Библия - Форум за Общение!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Размишления върху Библията-Йов

2 posters

Go down

Размишления върху Библията-Йов Empty Размишления върху Библията-Йов

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Чет Фев 03, 2011 2:11 am

Книгата на Йов-" Имаше в земята Уз един човек на име Йов. Този човек бе непорочен и праведен, боеше се от Бога и странеше от злото." В тази книга се разказва за един праведен човек, който бе сполетян от нещо много лошо. Умират децата му,загубва добитъка си и самия той пострадва,само живота му остава. Нормално е да се запитаме- Праведен ли бе Йов? Защо Бог постъпи така с него? Всички се хващат на стиха-"Защото онова от което се боях, ми се случи, и онова от което треперех, ме връхлетя. Нямах мир,нито покой,нито утеха; а нещастие ме сполетя" Йов(3:25-26) Той е имал страх, а страха е от дявола и затова? Не този страх не е от дявола. Този страх идва от липса на общение с Бога. Йов не познава Бог. Да той знае много за Него,но не познава Него. Много християни цитират Слово- и казват-"Това ще ти помогне". Не няма да помогне. И дявола цитира слово. Може би дявола го знае повече и от нас. И приятелите на Йов знаеха словото/имаха знания за Бог , но не познаваха Бог. Каква е разликата? Голяма разлика. Нека видим девиците от "Притчата за десетте девици"-Матей 25 глава. И десетте бяха новородени, и десетте отидоха да посрещнат младоженеца/ имаха знания за Него/. Но петте неразумни бяха изгонени с думите "Истина ви казвам, не ви познавам." Не ви познавам- това е което иска Бог от нас е да ни познава.. Нали сме ние Неговата невеста-как ще се женим за някой,който не познаваме? Няма значение,колко информация сме събрали за Него,след като не Го познаваме-нищо не сме направили. Това е грешката на Йов, която допускат повечето избрали да Му служат. Съветитв на приятелите помогнаха ли на Йов? Не ,съвсем не! Напротив- постигнаха обратния резултат. Защо? Ние човеците не трябва да ставаме съдии! Защо? Ще приемем по голямо осъждение-защото само Бог е съдия.Защо не можем ние? Ние човеците виждаме само тези грешки/грехове/,които ние допускаме.Това, скоето ние сме се справили,просто не ни прави впечатление ,ако го видим у брата или сестрата. Защото ние не се борим с този проблем.Не ни прави впечатление.Затова е казано в Словото "Извади първо гредата в собственото си око и ТОГАВА в окото на брата/сестрата./ Всеки,който търси грешка у другия, първо трябва да види себе си, да се справи с нея у себе си и тогава да "вади съчицата у брата/сестрата"/. Какво направиха приятелите-започнаха да търсят грешки у Йов. Това хареса ли се на Бог-НЕ! Бог накара Йов да се помоли за приятелите.Защо? Те го нараниха! Йов не само трябваше да им прости,но и да се помоли- ТОВА Е ИСТИНСКАТА ПРОШКА. Да се молиш за този,който те е наранил. Какво стана с нашия приятел Йов. Първо; Йов /42:3/ и 5 стих. "Слушал бях за Тебе само с ухото си,но сега окото ми Те вижда; затова се отричам от думите си и се кая в пепел". Йов позна Бог и се покая. Второ; Той прости на приятелите си и се помоли за тях. Размислете; Какъв е пътя към Божието царство.Бог да ви благослови!
Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

Размишления върху Библията-Йов Empty Re: Размишления върху Библията-Йов

Писане by ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ Пет Фев 04, 2011 2:35 pm

Когато четях разсъжденията, вниманието ми се спря на 5 стих (Йов /42:3/ и 5 стих. - "Слушал бях за Тебе само с ухото си, но сега окото ми Те вижда; затова се отричам от думите си и се кая в пепел). Много от нас само сме слушали за Него, нормално е нали израстваме, ако кажем ,че не грешим лъжем, Словото Го казва, но следва да искаме в молитва, и да се стремим окото ни да Го вижда. А когато окото ни Го види ще се отречем от много думи изречени от нас. Много е лошо когато вярващи хора се сражават един с друг, сатана си е постигнал целта. А още по лошо когато някой е паднал на колене и се нуждае от нашата помощ, вместо да му подадем ръка да го смачкаме, говоря от собствен опит. Най-лесно е да гледаме само към себе си и да мислим, че сме в положението на брата с треската а се окаже, че в нашето око има греда. Моля се Бог да покаже на всеки истината си, и ние да Му позволим да ни изобличи независимо, чрез кой. Радвам се сестра, че си си написа името защото Бог знае всичко, и Му е противно да се крием под други имена, затова и мен изобличи, и аз си написах моето име. Знаем като вярващи, че на Бог не Му е угодна лъжата, независимо под каквато и форма да е тя. Бъди благословена. Амин!
ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ
ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ
Пастор
Пастор

Брой мнения : 31
Join date : 01.12.2010
Age : 61
Местожителство : гр. Тетевен / П-р Е.П.Ц-Тетевен / Людмил Захариев

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите