Библия - Форум за Общение!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Спасение, Изцеление,Благословение.

2 posters

Go down

Спасение, Изцеление,Благословение. Empty Спасение, Изцеление,Благословение.

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Пон Мар 21, 2011 3:07 pm

*****************************************************


Последната промяна е направена от Елена П. Борисова-Куртева на Съб Мар 26, 2011 6:08 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

Спасение, Изцеление,Благословение. Empty Re: Спасение, Изцеление,Благословение.

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Пон Мар 21, 2011 3:12 pm

Темата е не само спасение, но изцеление и благословение ! Аз загатнах за тях, но ви моля пишете вие какво мислите за да стане общение ! Не монолог !
Бог да ви благослови ! Амин.
Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

Спасение, Изцеление,Благословение. Empty Re: Спасение, Изцеление,Благословение.

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Съб Мар 26, 2011 4:05 pm

****************************************************************************************


Последната промяна е направена от Елена П. Борисова-Куртева на Съб Мар 26, 2011 6:11 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

Спасение, Изцеление,Благословение. Empty Re: Спасение, Изцеление,Благословение.

Писане by Пламен Николов Съб Мар 26, 2011 5:32 pm

Елена П. Борисова-Куртева написа:...Тук отново има три условия !

1. Искане
2. Вяра
3. Действие на вяра
Тук се включват и МОЛИТВА, ПОСТ И ДЕСЯТЪК.
Последните три са за повишение на вярата /имам предвид молитва,пост и десятък/.
Ако се изпълнят Бог ше задоволи всяка наша нужда в своето богатства в Слава...


1. Искане -
"Римляни 9:16 И тъй, не зависи от този, който иска, нито от този, който тича, но от Бога, Който показва милост."
2. Вяра -
"Евреи 11:1 А вярата е даване твърда увереност в ония неща, за които се надяваме, - убеждения за неща, които не се виждат."
3. Действие на вяра -
"Йоан 14:10 Не вярваш ли, че Аз съм в Отца, и че Отец е в Мене? Думите, които Аз ви казвам, не от Себе Си ги говоря; но пребъдващият в Мене Отец върши Своите дела."

Яков 1:13. Никой, който се изкушава, да не казва: Бог ме изкушава, защото Бог се не изкушава от зло, и Той никого не изкушава.
14. А който се изкушава, се завлича и подлъгва от собствената си страст;
15. и тогава страстта зачева и ражда грях, а грехът, като се развие напълно ражда смърт.
16. Не се заблуждавайте, любезни мои братя;
17. Всяко дадено добро и всеки съвършен дар е отгоре, и слиза от Отца на светлините, у Когото няма изменение, или сянка от промяна.
18. От собствената Си воля ни е родил чрез словото на истината, за да бъдем един вид пръв плод на Неговите създания.
19. Вие знаете това, любезни мои братя. Обаче нека всеки човек бъде бърз да слуша, бавен да говори и бавен да се гневи;
20. защото човешкият гняв не върши Божията правда.

Яков 2:8. Обаче, ако изпълнявате царския закон, според писанието: "Да обичаш ближния си като себе си", добре правите.
9. Но ако гледате на лице, грях правите, и от закона се осъждате като престъпници.
10. Защото, който опази целия закон, а съгреши в едно нещо, бива виновен във всичко.

Яков 2:17. Така и вярата, ако няма дела, сама по себе си е мъртва.
18. Но ще рече някой: Ти имаш вяра, а пък аз имам дела; ако можеш, покажи ми вярата си без дела, и аз ще ти покажа вярата си от моите дела.
19. Ти вярваш, че има само един Бог, добре правиш; и бесовете вярват и треперят.
20. Обаче искаш ли да познаеш, о суетни човече, че вяра без дела е безплодна?
21. Авраам, нашият отец, не оправда ли се чрез дела като принесе сина си Исаака на жертвеника?
22. Ти виждаш, че вярата действуваше заедно с делата му, и че от делата се усъвършенствува вярата;
23. и изпълни се писанието, което казва: "Авраам повярва в Бога; и това му се вмени за правда"; и се нарече Божий приятел.
24. Виждате, че чрез дела се оправдава човек, а не само чрез вяра.
25. Така също и блудницата Раав не оправда ли се чрез дела, когато прие пратениците и ги изпрати бърже през друг път?
26. Защото, както тялото отделено от духа е мъртво, така и вярата отделена от дела е мъртва.

Тук се включват и МОЛИТВА, ПОСТ И ДЕСЯТЪК.

1. МОЛИТВА -
"Псалми 85:8 Ще слушам какво ще говори Господ Бог; Защото ще говори мир на людете Си и на светиите Си; Но нека се не връщат пак в безумие."

2. ПОСТ -
Исая 58 глава
1. Извикай силно, не се щади; Издигни гласа си като тръба Та изяви на людете Ми беззаконието им, И на Якововия дом греховете им.
2. При все това те Ме търсят всеки ден И желаят да учат пътищата Ми; Като народ, който е извършил правда; И не е оставил постановлението на своя Бог, Те искат от Мене праведни постановления, И желаят да се приближат при Бога.
3. Защо постихме, казват, а Ти не виждаш? Защо смирихме душата си, а Ти не внимаваш? Ето, в деня на постите си вие се предавате на своите си удоволствия, И изисквате да ви се вършат всичките ви работи.
4. Ето, вие постите за да се препирате и карате, И за да биете нечестиво с пестници; Днес не постите така Щото да се чуе горе гласът ви.
5. Такъв ли е постът, който Аз съм избрал, - Ден, в който трябваше човек да смирява душата си? Значи ли да навежда човек главата си като тръстика, И да си постила вретище и пепел? Това ли ще наречеш пост и ден угоден на Господа?
6. Не това ли е постът, който Аз съм избрал, - Да развързваш несправедливите окови, Да разслабваш връзките на ярема, Да пускаш на свобода угнетените, И да счупваш всеки хомот?
7. Не е ли да разделяш хляба си с гладния, И да възвеждаш в дома си сиромаси без покрив? Когато видиш голия да го обличаш, И да се не криеш от своите еднокръвни?
8. Тогава твоята светлина ще изгрее като зората, И здравето ти скоро ще процъфне; Правдата ти ще върви пред тебе, И славата Господна ще ти бъде задна стража.
9. Тогава ще зовеш, и Господ ще отговаря! Ще извикаш, и Той ще рече: Ето Ме! Ако махнеш насред себе си хомота. Соченето с пръст и нечестивите думи,
10. Ако даруваш на гладния желаното от душата ти, И насищаш наскърбената душа, Тогава светлината ти ще изгрява в тъмнината, И мракът ти ще бъде като пладне;
11. Господ ще те води всякога, Ще насища душата ти в бездъждие, И ще дава сила на костите ти; И ти ще бъдеш като напоявана градина, И като воден извор, чиито води не пресъхват.
12. И родените от тебе ще съградят отдавна запустелите места; Ще възстановиш основите на много поколения; И ще те нарекат Поправител на развалините, Възобновител на места за население.
13. Ако отдръпнеш ногата си в събота, За да не вършиш своята воля в светия Ми ден, И наречеш събота наслада, света на Господа, почитаема, И Го почиташ като не следваш в нея своите си пътища, И не търсиш своето си удоволствие, и не говориш своите си думи,
14. Тогава ще се наслаждаваш в Господа; И Аз ще те направя да яздиш по високите места на земята, И ще те храня в наследството на баща ти Якова; Защото устата Господни изговориха това.

3. ДЕСЯТЪК -
Матей 23:23
Горко вам книжници и фарисеи, лицемери! Защото давате десетък от гйозума, копъра и кимиона, а сте пренебрегнали по-важните неща на закона - правосъдието, милостта и верността, но тия трябва да правите, а ония да не пренебрегвате.
Лука 11:42
Но горко на вас фарисеи! защото давате десетък от гйозума, от седефчето, и от всякакъв зеленчук, и пренебрегвате правосъдието и Божията любов. Но тия трябваше да правите а ония да не пренебрегвате.
Лука 18:12
Постя дваж в седмицата, давам десетък от всичко що придобия.
Евреи 7:2
комуто Авраам отдели и десетък от всичката плячка - тоя, който е първо, по значението на името му, цар на правда, а после и салимски цар, цар на мир,
Евреи 7:4
А помислете, колко велик беше тоя човек, комуто патриарх Авраам даде и десетък от най-добрата плячка.
Евреи 7:5
Защото, докато ония от Левиевите потомци, които приемат свещенството, имат заповед по закона да вземат десетък от людете, сиреч, от братята си, ако и тия да са произлезли от чреслата на Авраама,
Евреи 7:6
той, обаче, който не е произлязъл от техния род, взе десетък от Авраама и благослови този, комуто бяха дадени обещанията.
Евреи 7:8
И в единия случай смъртните човеци вземат десетък, а в другия - тоя, за когото се свидетелствува, че живее.
Евреи 7:9
И, тъй да кажа, сам Левий, който взема десетък, даде десетък чрез Авраама;


Бог да благослови всички!
Моля се Бог да вложи в сърцата на всички посетители на форума ревност да Му служат, като се включват в темите! Амин! I love you
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 50
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Спасение, Изцеление,Благословение. Empty Re: Спасение, Изцеление,Благословение.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите