Библия - Форум за Общение!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Размишления върху Библията-Ной

2 posters

Go down

Размишления върху Библията-Ной Empty Размишления върху Библията-Ной

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Съб Яну 08, 2011 2:36 pm

Сега започвам тази тема,не аз да кажа нещо,а по-скоро да науча.За Ной съм слушала и чела толкова различни мнения.Битие 6 глава говори за потопа ,който Бог направи. 6. стих " Господ се наскърби,че беше създал човека на земята, и огорчи се в сърцето Си".Когато Бог видя,че Божиите синове вземаха човешките дъщери 3.стих "Тогава рече Господ:Духът ,който съм му дал,не ще владее вечно в човека,защото е плът;затова дните му ще бъдат сто и двадесет години." Тук си задавам няколко въпроса: Кои са Божиите синове? Защо ограничи годините на сто и двадесет-с кого е свързано-с Божиите синове или за това,че се наскъби? За Господ е пределно ясно ,че злото ще се преумножава и сто потопа да направи.Защото греха е и в Ной, въпреки,че ходеше по Бога. Как подбра животните? Всички или само тези,които се покориха на Бог? Знам,че нищо в словото не е случайно,но с потопа какво Бог иска да ни покаже? Как потопа преминава в Новия Завет? Въпроси,въпроси? Да не прекалявам с тях.Жадна съм да чуя вашите мнения. Бог да ви благослови. I love you
Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

Размишления върху Библията-Ной Empty Re: Размишления върху Библията-Ной

Писане by Пламен Николов Съб Яну 08, 2011 5:06 pm




elina написа:...Защото греха е и в Ной, въпреки,че ходеше по Бога...

Да всеки човек облечен в кожената дреха може да съгреши, защото плътта се противи винаги на Духа!

Бог избра Ной защото:
Битие 6:9 ... Ной беше човек праведен, непорочен между съвременниците си; той ходеше по Бога.

Според мен да ходиш по Бога означава постоянно да Слушаш Неговия Глас, и да Го следваш покорявайки Му се!




elina написа:Защо ограничи годините на сто и двадесет - с кого е свързано - с Божиите синове или за това,че се наскъби?
Поради греха който влезе във всички човеци след Адам, Бог ограничи годините на живота им!
Битие 6:3 И тогава рече Господ: Духът който съм му дал не ще владее вечно в човека; в блуждаенето си той е плът; затова дните му ще бъдат сто и двадесет години.

Самата дума "Блуждаене" означава неориентираност относно това, кое е правилно, и кое е неправилно (това значи да стоиш между две мнения)!
3 Царе 18:21 Тогава Илия дойде при всичките люде та рече: До кога ще се колебаете между две мнения? Иеова, ако е Бог (Живия Бог, който е на Небето?!), следвайте Го (като Слушате глраса Му, и Му се покорявате); но ако е Ваал (човек - плът - земен - или самите вие т.е. плътта с която сте облечени), следвайте него (себе си).

Всеки сам за себе си прави избор, и взима решение, кое от двете да се изпълни чрез него:
Божието Слово излизащо от Божиите уста - което е Вечен Живот! Или неправилното слово, което е познаване на доброто и злото - земната мъдрост разделяща ни от Бога - което води към смърт!

Бог не е насилник да ни накара да изберем правилното защото е писано:
Матей 11:12 А от дните на Иоана Кръстителя до сега небесното царство на сила се взема, и които се насилят го грабват.
Лука 16:16 Законът и пророците бяха до Иоана; оттогава Божието царство се благовествува, и всеки на сила влиза в него
Потопът символизира водното умиване - (премахване на греха): Но това става в пълнота чак след делото, което извърши нашия Господ за нашето Спасение! За което и апостол Павел ни е написал това, което трябва да се изпълни чрез нас:
Галатяни 2:20 Съразпнах се с Христа, и сега вече, не аз живея (не същесвува вече моята воля), но Христос живее в мене (Божията Воля в действие); а животът, който сега живея в тялото, живея го с вярата (Божиите Дела чрез мен), която е в Божия Син (ръководените от Божия Дух са Божии синове - чада), Който ме възлюби и предаде Себе Си за мене.
В новия завет водното умиване става чрез написаното Слово, и то само за тези които Го приемат!
А водата (написаното Слово) се превръща във "Вино", котаго Христос Го оживотвори чрез нас!
Виното пък символизира "кръвта пролята от Господа", която ни очиства от всеки грях, а това е Живота на Господ чрез нас за Божия Слава!
Ефесяни 5:26 за да я освети, като я е очистил с водно умиване чрез словото,





elina написа:...Как подбра животните? Всички или само тези,които се покориха на Бог? Знам,че нищо в словото не е случайно,но с потопа какво Бог иска да ни покаже? Как потопа преминава в Новия Завет? Въпроси,въпроси? Да не прекалявам с тях.Жадна съм да чуя вашите мнения. Бог да ви благослови. I love you


Бог заповяда на Ной да събере животните в направения ковчег по двойки - мъжко и женско (виж последния стих):
Битие 6:19 И от всичко, от всякакъв вид твар, която живее, да вкараш в ковчега по две от всеки вид, за да опазиш живота им със себе си; мъжко и женско да бъдат.
20 От птиците според вида им, от добитъка според вида му, и от всички земни животни според вида им, по две от всички да влязат при тебе, за да им опазиш живота.
21 А ти си вземи от всякаква храна, която се яде, и събери я при себе си, та да послужи за храна на тебе и на тях.
22 И Ной извърши всичко според както му заповяда Бог; така стори.

За потопа вече има отговор в по-горния пост, (а и нали всичко се изчиства с вода, която е символ на Божието Слово - излизащо от Божиите уста - за този дъжд копнеят всички, които обичат Бога) - а дори и в плътските неща да го погледнем е така!

А понеже Божието Слово е кръв т.е. Живот - именно за това ни очиства от греховете ни кръвта на Христос (Божия син):
Евреи 9:22 И почти мога да кажа, че по закона всичко с кръв се очистя; и без проливането на кръв няма прощение.

Разликата между водата и кръвта според първото знамение което Господ направи в Кана Галилейска,
когато превърна водата във вино:
Йоан 2:11 Това извърши Исус в Кана галилейска като начало на знаменията Си, и яви славата Си; и учениците Му повярваха в Него.
Се състои в това, че виното символизира кръвта, и е Оживотвореното от Святия Дух Слово, което върши Божиите дела!

Радсотно е, че има въпроси, защото Бог иска заедно да достигнем до познаване на цялата Божия пълнота!
Надявам се да се включат и още вярващи, които обичат нашия Господ Исус Христос!

Бог да благослови уповаващите на Него, и да ни дари с Любов в сърцата ни, за да достигнем до тази пълнота към която ни Води!
АМИН!!! sunny





Поздрав: Пламен Николов
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 49
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите