Библия - Форум за Общение!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗАБЛУДАТА МЕТОД НА ДЯВОЛА ДА ПОБЕДИ БОЖИИТЕ ЛЮДЕ.

4 posters

Go down

ЗАБЛУДАТА МЕТОД НА ДЯВОЛА ДА ПОБЕДИ БОЖИИТЕ ЛЮДЕ. Empty ЗАБЛУДАТА МЕТОД НА ДЯВОЛА ДА ПОБЕДИ БОЖИИТЕ ЛЮДЕ.

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Пет Дек 31, 2010 9:01 pm

В последно време сме.Много хора са чули за Исус. Много са го приели. Но и много християни за заблудени от дявола и са отстъпили. Служат на Бог половинчато.Не слушателите, а изпълнителите ще се спасят- ни казва словото.Това,което е в сърцето ми,че много спират до първото-да са слушатели. Иска ми се за това да поговорим. Кога ставаме изпълнители? Защо позволяваме на дявола да ни заблуди? I love you
Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

ЗАБЛУДАТА МЕТОД НА ДЯВОЛА ДА ПОБЕДИ БОЖИИТЕ ЛЮДЕ. Empty Re: ЗАБЛУДАТА МЕТОД НА ДЯВОЛА ДА ПОБЕДИ БОЖИИТЕ ЛЮДЕ.

Писане by Пламен Николов Нед Яну 02, 2011 1:25 pm

Много добре написано! Наистина за жалост има много вярващи, които само си мислят, че служат на Бога, но се оказва, че не е точно така! Вярно е, че не слушателите, а изпълнителите на Словото Божие са Божии чада, и са спасени от греха! НО нека да уточним за кои слушатели става на въпрос: Това са законослушателите (тези които слушат написаното Слово), а не онези които слушат Божия Глас (Словото излизащо от Божиите уста)! Именно тези които слушат Словото излизащо от Божиите уста стават изпълнители, защото за да Го слушаш трябва Святия Божий Дух, който е Христос в нас, да бъде в сърцата ни! А именно Той е този, който като ни ръководи по Божията Воля ни прави Божии чада (изпълнители на Словото Божие)!

Да заблудата на сатана е голяма, защото той е бил най-приближения Божий ангел, но се превърна в противник на Бога (а мнозина от вярващите го подценяват)! А най-голямата заблуда която използва, за да заблуди именно вярващите е: Да ги накара да се поклонят на Божиите неща, вместо на самия Бог!

Ако Христос е в сърцето ни, никой не може да да ни отклони защото е писано: "Ако Бог е от към нас, кой ще бъде против нас?" "Кой ще обвини Божиите избрани? Бог ли, който ги оправдава?" "Господ ми е помощник, от кого ще се боя, какво ще ми стори човек?"

В Цариградския най-стар превод на Библията в първото послание на апостол Йоан пише така: "Онзи когото Бог е родил, Бог го пази и лукавия не се докосва до него!" - но новите преводи се пише, че ние трябва да пазим себе си и лукавия да не се докосва до нас, НО Господ е казал така: "Отделени от Мене не можете да сторите нищо!"

Бог да те благослови сестричке, и добре дошла във форума, който Бог определи да имаме общение помежду си във времето, когато не сме на служение в църквата, а сме у дома пред компютрите си!

Поздрав: Moderator Пламен Николов!
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 50
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

ЗАБЛУДАТА МЕТОД НА ДЯВОЛА ДА ПОБЕДИ БОЖИИТЕ ЛЮДЕ. Empty ЗАБЛУДАТА МЕТОД НА ДЯВОЛА ДА ПОБЕДИ БОЖИИТЕ ЛЮДЕ.

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Пон Яну 03, 2011 2:51 pm

Първо искам да благодаря на Бог и на вас, за този сайт/под секрет да ви кажа ,че в моето сърце стоеше това аз да открия такъв сайт/със същото заглавие/ от няколко месеца.Но явно отлагам и Бог е вложил на вас/създателите.Слава на Бога за това.Бог да ви благослови.Наистина много се зарадвах,като видях за съществуването му в Христ.телевизия-форума.Колкото за отговора-наистина сте напълно прави.Чудесен отговор /не правя четки,не съм такава/.Но аз говоря за половинчато вършене на Божията воля/слушане без вършене/-не се отнася за Слово от Бога-защото то не може да бъде половинчато-както казвате, а за слово от четене на Библията.Ако сме водени от Святия Дух е невъзможно да бъдем заблудени от дявола.Исус бе воден 100% от Святия Дух.Той вършеше само това,което Отец Му каже Той не би могъл да бъде заблуден. Но можем ли да кажем,че ние или някой друг от Библията или наши познати или който и да е/освен Исус/ да е воден през целия си живот/след като е повярвал/ нонстоп от Святия Дух 100%.Аз определено не съм.В Библията също не мога да намеря такъв/освен Енох,който бе взет,но не знаем дали не е допуснал грешка-не сме сигурни/.Илия също бе взет,но се уплаши от Езавел.Е ако приемем,че не сме 100% под водителството на Святия Дух, можем да бъдем заблудени.Какво да направим? Нужно е да имаме разпознаване на духовете.На Павел му досади една врачка с приказките си,които не бяха грешни.Това означава,че проповедта/словото/,което чуем може да бъде абсолютно вярно и да не е от Бог.Виждате колко голяма е вероятността да бъдем заблудени.Как да разбираме,ако слушаме абсолютно вярно слово дали е от Бог или не? Ако имаме дарба да разпознаваме духовете като Павел ,няма проблем. Но ако видим, че в цяла църква няма нито един,който има такава дарба, а проповедтта не е от Святия Дух? Мисля,че разбирате проблема ми и защо започнах тази нова тема.Има и друго-от 20 г. съм във вярата.Сега е по-трудно,защото времето да дойде Исус е много по-близо и дявола е по-настъпателен.Никак не се бави ,а бърза.Нужно е да си разясняваме нещата за да не бъдем заблудени.Двама или трима ако се съгласят за каквото и да е нещо/това е другата ми мечта/ - всичко е възможно.Алелуя,Слава на Бога.Бог е прекрасен.Отново благодаря.Бог да ви благослови преизобилно. Амин.
Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

ЗАБЛУДАТА МЕТОД НА ДЯВОЛА ДА ПОБЕДИ БОЖИИТЕ ЛЮДЕ. Empty Re: ЗАБЛУДАТА МЕТОД НА ДЯВОЛА ДА ПОБЕДИ БОЖИИТЕ ЛЮДЕ.

Писане by ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ Пон Яну 03, 2011 3:50 pm

Поздрав и от мен.Бих се включил ако ми позволите.Исус каза думите, който ви говоря дух са и живот са.Словото е Бог така ,че ако се проповядва в Словото е от Духа ако ли не тогава знаем кой изопачава Словото Божие.Лесно е Св.Дух няма да ни изведе извън Словото.А колкото до Неговото изпълнение зависи изцяло от нас в царството небесно насила се влиза трябва и ние да се потрудим да видим как оживява Словото,чрез нас.Само,че Бог не е насилник иска се съгласие от наша страна.Да му предадем сърцата си тогава ще познаем волята Му.После е лесно.Още нещо иска се постоянство от наша страна.Дано съм бил полезен.БЪДЕТЕ БЛАГОСЛОВЕНИ.БОГ С ВАС.АМИН.
ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ
ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ
Пастор
Пастор

Брой мнения : 31
Join date : 01.12.2010
Age : 61
Местожителство : гр. Тетевен / П-р Е.П.Ц-Тетевен / Людмил Захариев

Върнете се в началото Go down

ЗАБЛУДАТА МЕТОД НА ДЯВОЛА ДА ПОБЕДИ БОЖИИТЕ ЛЮДЕ. Empty Re: ЗАБЛУДАТА МЕТОД НА ДЯВОЛА ДА ПОБЕДИ БОЖИИТЕ ЛЮДЕ.

Писане by Бетина П. Борисова Пон Яну 03, 2011 5:02 pm

Всеки е добре дошъл във форума!
Надяваме се да има повече хора, които жадуват да имат Общение в Духа на Истината!
Бог да ви благослови! sunny
Бетина П. Борисова
Бетина П. Борисова
Модератор
Модератор

Брой мнения : 42
Join date : 01.12.2010
Age : 26
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Модератор / Бетина П. Борисова

Върнете се в началото Go down

ЗАБЛУДАТА МЕТОД НА ДЯВОЛА ДА ПОБЕДИ БОЖИИТЕ ЛЮДЕ. Empty Re: ЗАБЛУДАТА МЕТОД НА ДЯВОЛА ДА ПОБЕДИ БОЖИИТЕ ЛЮДЕ.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите