се обърнем към нашия Баща да помолим за прошка и да не ядем повече със свинете а да бъдем окъпани и облечени с чисти дрехи и за нас да бъде заклано угоено теле и да се дигне веселие.Да не се страхуваме от това което сме нека видим истината,защото тя ще ни направи свободни по точно Божието Слово което ни връща при създателя нашия Баща.БЪДЕТЕ БЛАГОСЛОВЕНИ.АМИН.


Има различни тълкувания на тази притча. Ще изредя някои от тях. Моля ви отговорете кои са верни и кои не , ако въобще има вярно тъкуване от изброените.


&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Първо тълкуване. Бащата на двамата сина е Бог. По- големия син е израелския народ, който е Божия народ. По- малкия /блудния / син са всички езичници. Израелтяните, като Божий народ , всички са праведни и ще се спасят като такива. А езичниците /т.е. ние/ , всички ще се спасим чрез покояние.
Всъщност Исус умря само за езичниците, а не за евреите, защото те са избран народ.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Второ тълкуване. Бащата е Бог. По- големия син е праведен и ще се спаси заради правдата си. Всичко, което е на бащата е на него. По- малкия /блудния / син пропиля всичко тук на земята и там, ако въобще се спаси няма да има нищо. Ще се спаси като през огън.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Трето тълкуване. Бащата е земен баща. Даден е като пример за такъв, който има двама сина. Единия
е покорен, другия не е. Покорния сам изработва спасението си,на база изпълнение на бащината воля.
Докато блудния син се нуждае от помощ. Бащата му помага, чрез милост.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Четвърто тълкуване. Има два пътя за спасение. Единия е широк, а другия тесен. Ако сме покорни и
вършим всички Божии заповеди и повеления, ще се спасим по- широкия път без да минаваме през трудности през този живот на земята. Както по-големия син . А по-тесния път за спасение ще мине само по-малкия-блудния син, защото не е покорен.Но всички ще отидат в Рая.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Пето тълкуване. Няма праведен ни един, т.е. никой не е-нито по-големия,нито по-малкия. Ако се спаси
по-големия,ще бъде славата за спасението на него.Заради дела изисквани от закона.В този случай ще се спаси само покаялия се по-малък блуден син, за да бъде славата на Бог. Спасяват се само тези, които
са на тесния път, а на широкия ще погинат. Това означава, че не само праведния брат, но и 99 овце,9 драхми ще са в Ада.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Шесто тълкуване. Бог не се интересува, кой е праведен, кой "блудник", а само от Славата, която ще получи.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Седмо тълкуване.Притчата е казана след притчите за овце и драхми, което означава едно и също.
Когато се повтаря три пъти се има предвид дух,душа и тяло. Ние трябва да се погрижим за спасението
не само на плътта, но и за душата и тялото. Само с плътски действия ще се погрижим за плътта, но не за дух и душата. Чрез покаяние ще се погрижим за спасение на духа. А чрез обновяване на ума ще се погрижим з душата. Всяка една от притчите има предвид това. Това означава,че спасението не е лесна работа и трябва да се изработи. Последните ще станат първи и т. н.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Убедена съм, че има и още много тълкувания и всяко си има основание, но кое е вярното. Може ли някой да ми каже? Ще му бъда благодарна. Бог също. Хубаво е да се изяснят нещата да не сме в заблуда. Благодаря на всеки писал и Бог да го благослови. Амин. I love you
Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Пламен Николов Съб Апр 02, 2011 2:24 pm

Вече отговорих на тази тема, кой е блудния син, и кой по-големия, но в друга тема!
Който я е прочел е видял себе си на мястото на единия от двамата братя!
Има само два вида хора - тези което служат на Живия Бог с Дух и Истина, и тези които само си мислят, че Му служат, като правят себе си по-големи от останалите!
Кой от двамата сина на кое място е:
1.На мястото на истинския Божий служител кой е?
2.И на мястото на този, който само си мисли, че му служи в Божия Дом кой е?

И за да не се чудите защо така отговарям ще цитирам онова което вече писах:
"Много по-трудно е да научиш някого да си лови рибките, отколкото да му ги даваш наготово!
Но много по-добре е да го научиш да си ги лови, отколкото все наготово да му ги даваш!"

Бог да благослови всички, и да ни доведе до единомислие със Себе Си, и в Един Дух със Себе Си, за да бъдем единомислени, единодушни и помежду си, за да има истинското общение помежду ни, което е Любов Господна! Амин! I love you








Spoiler:



Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 49
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Съб Апр 02, 2011 5:56 pm

Пламен Николов написа:Вече отговорих на тази тема, кой е блудния син, и кой по-големия, но в друга тема!
Който я е прочел е видял себе си на мястото на единия от двамата братя!
Има само два вида хора - тези което служат на Живия Бог с Дух и Истина, и тези които само си мислят, че Му служат, като правят себе си по-големи от останалите!
Кой от двамата сина на кое място е:
1.На мястото на истинския Божий служител кой е?
2.И на мястото на този, който само си мисли, че му служи в Божия Дом кой е?

И за да не се чудите защо така отговарям ще цитирам онова което вече писах:
"Много по-трудно е да научиш някого да си лови рибките, отколкото да му ги даваш наготово!
Но много по-добре е да го научиш да си ги лови, отколкото все наготово да му ги даваш!"

Бог да благослови всички, и да ни доведе до единомислие със Себе Си, и в Един Дух със Себе Си, за да бъдем единомислени, единодушни и помежду си, за да има истинското общение помежду ни, което е Любов Господна! Амин!

Аз нищо не разбрах ! Отново ми се пише същото и пак нищо не разбрах. Може така да си играем до утре,което никога няма да дойде, защото утре ще е днас-не утре.
Как може да очакваш другите да направят нещо,като ти не го правиш. По- лош пример не може да дадеш.
Наистина не разбирам. Или може би ти не разбираш притчата! Ако я разбираше щеше да дадеш по смислен отговор. Защо не отговориш пооделно на всяко от седемте тълкувания. По честно е да признаеш,
че не можеш, отколкото тия глупави измъквания. Знам ама няма да кажа???
Какъв е смисъла да има магазини за риба, след като сама ще си ловя рибата.
Защо е този форум, след като сама ще си търся отговорите.
След като е по-трудно да ги ловим/рибките/-направи го ти за да научиш и нас. Или имаш тайни???
Сигурно Бог ти е казал да не отговаряш. Така е!
Бог да те благослови за "ЧУДЕСНИЯ ОТГОВОР" Амин!
Мислех, че повече неможеш да ме РАЗОЧАРОВАШ, но явно съм грешала. Разочарованието ми от теб може да бъде безкрайно, както вселената. I love you
Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Пламен Николов Съб Апр 02, 2011 6:05 pm

Отговора съм го дал и то много ясно написан, както в другата тема, така и в бялото поле, в което като се кликне се показва линк за изтегляне на отговора!
Ето сложих ти и въдицата и стръвта на нея, сега само заметни с пръчката и улови рибката т.е. Изтегли, прочети и размишлявай!
Не, не се крия за разлика от теб (както си го сторила в темата: Педставете себе си с няколко думи, като си изтрила написаното за себе си, като така си нарушила правилата на форума)!
Дугата тема е за "Фарисея и Бирника" - ясно и точно е написан отговора и там!
Ето дадох ти и наготово една рибка!
Дали си разочарована от мен не знам, но аз ти прощавам в името на Господ Исус Христос, и се моля и Той да ти прости!
Не знам защо си мислиш, че аз съм единствения, който трябва да се промени?
Не знаеш ли написаното: "Ти който учиш другите себе си учиш ли?"
До сега не съм отстъпвал за онова, което Бог ми е открил и потвърдил! И това е Негова слава, защото Той продължава да го потвърждава! Амин!
Бог да благослови всички! Амин!
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 49
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ Съб Апр 02, 2011 8:43 pm

Тука не е много мястото да пиша по този въпрос,но искам да ви обърна внимание на следното.Тази тема е много хубава и поучителна и както винаги вашите спорове изместват целта в друга посока.Днес се молих точно за тази тема и Духът ме насочи към това ,че искате всички да мислят еднакво ама няма да стане.На вас е поверено това дело да поучавате каквото Бог ви даде и да изявите каквото ви открие не може всички да сме очи или уши къде ще бъде тялото,защо мрънкате за това което правите нали в името на нашия Господ Исус Христос го правите и то е благословено,защото много души получават Божийте послания ,чрез вас.Всички пророци ли са всички учители ли са.Та Божието семе се сее чрез вас и колко повече ако Бог си извършва делото като докосва хора чрез вас дори и мен.тежко и горко ако някой заблуди тез най малките вместо да ги напой с чаша вода.Тежко ли ви е да сеете?Ако сега с търпение сеете то ще и да пожънете само оставете Бог да си свърши работата мислите ли че е случайно дето форума нее пълен със всякакви глупости а е оставено на вас да откриете Божийте дълбочини и вместо да се радвате вие или се оплаквате или спорите един с друг.Помислете за душите който се спасяват и се опашете през кръста да изпълните Божието дело с радост.Дори ида не се пише доволно е да се прочита оставете другото на Бог.Бъдете БЛАГОСЛОВЕНИ и се моля Бог да ви даде прозрение и все повече знание да Го предадете на верни човеци и дано не пада край пътя, на канара или в тръните а да падне на добра почва.Амин.От вас зависи да получим повече и повече.
ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ
ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ
Пастор
Пастор

Брой мнения : 31
Join date : 01.12.2010
Age : 61
Местожителство : гр. Тетевен / П-р Е.П.Ц-Тетевен / Людмил Захариев

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Пламен Николов Съб Апр 02, 2011 10:23 pm

Абсолютно съм съгласен с това, което си написал! Приемам си изобличението, и ще публикувам онова, което публикувах по-горе в текстов файл за изтегляне!


Ето и съдържанието му:

Блудният син се осъзнал. Осъзнаването е началото на обръщането на грешника към Бога. Осъзнавайки се, той ясно разбира от какво точно се нуждае душата му и какво не му достига. Спомня си за Небесния Отец и благата, от които се е лишил самоволно, отлъчвайки се от Него. Така решава и да се завърне при Бога, т.е. да остави греховния живот и да живее отново по Божиите заповеди. Заблудилият се и разкайващ се син не търси зачитане на достойнството и правата си на син и е доволен дори от положението на слуга в дома на баща си. С това притчата за Блудния син показва какво трябва да бъде смирението на каещия се грешник. Заблудилият се син бил приет от бащата. Притчата учи чрез това, че доброто намерение е тогава спасително, когато без бавене се приведе в изпълнение. Бащата посреща с радост и обдарява завърналия се заблуден син. Това е светлият образ на Божията Любов всеки човек, и най-вече към всеки каещ се грешник - (за същото се говори и в притчата с фарисея и бирника, където бирника осъзнавал своите грехове, и се покаял)!
Ако се вгледаме внимателно, ще открием, че се е заблудил и изгубил не само по-малкият брат, който напуска бащиния дом, за да търси свобода и щастие в далечна страна, но и по-големият син, който остава у дома. Макар че, де факто той остава и продължава да изпълнява всичко, което се очаква от един добър син, вътрешно се е отдалечил от баща си. Като изпълнява своя синовен дълг, той работи неуморно и изпълнява ежедневно задълженията си, но в същото време се превръща в един все по-малко щастлив и свободен човек - (Фарисей)!
Блудния син казва: "Татко съгреших против небето и пред тебе, и не съм вече достоен да се нарека твой син." Лука 15:21
Да обърнем погледите си навътре и водени от Божието Слово, да продължим да се себеизучаваме, защото как можем да се променим към добро, ако не знаем какво имаме да променяме?
В първо послание към Коринтяните 11-та глава се казва: "Ако разпознавахме сами себе си, нямаше да бъдем съдени!"
Да разгледаме притчата за блудния син.
Блуден син. - Това е всеки един човек. Има ли човек без грях? - Няма!
Апостол Йоан пише: "Ако кажем, че нямаме грях, себе си мамим и истината не е в нас." 1 Йоан 1:8
А "грехът е беззаконие" 1Йоан3:4 - т.е. Всяко действие или мисъл, насочени срещу Божията Воля; нарушение изискванията на Божия Закон! Нарушението на Божия закон Е престъпване на Божията воля. Следователно грехът е оскърбяване на Бога. Всякога, когато грешим ние образно, напускаме бащиния дом, като блудния син и живеем в чужда земя. Всеки от нас има, като блудния син, даден му от Бог имот - здраве, сила, дарби, блага и др. Как често, подобно на блудния син всичко прахосваме и в нравствено отношение изпадаме в унизително положение в сравнение с това, което Исус ни даде като пример, как да живеем. Ставаме роби на страсти, греховe и пороци, и като блудния син ставаме пастири на свине и се храним с тяхната храна.
Тук стои въпроса - Има ли спасение? Възможно ли е връщане? - Да! Има и е възможно! Пътят е посочен внимателно в тази притча. От грешника се иска да напрви онова, което сторил блудния син, а именно; - духовно да се пробуди, да разбере своето нравствено състояние. Втората степен е горко да оплаче себе си. Това ще рече да пролее сълзи за греховете си. Спомнете си за блудния син, който през сълзи викал: "От глад умирам" - това е плача на гладната за добродетели душа. Спомнете си и апостол Петър, който след тежко съгрешаване - отричането от Господ Исус Хростос, падна на земята Марк 14:72 и плакал горко Марк 26:75
Но това не стига - осъзналия се грешник трябва да реши да се върне при баща си и да поиска прошка, да реши да живее нов живот в бащиния дом.
Блудния син казал: "Ще стана и ще отида при баща си и ще му река: Татко съгреших против тебе и не съм достоен да се нарека твой син; направи ме като един от наемниците."
Решението, освен, че трябва да се вземе, трябва и да се изпълни! За блудния син се казва: "И стана и отиде при баща си."
Какво направил бащата на блудния син?
"А когато бе още далеч, видя го баща му, смили се, и като се завтече, хвърли се на врата му и го целуваше"
А синът му рекъл:
"Татко съгреших против небето и против тебе и не съм достоен да се нарека твой син."
Тоест синът направил изповед. Ние трябва да изповядваме всяка грешна мисъл, всака грешна дума, всяко грешно действие и да съжалим в сърцето си и да намразим тези наща, вземайки решение, че те вече няма да бъдат част от живота ни. Трабва да запомним: Ходенето с Бог и компромиса с греха са две взаимно изключващи се неща.
След изповедта на сина бащата казал на слугите си: "Изнесете най-хубавата премята и го облечете и дайте пръстен на ръката му и обуща на нозете, па докарайте и заколете угоеното теле: нека ядем, защото моят син мъртав беше и оживя, изгубен беше и се намери. И взеха да се веселят." Не само простил на сина си, но му върнал синовното достойнство. Приел го не като наемник а като син.
Това иска да ни каже Исус чрез тази притча.
Бог обича еднакво всички човеци. За всяка обърната човешка душа към Бога на небето се радват повече отколкото за стотици праведници Лука 15:7
Божието милосърдие към каещия се грешник е безкрайно! Да побързаме да се възползваме от любовта и милосърдието на нашия Небесен Отец, докато имаме благоприятно време и ден за спасение. 2 Коринтяни 6:2
И само вярата в Исус Христос е предшествана и последвана от покаяние. Обръщане гръб на греха, омраза към нещата, които Бог мрази и любов към нещата, които Бог обича. Растеж в святост и желание да не бъдеш като света, и да не бъдеш като по-голямата част от християните (с фарисейски квас в сърцето), а да бъдеш като Исус Христос! Амин!


sunny Бог да благослови всички! Амин! sunny
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 49
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Нед Апр 03, 2011 6:44 am

Пламен Николов написа:Вече отговорих на тази тема, кой е блудния син, и кой по-големия, но в друга тема!

Въпрос-Коя?

Който я е прочел е видял себе си на мястото на единия от двамата братя!

Въпрос- А който не я прочел, какво да направи?
И как да я прочете,като не я казваш.Ако е скритата нищо не разбрах.

Има само два вида хора - тези което служат на Живия Бог с Дух и Истина, и тези които само си мислят, че Му служат, като правят себе си по-големи от останалите!

Въпрос- Себе си ли имаш предвид, като казваш "правят себе си по-големи от останалите!"


Кой от двамата сина на кое място е:
1.На мястото на истинския Божий служител кой е?
2.И на мястото на този, който само си мисли, че му служи в Божия Дом кой е?


Въпрос- За втората точка Словото казва, че по-големия е праведен,не сина да казва или да мисли.Словото казва за по-малкия, че е блудник, не за по-големия.



И за да не се чудите защо така отговарям ще цитирам онова което вече писах:
"Много по-трудно е да научиш някого да си лови рибките, отколкото да му ги даваш наготово!
Но много по-добре е да го научиш да си ги лови, отколкото все наготово да му ги даваш!"


ВЪПРОС:
Хубаво повтаряш едно и също нещо 15 пъти, но не мислиш ли че като никой не те е разбрал е редно да обясниш как да го правят щото да те разберат. Още от първия ми пост го пишеш и НИКОЙ НЕ Е ЗАПОЧНАЛ ДА "ЛОВИ САМ РИБКИТЕ". Това не ти ли говори, че не само аз не те разбирам.

Бог да благослови всички, и да ни доведе до единомислие със Себе Си, и в Един Дух със Себе Си, за да бъдем единомислени, единодушни и помежду си, за да има истинското общение помежду ни, което е Любов Господна! Амин! I love you

Въпрос: Не Бог ще ни доведе до единомислие, а ние сами трябва да вземем такова решение. Защото ние имаме свободна воля, да сме в единомислие или не. Както Адам и Ева сами решиха да ядат или не от плода за доброто и злото. Ако нямаха свободна воля, просто нямаше да ядат.Така е и с единомислието.
Аз не мисля като теб и ти не мислиш като мен. Това е очевадно! Защо трябва аз да мисля като теб?
Не е ли редно ти да мислиш като мен? Ти си казваш същото, защото си убеден ,че ти си прав!
Тогава- какво?
Как постъпваше Исус???
Доведоха при Него "проститутка". Той каза, който е безгрешен първи да хвърли камък ! Хвърли ли някой?
Не, защото нямаше безгрешен- ще кажеш ти, нали?
Но не- имаше безгрешен-това беше Исус. Той нямаше никакъв грях и пак не хвърли камък. Ти така ли правиш като Исус. Толкова камъни хвърли срещу мен, че не ми е възможно да ги изброя.
Той не само не обвини истинските виновни, но понесе вината /греха/на целия свят. Разбираш ли какво значи това? Ти така ли правиш, когато постоянно се защитаваш и обвиняваш мен???
Знаеш ли какво значи да носиш вина, която не е твоя???
"Благородния (родения от Бога) търси вина в себе си, а останалите в другите!" Ти постоянно търсиш вина в другите-от кои си? Определено, не благороден. Определено не правиш като Исус. Напразно си гледал
филма "Какво би направил Исус."
Запомни едно от мен. Ако искаш да се рабираш с някого, не търси вина постоянно само в него, но и в себе си.Както прави Исус. "И аз не те обвинявам" каза на виновната.








Spoiler:







Това, което си написал в spoiler не се събира на екрана и много трудно се чете на моя лаптоп.
Защо го направи толкова сложно и трудно да се чете? Да изявиш себе си колко си умен?
Колкото можах да прочета не дава отговора на седемте тълкувания , които посочих.
Големия син ще се спаси ли? Той не е извършил грях? Какво ще стане със 99 овце?
Бащата Бог ли е? Ние от кои сме? По точно ти кой си? По-големия или по-малкия? Как постъпваш и какво казваш? Има ли съответствие между думи и дела? Някъде каза ли се ,че блудния син се е отнесе зле към
по-големия? Взаимоотношенията бяха само между баща и синове? Някъде каза ли се ,че двамата братя да имаха общение? Така ли трябва да правим? Да не общуваме братя и сестри- иначе се нараняваме.
Защо Исус каза три притчи овце,драхми и блудния син- не е ли достатъчна само една?
Кой е блудния син и кой по-големия брат? Как трябва да постъпваме ние? Да съгрешаваме, като по-малкия брат или да постъпваме като по-големия брат. Ако е като втория-Словото казва, че е праведен
защо да се покайваме? Може ли Словото да лъже? Значи ще се спасят и двамата - така ли?
Нищо не разбрах от скритото ти обяснение. Не всички са умни като теб- обясни със думи прости та всеки да разбере. Всякакви хора влизат в този форум.Дори и по-прости от мен. Защо да не е простичко, както Исус го прави?
Ако аз не мога да го разбера- как ще го направи някой друг? Не можеш да караш някой да направи нещо,
след като ти не го правиш-т.е. не показваш как да се направи?
Да, аз сгреших , че въобще говорих с теб. Бог много ясно ми каза да не го правя и аз не послушах.
Ще моля Бог за прошка, но ти трябва да си завършиш работата до-край. Обясни за да разбере всеки
влязъл тук.
Най- вече не би ли трябвало да ни научиш "как да си ловим рибките"?
Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Нед Апр 03, 2011 11:15 am

Пламен Николов написа:Отговора съм го дал и то много ясно написан, както в другата тема, така и в бялото поле, в което като се кликне се показва линк за изтегляне на отговора!
Ето сложих ти и въдицата и стръвта на нея, сега само заметни с пръчката и улови рибката т.е. Изтегли, прочети и размишлявай!

Елена:
Горното с въдиците не ми е ясно!

Не, не се крия за разлика от теб (както си го сторила в темата: Педставете себе си с няколко думи, като си изтрила написаното за себе си, като така си нарушила правилата на форума)!

Елена:
Горното каква връзка има с разглежданата тема? Това не е ли нарушение на правилата на форума?
Или админ-може да нарушава, но не и аз?


Дугата тема е за "Фарисея и Бирника" - ясно и точно е написан отговора и там!
Ето дадох ти и наготово една рибка!

Елена :
Този отговор не е твой! Това е полезна публикация, не си присвоявай чужди отговори, това е плагиатстване ! Нямаше да съдя, ако и ти не съдиш. Пък и каква връзка има със темата. Темата не е фарисея и бирника , а блудния син!


Дали си разочарована от мен не знам, но аз ти прощавам в името на Господ Исус Христос, и се моля и Той да ти прости!

Елена:
Какво ми прощаваш?
Това си е мой проблем!
Мислела съм много хубави неща за теб, а сега не ги мисля?
С какво съм те засегнала, че да ми прощаваш. Аз съм сгрешила, защото по принцип мисля хубави неща за братя и сестри. Те или ги защитават /утвърждават/ или обратното. Наистина какво прощаваш и какво Бог да ми прости? Моето мнение за Бог е прекрасно и то не е само утвърдено, но всеки ден става все по-прекрасно. Имам Прекрасен Баща и нон-стоп да му благодаря ще е малко. Бог ме обича с такава любов
толкова хубави неща мога да кажа за Него-но не е тук мястото.



Не знам защо си мислиш, че аз съм единствения, който трябва да се промени?
Не знаеш ли написаното: "Ти който учиш другите себе си учиш ли?"
До сега не съм отстъпвал за онова, което Бог ми е открил и потвърдил! И това е Негова слава, защото Той продължава да го потвърждава! Амин!


Елена:
Не съм казала , че само теб иска да променя. Бог обича и мен- колкото и да не ти се вярва и иска да промени най-вече мен. Затова ме прати в Твоя форум, не случайно!
И двамата сме със силен дух и само тогава взаимно можем да го направим. Казвам ти го ако още не си го разбрал? Нали Бог ти казва всичко- или това е пропуснал.
"Два остри камъка брашно не мелят". За да почнат да мелят трябва да се огладят, а не виждам по-добър начин от това да общуват във форума. Ако се разделят ще си останат остри. А това определено Бог не иска./ майтап бе Уили-ха,ха,ха ?
Бог да благослови всички! Амин!
Very Happy
Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Нед Апр 03, 2011 11:49 am

ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ написа:Тука не е много мястото да пиша по този въпрос,но искам да ви обърна внимание на следното.Тази тема е много хубава и поучителна и както винаги вашите спорове изместват целта в друга посока.Днес се молих точно за тази тема и Духът ме насочи към това ,че искате всички да мислят еднакво ама няма да стане.


Елена:
Отговарям на всеки дума по-дума да не пропусна нещо. От двамата със Пламен - ти си по-мъдър-признавам го! Признавам и това, че Пламен те слуша-ПОТВЪРДЕНО Е НЕ ВЕДНЪЖ! Слава на Бога за това!!
За темата съм напълно съгласна ,че е много поучителна. Но от нея може да се научи много, ако се размишлява по-задълбочено.Единомислието не е мое мнение , а на Пламен. Той смята.че като сме на един Дух/Христовия/, а това определено е така- то и мислим еднакво! Не е нужно, защото ума е от душата и той трябва да се обнови след новорождението, ако позволим на Бог да го направи. Ако си мислим,че много знаем / както Пламен писа -АЗ ЗНАМ ОТГОВОРА???/, БОГ НЯМА ДА ГО ОБНОВИ. ВСЕКИ ДЕН БОГ МИ ДАВА ВСЕ НОВО И НОВО ОТКРОВЕНИЯ ВЪХУ СЛОВОТО. БОГ ВИНАГИ НАМИРА ДА МЕ ИЗНЕНАДА С НЕЩО и никога не бих казала,че знам нещо/.Защото знанието е от Бог и Славата естествено е само Негова.

**************************

На вас е поверено това дело да поучавате каквото Бог ви даде и да изявите каквото ви открие не може всички да сме очи или уши къде ще бъде тялото,защо мрънкате за това което правите нали в името на нашия Господ Исус Христос го правите и то е благословено,защото много души получават Божийте послания ,чрез вас.Всички пророци ли са всички учители ли са.Та Божието семе се сее чрез вас и колко повече ако Бог си извършва делото като докосва хора чрез вас дори и мен.тежко и горко ако някой заблуди тез най малките вместо да ги напой с чаша вода.



Елена :
Напълно съм съгласна. Определено виждам от написаното ,че ще се разбираме прекрасно. Явно с пастори
ми е много по-лесно да се разбирам. Познавам не един или двама, а много повече и със всички без изключение се разбирам прекрасно, но изглежда с ПРОРОЦИ , не ми е дадено да се разбирам.

***************************


Тежко ли ви е да сеете?Ако сега с търпение сеете то ще и да пожънете само оставете Бог да си свърши работата мислите ли че е случайно дето форума нее пълен със всякакви глупости а е оставено на вас да откриете Божийте дълбочини и вместо да се радвате вие или се оплаквате или спорите един с друг.


Елена:
Изобщо не ми е тежко да сея-напротив! Привила съм го многократно с любов и пак ще го правя, ако не
ми се пречи със критики,забележки за дреболии и т.н.Трябва да отсеем важното за да не си пречим с маловажни неща.Как не разбира Пламен ,че съм различна от него и не мога да харесвам това, което той харесва / говоря за маловажни неща/. Немога да козирувам, както той очаква на всичко което той каже.
Аз имам свое мнение и ще го променя само ако ме убеди,че той е прав. Ако е свикнал всички да приемат неговото за правилно, въпреки,че не са вътрешно съгласни-аз не мога да го направя. Защото всичко, което правим без да сме убедени,че е така е грях.

***************************************



Помислете за душите който се спасяват и се опашете през кръста да изпълните Божието дело с радост.Дори ида не се пише доволно е да се прочита оставете другото на Бог.Бъдете БЛАГОСЛОВЕНИ и се моля Бог да ви даде прозрение и все повече знание да Го предадете на верни човеци и дано не пада край пътя, на канара или в тръните а да падне на добра почва.Амин.От вас зависи да получим повече и повече.


Елена:
Ако не мислех за душите, не бих останала и секунда тук. Не съм мазохистка, не обичам да ме нараняват, защото не мисля като админ-а. Това моля от началото на влизането ми в този форум.
Моля ви в Христовото име. Не ме съдете за щяло и не щяло. Оставете Бог да ми бъде съдия.
Само Той знае какво е в съцето ми. Аз му казвам всичко. Няма нещо, което става с мен и да не го споделя с Него. Проблема ми е с вас!Моля ви в Христовото име. Спрете с критики , обвиненив,съдене
правила и т.н. Исус каза:"Който е безгрешен нека хвърли първия камък!"
Вие безгрешни ли сте? Спрете да хвърляте камъни срещу мен. Исус бе безгрешен и не хвърли камък. Колко повече ние не трябва да хвърляме.


Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Пламен Николов Нед Апр 03, 2011 5:22 pm

Сестра бива ли сега отново да нарушаваш правилата на форума?! Това Исус Христос би ли го направил?
Казваш, че съм те затруднил с текстовия файл, и съм съгласен. Не всеки може да се справи с изтеглянето му! Именно за това след написаното от брат Людмил (нашия пастор) приех изобличението си и се поправих - публикувах текста от прикачения за изтегляне файл! Надявам се в него да видиш моя отговор! Бог да те благослови! Амин! I love you
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 49
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Бетина П. Борисова Нед Апр 03, 2011 6:39 pm

Елена П. Борисова-Куртева написа:...защото ума е от душата и той трябва да се обнови след новорождението, ако позволим на Бог да го направи...

Справка с написаното в Библията:
Римляни 8:27
а тоя, който изпитва сърцата, знае какъв е умът на Духа, защото той ходатайствува за светиите по Божията воля.

И сега умът от душата ли е, или от духа,според както го пише?
Не знам отговора и за това питам!
Бетина П. Борисова
Бетина П. Борисова
Модератор
Модератор

Брой мнения : 42
Join date : 01.12.2010
Age : 26
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Модератор / Бетина П. Борисова

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Пламен Николов Нед Апр 03, 2011 7:14 pm




Честно да си кажа и аз не знам отговора, но се замислих над следните стихове:
1 Коринтяни 14:14
Защото, ако се моля на непознат език, духът ми се моли, а умът ми не дава плод.
Галатяни 5:22
А плодът на Духа е: любов, радост, мир, дълготърпение, благост, милост, милосърдие, вярност,
Ефесяни 5:9
(защото плодът на светлината се състои във всичко що е благо, право и истинно).
Филипяни 1:11
изпълнени с плодовете на правдата, които са чрез Исуса Христа, за слава и хвала на Бога
Като най-вече се замислих нато това:
1.А делата на плътта са явни: ...
2.А плодът на Духа е: ...

Ако ума е от душата, защо се пише, че трябва да дава плод? Аз не знам!
Ако душата трябваше да дава плод, защо пише, че плодът е на Духа? И това не знам, и се чудя защо умът е от душата?!
Дано да разберем всички отговорите, защото наистина е важно да ги знаем!
Вярвам, че това има голямо значение за притчата в тази тема - за блудния син, който се покая и завърна в Бащиния Дом, и по-големия син, който много по-коварно го напусна:
Лука 15:28
И той се разсърди и не искаше да влезе и баща му излезе и го молеше. (Но той не влезе - остана си отвън Бащиния Дом)!
Бог да благослови всички, и дано да ни открие тази тайна към която ни е насочил по Волята Си! Амин! I love you
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 49
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Вто Апр 05, 2011 1:17 pm

Пламен Николов написа:Сестра бива ли сега отново да нарушаваш правилата на форума?! Това Исус Христос би ли го направил?
Казваш, че съм те затруднил с текстовия файл, и съм съгласен. Не всеки може да се справи с изтеглянето му! Именно за това след написаното от брат Людмил (нашия пастор) приех изобличението си и се поправих - публикувах текста от прикачения за изтегляне файл! Надявам се в него да видиш моя отговор! Бог да те благослови! Амин! I love you


Има разминаване във времето. Когато съм писала предното, което критикуваш е писано без да видя написаното от брат Людмил и съответно публикуването на текста. Написах много подробен отговор с примери и т.н. , но бе изстрит за мое голямо съжаление. Имаше много интересни неща и примери, но......
Такава е Божията воля. Нищо не е случайно и всичко съдейства за добро за тези,които любят Бога. Аз определено го обичам. Амин. I love you
Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Вто Апр 05, 2011 1:37 pm

Бетина П. Борисова написа:
Елена П. Борисова-Куртева написа:...защото ума е от душата и той трябва да се обнови след новорождението, ако позволим на Бог да го направи...

Справка с написаното в Библията:
Римляни 8:27
а тоя, който изпитва сърцата, знае какъв е умът на Духа, защото той ходатайствува за светиите по Божията воля.

И сега умът от душата ли е, или от духа,според както го пише?
Не знам отговора и за това питам!

Това писах подробно в друга тема.
Човек има дух,душа и тяло.Той се разжда по плът със Адамовия дух, който съгреши и греха остава в духа,когато се раждаме/по плът/.
Затова Словото ни казва,че трябва да се родим отново/при Никодим, Исус обяснява/.Кръщението във Исус Христос / има три вида кръщения-това знаете нали-да не се отклонявам/ е тъй нареченето новорождение.
Но това не е достатъчно, защото душата е от Адамовия дух.А ние искаме да спасим душата си. Атрибутите на душата са Ум/разум/,чувства/емоции/ и воля. Това също писах в друга тема.
Ние трябва да обновим тези атрибути, в случая ума/разума/, за да размишлява не за светските неща, а за Божиите. Разбира се , Боге е Дух. Може ли да кажем ,че Бог няма ум-абсурд. В Словото се казва за Божия ум, който е в Духа, а аз говоря да обновим нашия ум,който е от Адам и трябва да обновим с Христовия ум. Много ми е трудно да го обясня, след като не виждам очите ви за даразбера, какво разбирате,какво не. Достатъчно е да погледна към вас, за да разбера как да продължа. Само един учител може да разбере какво искам да кажа. Има и скайп, може и да се чуем при желание.
Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Вто Апр 05, 2011 1:47 pm

Пламен Николов написа:


Честно да си кажа и аз не знам отговора, но се замислих над следните стихове:
1 Коринтяни 14:14
Защото, ако се моля на непознат език, духът ми се моли, а умът ми не дава плод.
Галатяни 5:22
А плодът на Духа е: любов, радост, мир, дълготърпение, благост, милост, милосърдие, вярност,
Ефесяни 5:9
(защото плодът на светлината се състои във всичко що е благо, право и истинно).
Филипяни 1:11
изпълнени с плодовете на правдата, които са чрез Исуса Христа, за слава и хвала на Бога
Като най-вече се замислих нато това:
1.А делата на плътта са явни: ...
2.А плодът на Духа е: ...

Ако ума е от душата, защо се пише, че трябва да дава плод? Аз не знам!
Ако душата трябваше да дава плод, защо пише, че плодът е на Духа? И това не знам, и се чудя защо умът е от душата?!
Дано да разберем всички отговорите, защото наистина е важно да ги знаем!
Вярвам, че това има голямо значение за притчата в тази тема - за блудния син, който се покая и завърна в Бащиния Дом, и по-големия син, който много по-коварно го напусна:
Лука 15:28
И той се разсърди и не искаше да влезе и баща му излезе и го молеше. (Но той не влезе - остана си отвън Бащиния Дом)!
Бог да благослови всички, и дано да ни открие тази тайна към която ни е насочил по Волята Си! Амин! I love you


Напълно съм съгласна, че трябва да разбираме тези неща. Искам да поговорим за тях по-подробно.
Но не знам кога, къде и как?
Бог да промисли!
Дадох донякъде отговор на Бетина.
Писах върху притчата подробно , но се изстри ...........
Каквото и да пиша, нужна е връзка за да знам, какво се разбира и какво не.Когато обяснявам на съпруга или сина спорим много, защото всеки разбира по-различен начин.Особено синът ми не приема току така, без да го разбере.Той има страхотна памет и не мога да ги "излъжа". Но не ми се е случило досега да не го убедя.Колкото и време да ми коства, накрая казва: "Така е майко-права си. Но знам какво знае и какво не! Разберете ме-трудно е така.
Така се движа в тъмна стая и не знам какво се знае и какво не!. При училище се знае кои уроци са взети и се предполага,че се знаят. Тук не знам нищо!
Бог да ви благослови. Амин.
Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Пламен Николов Вто Апр 05, 2011 2:07 pm

Елена П. Борисова-Куртева написа:...и греха остава в духа...

Сигурна ли си точно в това което цитирах сестра?
Питам защото е писано:
Римляни 8:3
Понеже това, което бе невъзможно за закона, поради туй, че бе ослабнал чрез плътта, Бог го извърши като изпрати Сина Си в плът подобна на греховната плът и в жертва за грях, и осъди греха в плътта,
Римляни 7:18
Защото зная, че в мене, сиреч, в плътта ми, не живее доброто; понеже желание за доброто имам, но не и сила да го върша.

Моля те сестра, нека да не се отклоняваме от написаното в Библията, защото така може да изпаднем в празнословия, които не са полезни на никого! Нека изследваме писанието, за да видим дали онова, което твърдим, и пишем е вярно, преди да го публикуваме, за да не се окажем лъжци, и да бъдем съдени после от Бога! За това и Господ каза, че Беряните бяха разумни, защото изследваха писанията, за да разберат дали е вярно онова, което са чули!
Знаеш ли - аз не изследвам писанията, но се вслушвам в Божия Глас (а истински разумния е оня който търси Бога-Псалом 14:2), и Той ми дава точните стихове, които потвърждават това, което и сега цитирах, за да уточним дали написаното е вярно или не! Защо е така ли: Защото Бог е Словото, и Той знае какво е написал в Библията, и може много по-добре да ни дава точните стихове, с което да ни открива и потвърждава онова, което ни разкрива, а е било до сега тайна!

Всъщност Адамовия дух за който пишеш е В плътта (пише го по-горе в цитираните стихове), и тя се вижда явно, както и делата и се виждат явно - Галатяни 5:19-21! Това е стария човек който трябва да Съблечем (с когото беше облечен човека след грехопадението му и изгонването му от рая):
Ефесяни 4:22
да СЪБЛЕЧЕТЕ, според по-предишното си поведение, стария човек, който тлее по измамителните страсти,
А вътрешния човек е създаден по Образа Божий, и точно него Бог иска да възкреси от мъртвите (външния човек)!
Въпроса е дали душата на човека се ръководи от Божия Дух или от плътта (духът на този свят)?!
Ако имаш плътски ум си минал през широката врата (широкия път),
но ако имаш Ум Христов си минал през тясната врата (тесния път)!
Това го пише в Библията сестра, за това го пиша тук!
Бог иска да възстанови Правилния Ред (защото Бог е на Реда), а Той е:
Божия Дух (на трона Си в сърцето) -> вътре в нашия дух (наречен човек, или образ Божий) -> чрез душата (помощника на човека) да изпълнява Волята Си - Делата Си (до тук се вижда истинското тяло, за което пише, че трябва след като съблечем стария човек, да се облечем в Новия - Създаден (минало време) по Образа на Бога)!
Точно това дойде и показа нашия Господ нагледно (Божието Слово, което е Божията Вечна Воля в действие)!!!
А Неправилния ред е:
Духът на този свят (а пише, че целия свят лежи в лукавия), който е в плътта (кожената дреха с която сме облечени - стария човек Адам, който трябва да съблечем съразпъвайки се с Христос - не самата плът, а духът В плътта) -> чрез душата (без участието на Образа Божий - духът на човека т.е. Частицата от Божия Дух който Той вдъхна за да направи човека жива душа - освен да вкусва това което му се поднася, а то е смърт и грях - цялото зло) -> отново чрез плътта върши противните на Бога дела, които се наричат ГРЯХ и водят към смърт - защото заплатата на греха е смърт (словото на противника на Бога, което е действието на чужда воля (за която се твърди, че всеки човек я има т.е. свободната му воля), а това е различна воля от Божията Вечна Воля)!
В този неправилен ред духът на човека само вкусва от доброто и злото идващо от "дървото за познаване доброто и злото" -> което е духът на противника на Бога - т.е. от сатана или наречен още дявол (противник)! Не знаеш ли, че за него е невъзможно да се върне в Божието царство, което е във нас според както Господ го каза (и това е вътрешния човек)?! Нима не знаеш, че сатана има достъп само до видимото тяло (кожената дреха с която сме облечени? И това е външния човек -> по-точно онова което живее в плътта)!
Може и да знаеш поговорката, че с когото се събере човек такъв става, но нека да го покажем как е в писанията:
2 Петрово 2:19
Обещават им свобода, а те сами са роби на разврата; защото от каквото е победен някой, на това и роб става.
1 Коринтяни 7:23
С цена сте били купени; не ставайте роби на човеци. (в това число и на самите себе си!)

За това когато попитах нашия Господ: Кое е сърцето, какво представлява, как да разбираме всичко това?
Той ми отговори с въпроса: Не кое, или какво е сърцето, а Кой е твоето сърце - духът на този свят, или Духът на Господа?
Не ми трябваше да питам повече, защото Господ бе вложил вече в сърцето ми отговора, а и то самия въпрос го подсказва!

Бог да те благослови, и дано да ти открие тайните Си, за да може да разбираме заедно с всички Светии Духовните неща - цялата Божия пълнота, така както Той иска, не както ние ги разбираме от писанията!

Всъщност това което казваш, че греха остава в духа от части е вярно, но става въпрос за духа на този свят (на противника, който е в плътта - виж думите на Павел от 7-ма глава на Римляни!) - стария човек който трябва да съблечем, за да се облечем в новия създаден по образа на Бога! Така е писано: "Бог казва така - ще отворя устата си в притча, за да ви разкрия нещата от древността, нещата които са отначало!"
Вътре в нашия дух, когато сме водени от плътта е празно (всеки у чувствал тази празнота), защото там е престола на Бог и Той трябва да бъде там, но след като се покаем, и съразпнем с Христос!
Още в началото, когато прочитаме Битие се вижда, че при грехопадението става обратен ред -> змията (духът на този свят) лъже (това е името на плода от дървото за познаване на доброто и злото, а плодът на Дървото на Живота се нарича Истина - противоположност на лъжата, защото е писано: "И ще познаете (не знаете, а познаете) Истината, и Истината ще ви направи Свободни т.е. Бог ще го направи, защото Той е Истината), жената се излъга (така го и пише, че жената се излъга, не мъжа) и взе та яде, и после даде и на мъжа си да яде (и той умря, и бе погребан в тая кожена дреха - външния човек), а не се изпълнява правилния поставен от Бога Ред:
1 Коринтяни 11:3 Но желая да знаете, че глава на всеки мъж е Христос, а глава на жената е мъжът, глава пък на Христос е Бог
Тук говори точно и ясно за правиния ред: Дух -> Душа -> Тяло! - това действие се върши от Едиствения Живия Бог - Неговите Дела и Воля чрез нас!!! "Пребъдващия в Мене Отец върши Своите Дела - така каза Господ!!!"
А неправилния ред е: Плът -> Душа -> Плът! - това действие е от тялото на тая смърт (ап.Павел го каза така), за извършване противни на Бога дела, по волята на противника! "И това не го върша аз - каза ап.Павел - а греха, който живее в плътта ми!!!"
Всеки сам избира пътя си, но освен тия двата пътя няма друг!
За това Бог е заповядал на всички да се покаят (обърнат от греха - от своите си пътища и воля, към Бога), за да се изпълнява правилния ред Божий чрез нас т.е.Божията Воля и Дела Вечно чрез нас! Амин!
Точно това бе нарушено от падналия ангел (и неговото войнство), и сега го върши чрез непокаялите се човеци!
Неправилния ред е белега на звяра, а правилния е Божия Печат!!!
Моля се всички наистина да се покаят, за да получат тоя дар - Спасението си!!! Амин!


п.с.Не го приемай като критика всичко това сестра, което писах, защото е писано:
1 Коринтяни 8:1 Знаем, че ние всички уж имаме знание да разрешим въпроса! Но знанието възгордява, а любовта назидава.
Любовта назидава - в това число и мен самия!

Бог да благослови всички! Амин! I love you

Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 49
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Вто Апр 05, 2011 7:07 pm

Пламен Николов написа:
Елена П. Борисова-Куртева написа:...и греха остава в духа...

Сигурна ли си точно в това което цитирах сестра?
Питам защото е писано:
Римляни 8:3
Понеже това, което бе невъзможно за закона, поради туй, че бе ослабнал чрез плътта, Бог го извърши като изпрати Сина Си в плът подобна на греховната плът и в жертва за грях, и осъди греха в плътта,
Римляни 7:18
Защото зная, че в мене, сиреч, в плътта ми, не живее доброто; понеже желание за доброто имам, но не и сила да го върша.

Моля те сестра, нека да не се отклоняваме от написаното в Библията, защото така може да изпаднем в празнословия, които не са полезни на никого! Нека изследваме писанието, за да видим дали онова, което твърдим, и пишем е вярно, преди да го публикуваме, за да не се окажем лъжци, и да бъдем съдени после от Бога! За това и Господ каза, че Беряните бяха разумни, защото изследваха писанията, за да разберат дали е вярно онова, което са чули!


Брат, кажи ми честно- искаш ли да пиша или не?
Напълно съм сериозна.
Това, което пища е от Духа.Ако ти не го разбираш, искай да ти обяснят, а не да ме обявиш ,че съм лъжкиня.- Ти хулиш Святия Дух- като го правиш лъжец и то защото не си разбрал нещо или нямаш знание.


ВСИЧКО,КОЕТО ПИША Е ОТ СВЯТИЯ ДУХ.
ТОВА,КОЕТО ТИ ПИШЕШ НЕ Е ВЯРНО, НО БЕЗ ДА ИСКАШ ДА РАЗБЕРЕШ ПРОИЗНАСЯШ МНОГО ТЕЖКИ ДУМИ.




ИЛИ ПУБЛИЧНО ЩЕ СЕ ИЗВИНИШ И ЩЕ ИСКАШ ДА ТИ СЕ ОБЯСНИ ТОВА, КОЕТО НЕ РАЗБИРАШ
ИЛИ ЩЕ ОТГОВАРЯШ ПРЕД БОГА , ЧЕ ХУЛИШ СВЯТИЯ ДУХ.



ОТНОВО СЪЖАЛЯВАМ,ЧЕ ИМАМ НЕЩО ОБЩО С ТЕБ.ДЯВОЛА РАБОТИ С ТЕБ.
ТИ НЕ СИ НОРМАЛЕН!

БОГ ДА ТЕ СЪДИ! АМИН.

Пламен Николов написа:Знаеш ли - аз не изследвам писанията, но се вслушвам в Божия Глас (а истински разумния е оня който търси Бога-Псалом 14:2), и Той ми дава точните стихове, които потвърждават това, което и сега цитирах, за да уточним дали написаното е вярно или не! Защо е така ли: Защото Бог е Словото, и Той знае какво е написал в Библията, и може много по-добре да ни дава точните стихове, с което да ни открива и потвърждава онова, което ни разкрива, а е било до сега тайна!

Всъщност Адамовия дух за който пишеш е В плътта (пише го по-горе в цитираните стихове), и тя се вижда явно, както и делата и се виждат явно - Галатяни 5:19-21! Това е стария човек който трябва да Съблечем (с когото беше облечен човека след грехопадението му и изгонването му от рая):
Ефесяни 4:22
да СЪБЛЕЧЕТЕ, според по-предишното си поведение, стария човек, който тлее по измамителните страсти,
А вътрешния човек е създаден по Образа Божий, и точно него Бог иска да възкреси от мъртвите (външния човек)!
Въпроса е дали душата на човека се ръководи от Божия Дух или от плътта (духът на този свят)?!
Ако имаш плътски ум си минал през широката врата (широкия път),
но ако имаш Ум Христов си минал през тясната врата (тесния път)!
Това го пише в Библията сестра, за това го пиша тук!
Бог иска да възстанови Правилния Ред (защото Бог е на Реда), а Той е:
Божия Дух (на трона Си в сърцето) -> вътре в нашия дух (наречен човек, или образ Божий) -> чрез душата (помощника на човека) да изпълнява Волята Си - Делата Си (до тук се вижда истинското тяло, за което пише, че трябва след като съблечем стария човек, да се облечем в Новия - Създаден (минало време) по Образа на Бога)!
Точно това дойде и показа нашия Господ нагледно!!!
А Неправилния ред е:
Духът на този свят (а пише, че целия свят лежи в лукавия), който е в плътта (кожената дреха с която сме облечени - стария човек, който трябва да съблечем съразпъвайки се с Христос - не самата плът, духът В плътта) -> чрез душата (без участието на Образа Божий - духът на човека - освен да вкусва това което му се поднася, а то е смърт и грях - цялото зло) -> отново чрез плътта върши противните на Бога дела, които се наричат ГРЯХ и водят към смърт - защото заплатата на греха е смърт!
В този неправилен ред духът на човека само вкусва от доброто и злото идващо от "дървото за познаване доброто и злото" -> което е духът на противника на Бога - т.е. от сатана или наречен още дявол (противник)! Не знаеш ли, че за него е невъзможно да се върне в Божието царство, което е във нас според както Господ го каза (и това е вътрешния човек)?! Нима не знаеш, че сатана има достъп само до видимото тяло (кожената дреха с която сме облечени?)!
Може и да знаеш поговорката, че с когото се събере човек такъв става, но нека да го покажем как е в писанията:
2 Петрово 2:19
Обещават им свобода, а те сами са роби на разврата; защото от каквото е победен някой, на това и роб става.
1 Коринтяни 7:23
С цена сте били купени; не ставайте роби на човеци. (в това число и на самите себе си!)

За това когато попитах нашия Господ: Кое е сърцето, какво представлява, как да разбираме всичко това?
Той ми отговори с въпроса: Не кое, или какво е сърцето, а Кой е твоето сърце - духът на този свят, или Духът на Господа?
Не ми трябваше да питам повече, защото Господ бе вложил вече в сърцето ми отговора, а и то самия въпрос го подсказва!

Бог да те благослови, и дано да ти открие тайните Си, за да може да разбираме заедно с всички Светии Духовните неща - цялата Божия пълнота, така както Той иска, не както ние ги разбираме от писанията!

Всъщност това което казваш, че греха остава в духа от части е вярно, но става въпрос за духа на този свят (на противника, който е в плътта - виж думите на Павел от 7-ма глава на Римляни!) - стария човек който трябва да съблечем, за да се облечем в новия създаден по образа на Бога! Така е писано: "Бог казва така - ще отворя устата си в притча, за да ви разкрия нещата от древността, нещата които са отначало!"
Вътре в нашия дух, когато сме водени от плътта е празно (всеки у чувствал тази празнота), защото там е престола на Бог и Той трябва да бъде там, но след като се покаем, и съразпнем с Христос!
Още в началото, когато прочитаме Битие се вижда, че при грехопадението става обратен ред -> змията (духът на този свят) лъже (това е името на плода от дървото за познаване на доброто и злото, а плодът на Дървото на Живота се нарича Истина - противоположност на лъжата, защото е писано: "И ще познаете (не знаете, а познаете) Истината, и Истината ще ви направи Свободни т.е. Бог ще го направи, защото Той е Истината), жената се излъга (така го и пише, че жената се излъга, не мъжа) и взе та яде, и после даде и на мъжа си да яде (и той умря, и бе погребан в тая кожена дреха - външния човек), а не се изпълнява правилния поставен от Бога Ред:
1 Коринтяни 11:3 Но желая да знаете, че глава на всеки мъж е Христос, а глава на жената е мъжът, глава пък на Христос е Бог
Тук говори точно и ясно за правиния ред: Дух -> Душа -> Тяло! - това действие се върши от Едиствения Живия Бог - Неговите Дела и Воля чрез нас!!! "Пребъдващия в Мене Отец върши Своите Дела - така каза Господ!!!"
А неправилния ред е: Плът -> Душа -> Плът! - това действие е от тялото на тая смърт (ап.Павел го каза така), за извършване противни на Бога дела, по волята на противника! "И това не го върша аз - каза ап.Павел - а греха, който живее в плътта ми!!!"
Всеки сам избира пътя си, но освен тия двата пътя няма друг!
За това Бог е заповядал на всички да се покаят (обърнат от греха - от своите си пътища и воля, към Бога), за да се изпълнява правилния ред Божий чрез нас т.е.Божията Воля и Дела Вечно чрез нас! Амин!
Точно това бе нарушено от падналия ангел (и неговото войнство), и сега го върши чрез непокаялите се човеци!
Неправилния ред е белега на звяра, а правилния е Божия Печат!!!
Моля се всички наистина да се покаят, за да получат тоя дар - Спасението си!!! Амин!


п.с.Не го приемай като критика всичко това сестра, което писах, защото е писано:
1 Коринтяни 8:1 Знаем, че ние всички уж имаме знание да разрешим въпроса! Но знанието възгордява, а любовта назидава.
Любовта назидава - в това число и мен самия!

Бог да благослови всички! Амин! I love you

Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Вто Апр 05, 2011 7:09 pm

НАПУСКАМ ФОРУМА.
НЕ МОГА ДА ИЗПЪЛНЯ ОБЕЩАНИЕТО, ЗАЩОТО НЕ ПИША С НОРМАЛНИ ХОРА.
ИЗСТРИЙ ВСИЧКО ИЛИ АЗ ЩЕ ГО ИЗСТРИЯ.
БОГ ДА ТЕ СЪДИ.
Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Пламен Николов Вто Апр 05, 2011 7:10 pm

Защо - обясни поне причината?!

Това ли е тя:
Елена П. Борисова-Куртева написа:... Ти хулиш Святия Дух- като го правиш лъжец и то защото не си разбрал нещо или нямаш знание...

А това тогава какво е:
Елена П. Борисова-Куртева написа:...ДЯВОЛА РАБОТИ С ТЕБ.
ТИ НЕ СИ НОРМАЛЕН!...

БОГ ДА ТЕ СЪДИ! АМИН.

ТОВА НЕ Е ХРИСТОВ ЕЗИК!
ХРИСТОС НИКОГА НЕ БИ ГО КАЗАЛ ТОВА!
АЗ ТИ ПРОЩАВАМ, ЗАЩОТО ТЕ ОБИЧАМ С ХРИСТОВАТА ЛЮБОВ, И СЕ МОЛЯ И БОГ ДА ТИ ПРОСТИ!

Писано е: Ти който съдиш другите, себе си осъждаш! Аз не те съдя сестра, а и това което писах е потвърдено дори от написаното Слово! Дано да го проумееш и повече да не съдиш никого!

Бог да те благослови! Амин!
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 49
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Бетина П. Борисова Вто Апр 05, 2011 8:08 pm

Елена П. Борисова-Куртева написа:
Брат, кажи ми честно- искаш ли да пиша или не?
Напълно съм сериозна.
Това, което пища е от Духа.Ако ти не го разбираш, искай да ти обяснят, а не да ме обявиш ,че съм лъжкиня.- Ти хулиш Святия Дух- като го правиш лъжец и то защото не си разбрал нещо или нямаш знание.


ВСИЧКО,КОЕТО ПИША Е ОТ СВЯТИЯ ДУХ.
ТОВА,КОЕТО ТИ ПИШЕШ НЕ Е ВЯРНО, НО БЕЗ ДА ИСКАШ ДА РАЗБЕРЕШ ПРОИЗНАСЯШ МНОГО ТЕЖКИ ДУМИ.




ИЛИ ПУБЛИЧНО ЩЕ СЕ ИЗВИНИШ И ЩЕ ИСКАШ ДА ТИ СЕ ОБЯСНИ ТОВА, КОЕТО НЕ РАЗБИРАШ
ИЛИ ЩЕ ОТГОВАРЯШ ПРЕД БОГА , ЧЕ ХУЛИШ СВЯТИЯ ДУХ.



ОТНОВО СЪЖАЛЯВАМ,ЧЕ ИМАМ НЕЩО ОБЩО С ТЕБ.ДЯВОЛА РАБОТИ С ТЕБ.
ТИ НЕ СИ НОРМАЛЕН!

БОГ ДА ТЕ СЪДИ! АМИН.



Сестра не те ли е страх от Бога за да изговаряш такива тежки думи? Аз не бих посмяла, да ги изговоря за никого!



Елена П. Борисова-Куртева написа:НАПУСКАМ ФОРУМА.
НЕ МОГА ДА ИЗПЪЛНЯ ОБЕЩАНИЕТО, ЗАЩОТО НЕ ПИША С НОРМАЛНИ ХОРА.
ИЗСТРИЙ ВСИЧКО ИЛИ АЗ ЩЕ ГО ИЗСТРИЯ.
БОГ ДА ТЕ СЪДИ.


Това пък защо? Бива ли да включваш всички съдейки ги? Sad
Бетина П. Борисова
Бетина П. Борисова
Модератор
Модератор

Брой мнения : 42
Join date : 01.12.2010
Age : 26
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Модератор / Бетина П. Борисова

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите