Библия - Форум за Общение!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Блудния син - Лука (15:11-32 )

+2
Пламен Николов
Елена П. Борисова-Куртева
6 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) - Page 2 Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Пламен Николов Вто Апр 05, 2011 10:29 pm

Дали пък случайно не бързаме да се сърдим така и то на Бога, като пренебрегваме и писанията?!

Ето що е писано по този въпрос, за което се разсърди сестра Елена:
Римляни 3 глава
1. Тогава, какво предимство има юдеинът? или каква полза има от обрязването?
2. Много във всяко отношение, а първо, защото на юдеите се повериха Божествените писания.
3. Понеже, ако някои бяха без вяра, що от това? тяхното неверие ще унищожи ли Божията вярност?
4. Да не бъде! но Бог нека бъде признат за верен, а всеки човек лъжлив, според както е писано: - "За да се оправдаеш в думите Си, И да победиш, когато се съдиш"
5. Но ако нашата неправда изтъква Божията правда, що има да кажем? Несправедлив ли е Бог, когато нанася гняв? (По човешки говоря).
6. Да не бъде! понеже тогава как Бог ще съди света?
7. Обаче, казваш ти, ако с моята невярност Божията вярност стане по-явна, за Неговата слава, то защо и аз, въпреки това, да бъда осъждан като грешник?
8. И защо да не вършим зло, за да дойде добро? (както някои клеветнически твърдят, че ние така говорим). На такива осъждането е справедливо.
9. Тогава що следва? Имаме ли ние някакво предимство над езичниците? Никак; защото вече обвинихме юдеи и гърци, че те всички са под грях.
10. Както е писано: - "Няма праведен ни един;
11. Няма никой разумен, Няма кой да търси Бога.
12. Всички се отклониха, заедно се развратиха; Няма кой да прави добро, няма ни един".
13. "Гроб отворен е гърлото им; С езиците си ласкаят". "Аспидова отрова има под устните им".
14. "Техните уста са пълни с клевета и горест".
15. "Нозете им бързат да проливат кръв;
16. Опустошение и разорение има в пътищата им;
17. И те не знаят пътя на мира",
18. "Пред очите им няма страх от Бога".
19. А знаем, че каквото казва законът, казва го за ония, които са под закона; за да се затулят устата на всекиго, и цял свят да се доведе под съдбата на Бога.
20. Защото ни една твар няма да се оправдае пред Него чрез дела изисквани от закона, понеже чрез закона става само познаването на греха.
21. А сега и независимо от закон се яви правдата от Бога, за която свидетелствуват законът и пророците,
22. сиреч правдата от Бога, чрез вяра в Исуса Христа, за всички [и на всички], които вярват; защото няма разлика.
23. Понеже всички съгрешиха и не заслужават да се прославят от Бога,
24. а с Неговата благост се оправдават даром чрез изкуплението, което е в Христа Исуса,
25. Когото Бог постави за умилостивение чрез кръвта Му посредством вяра. Това стори за да покаже правдата Си в прощаване на греховете извършени по-напред, когато Бог дълготърпеше, -
26. за да покаже, казвам правдата Си в настоящето време, та да се познае, че Той е праведен и че оправдава този, който вярва в Исуса.
27. И тъй, где остава хвалбата? Изключена е. Чрез какъв закон? чрез закона на делата ли? Не, но чрез закона на вярата.
28. И така, ние заключаваме, че човек се оправдава чрез вяра, без делата на закона.
29. Или Бог е Бог само на юдеите, а не и на езичниците? Да, и на езичниците е.
30. Понеже същият Бог ще оправдае обрязаните от вяра и необрязаните чрез вяра.
31. Тогава, чрез вяра разваляме ли закона? Да не бъде! Но утвърждаваме закона.

Така, че това от което си се засегнала си го има написано в Словото! А то обрязва сърцето, което пък боли, но Любовта всичко търпи, и дълго търпи!

Ето, че наистина знанието е загуба заради това превъзходно нещо: Познаването на Моя Господ Исус Христос!
Филипяни 3:8
А още всичко считам като загуба заради това превъзходно нещо - познаването на моя Господ Христос Исус, за Когото изгубих всичко и считам всичко за измет, само Христа да придобия,
Много е голяма разликата между знание, и познаване, а ап.Павел предпочете второто! Ние кое предпочитаме?
Знанието идва от писаното слово, а познаването от ненаписаното, което излиза от Божиите Уста:
Матей 4:4
А Той в отговор каза: Писано е: "Не само с хляб ще живее човек, но с всяко слово, което излиза от Божиите уста."
Знаем, че Бог е неограничен, за да Го ограничаваме, като казваме, че само написаното слово е Божие Слово!
Не знаеш ли, че онова, което Господ извърши е много повече от написаното - а Той Е Словото!:
Йоан 21:25
Има още и много други дела, които извърши Исус; но ако се напишеха едно по едно, струва ми се, че цял свят не щеше да побере написаните книги.
А всичко написано е за пример и поука, за да ни открие Бог тайната Си - сиреч Христос в нас:
1 Коринтяни 10:11
А всичко това им се случи за примери, и се написа за поука нам, върху които са стигнали последните времена.
Колосяни 2:2
за да се утешат сърцата им, та, свързани заедно в любов за всяко обогатяване със съвършено проумяване, да познаят тайната Божия, сиреч, Христа,

Бог да благослови всички! Амин! I love you






п.с.Мислех да не го публикувам, но Господ каза: "Публикувай го, за да разберат всички каква е Волята ми за теб":
Псалом 4 (даден е чрез брат Людмил - нашия пастор, а и цифрата му не е случайна, защото съм роден на 04.04.1974г.)
1. За първия певец на струнни инструменти. Давидов псалом. Когато викам, послушай ме, Боже на правдата ми; Когато бях в утеснение, Ти ми даде простор; Смили се за мене и послушай молитвата ми.
2. Човешки синове, до кога ще обръщате славата ми в безчестие? До кога ще обичате суета и ще търсите лъжа? (Села).
3. Но знайте, че Господ е отделил за Себе Си Своя угодник; Господ ще слуша, когато викам към Него.
4. Треперете и не съгрешавайте; Размишлявайте в сърцата си на леглата си и мълчете. (Села).
5. Принасяйте жертви на правда, И надявайте се на Господа.
6. Мнозина думат: Кой ще ни покаже доброто? Господи, издигни над нас светлостта на лицето Си.
7. Турил си в сърцето ми радост. По-голяма от тяхната, когато им се умножава житото и виното.
8. Спокойно ще легна и ще спя, Защото Ти, Господи, в самотия ме правиш да живея в безопасност.
Да бъде името Господно благословено От сега и до века! Амин!




Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 50
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) - Page 2 Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Драго Димитров Чет Апр 07, 2011 11:45 am

Елена П. Борисова-Куртева написа:... защото не си разбрал нещо или нямаш знание...

1 Коринтяни 8:2
Ако някой мисли, че знае нещо, той още не е познал както трябва да познава.
Драго Димитров
Драго Димитров

Брой мнения : 4
Join date : 06.01.2011
Местожителство : Е.П.Ц.-Тетевен / България / Драго Димитров

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) - Page 2 Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Докса Чет Сеп 01, 2011 1:59 pm

здравейте приятели,
ще кажа и аз мнението си по дискотирания въпрос.
Имаме един пречуден,обичаш Бог.Неговата любов не е като човешката.Неговата любов няма граници.Центъра на тази притча не е човекът а Бог и неговата милостива любов
Вратата на Неговият дом е винаги отворена и Той чака пред нея.За неговата любов няма значение ти,човече,какво си правил.Колкото и престъпления да си извършил в каквато и дълбока кал да си се въргалял Неговата любов е достатъчна за да те измие и изчисти.От теб,човече,се иска само да се върнеш,да поискаш прошка осъзнал що си сторил.
Бог няма да се забави когато и да го повикаш да те избави.От където и да го повикаш.Той ще остави всичко друго и ще дойде - стига да Го повикаш.
Такава е Божията любов - всепрощаваща и безпределна!
Няма нищо по - велико от тази любов.И всеки който я потърси ще я намери!

Докса

Брой мнения : 20
Join date : 30.08.2011

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) - Page 2 Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Пламен Николов Чет Сеп 01, 2011 9:56 pm

Бог да те благослови братко! Това е второто твое мнение което прочитам във форума, и виждам, че Бог те е дарил с мъдрост! Много точно си го написал - ще добавя само тези стихове от Библията, които говорят за познаването на нашия Господ Бог:
Притчи 9:10
Страх от Господа е начало на мъдростта; И познаването на Светия е разум.
2 Петрово 1:2
Благодат и мир да ви се умножи чрез познаването на Бога и на Исуса, нашия Господ.
2 Петрово 1:3
Понеже Неговата божествена сила ни е подарила всичко що е потребно за живота и за благочестието, чрез познаването на Този, Който ни е призовал чрез Своята слава и сила;
2 Петрово 3:18
Но растете в благодатта и познаването на нашия Господ и Спасител Исус Христос. Нему да бъде слава и сега и до вечния ден. Амин.
2 Коринтяни 4:6
Понеже Бог, Който е казал на светлината да изгрее из тъмнината, Той е, Който е огрял в сърцата ни, за да се просвети света с познаването на Божията слава в лицето Исус Христово.
Ефесяни 4:13
докле всички достигнем в единство на вярата и на познаването на Божия Син, в пълнолетно мъжество, в мярката на ръста на Христовата пълнота;
Филипяни 3:8
А още всичко считам като загуба заради това превъзходно нещо - познаването на моя Господ Христос Исус, за Когото изгубих всичко и считам всичко за измет, само Христа да придобия,
Колосяни 1:10
за да се обхождате достойно за Господа, да Му угаждате във всичко, като принасяте плод във всяко добро дело и като растете в познаването на Бога;

Бог да благослови всички! Амин!
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 50
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) - Page 2 Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Докса Пет Сеп 02, 2011 4:17 pm

Докса - жена съм.
Бог да благосливи всеки който търси знанието Му.

Докса

Брой мнения : 20
Join date : 30.08.2011

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) - Page 2 Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Пламен Николов Пет Сеп 02, 2011 9:51 pm

Докса написа:Докса - жена съм.
Бог да благосливи всеки който търси знанието Му.
Моля за прошка, не знаех!
Именно за това според дадените от Бога правила, в 6-тото правило на форума пише, че трябва да се представим на другите участници във форума, в общението към което ни е призовал нашия Господ Бог Исус Христос!
Надявам се да представиш себе си според 6-тото правило в тази тема Представете себе си с няколко думи!
Бог да благослови всички! Амин!
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 50
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Блудния син - Лука (15:11-32 ) - Page 2 Empty Re: Блудния син - Лука (15:11-32 )

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите