Библия - Форум за Общение!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кожените дрехи

2 posters

Go down

Кожените дрехи Empty Кожените дрехи

Писане by Докса Съб Сеп 03, 2011 9:14 pm

От доста време ме занимаваше въпроса за кожените дрехи, които Бог е направил за Адам и жена му след съгрешението. Съществува схващането че Бог е убил животно за тази цел. Това обаче не съответства на библейските принципи. Какво имам впредвид?
Бог никога няма да извърши нещо което е забранил.
Бог е издал заповед - Не убивай!
Тъй като заповедта не е конкретизирана за човека това означава че се касае за всяко живо същество което Бог е сътворил.
И така  - Бог не е убил животно!
Тогава за какви кожени дрехи става въпрос.
Естествено поисках разяснение от Светия Божи Дух.
Той ме изпрати на планината на преображението.Там Исус се преобрази.Спомняте си нали? Лицето и дрехите му станаха бели като светлината.
Исус показа на своите ученици какви тела ще имат в Царството.
Човека е имал същото тяло преди грехопадението. След като е ял от забранения плод е загубил това тяло. Светлината е изгаснала / те са умрели за светлината "човека и жена му" / и са заприличали на сянката.
За да прикрие тези тъмни тела Бог ги облича в кожа с която сме покрити всички хора./кожата под която са нашите кости и органи/ наречена още плът /материя/!
А и нека не забравяме, че в Библията ясно се говори, за "външен" и "Вътрешен" човек! Бог да ви благослови!

Докса

Брой мнения : 20
Join date : 30.08.2011

Върнете се в началото Go down

Кожените дрехи Empty Re: Кожените дрехи

Писане by Пламен Николов Съб Сеп 03, 2011 10:09 pm

Слава на Бога! Бог да те благослови! От много време го тръбя това и в църквата и тук (когато го написах в една дискусия със сестра Елена), но си остана неразбрано, и сега съм радостен, защото Бог отговори на молитвата ми, да открие тази Своя тайна на още Негови люде, за да се потвърди, понеже и сам Той е казал, че "свидетелството" на двама или трима "свидетели" е Истинно!
А и още нещо, което аз нямаше как да видя, ако Бог не ми го беше посочил: Никак не е случайно, че точно на шестото ти мнение, ти е дал да напишеш истината за кожените дрехи! Съвпада точно с деня в който бе сътворен човека!

Бог да благослови всички, с всичките си небесни благословения! Амин!
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 50
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Кожените дрехи Empty Re: Кожените дрехи

Писане by Докса Нед Сеп 04, 2011 2:08 pm

така е брате знанито за Бога е като мозайка и всеки от нас има едно парченце.Когато се събираме като части от тялото на Христовата Невеста и всеки от нас показва своята частица знание картината за Божия план се открива все по голяма.
Нека се молим Богу да ни събира вече членовете на Неговата църква- Невястата Му.

Докса

Брой мнения : 20
Join date : 30.08.2011

Върнете се в началото Go down

Кожените дрехи Empty Re: Кожените дрехи

Писане by Пламен Николов Нед Сеп 04, 2011 3:44 pm

Докса написа:...Нека се молим Богу да ни събира вече членовете на Неговата църква- Невястата Му.
Амин! Ще се молим, както и до сега сме се молили за това, но ще продължим да се молим, защото такава е Божията Воля!
Бог да благослови всички! Амин!
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 50
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Кожените дрехи Empty Re: Кожените дрехи

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите