Библия - Форум за Общение!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Двата пътя.

Go down

Двата пътя. Empty Двата пътя.

Писане by elina7 Съб Авг 13, 2011 7:30 am

"Влезте през тясната порта , защото широка е портата и пространен пътят, който води към погибел, и мнозина са онези, които минават през тях.Понеже тясна е портата и стеснен е пътят, който води към живот и малцина са онези, които ги намират." Матей (7:13,14)

Много пъти съм размишлявала за тези пътища.

Десетте девици по кой път вървяха ?

Пътищата и вратите в "духовен" план ли са или в "материален /сетивен/" план .


В Словото често се споменава за две противоположности ;
- тесен - широк,
разумен-неразумен,
добро-лошо и т.н.
Какво иска да ни каже Бог с това?
Да разгледаме девиците .

Едните разумни - защото са взели масло,
а другите неразумни- защото не са взели.
Защо е толкова важно маслото ?
То е преобраз на Святия Дух, и тези които са взели са правили всичко под водителството на Духа,а тези които не са взели са били водени от своя човешки дух.
Характерното е , че и разумните и неразумните са девици, имат светилници, отишли са да посрещнат младоженеца и двете групи заспаха и се събудиха и т.н.
Всичко останало е еднакво - различното е резервното масло.
Както видяхме в Матея 25 гл.12 стих Исус отговаря на неразумните върнали се с масло -
"Истина ви казвам, не ви познавам."
От това се разбира, че Исус познава само тези, които имат Святия Дух и са водени от Него.
Всичко, което направим водени от нашия човешки дух, Бог няма да приеме - защото е нечисто.
В този ред на мисли излиза, че пътищата и вратите не са материални, а духовни, защото сърцето показва дали ще влезем през тясната или широката порта.
Чистото сърце ни води в Рая, а нечистото в Ада. Исус "познава " хората с "чисти" сърца, а за другите вратата за Рая е затворена.

Темата продължава с копипестван пост от християнски форум.
Той е отговор от мен на посочената тема.

Темата , която отворих е ДВАТА ПЪТЯ.
Тя може да се разглежда като;
1. Божия път
2. Човешкия път
или
1.Тесния път
2.Широкия път
Ако я разгледаме по първия посочен начин, се има предвид,че по Божия път вървят само тези, които вършат 100% Божията воля. Както Исус казва, че върши само това, което прави Отец.
Те ще отидат в Рая.
Човешкия път е на тези, които не познават Бога и изобщо не се съобразяват с волята Му, защото не я знаят и не искат да го правят.
Това са тези лъжци,крадци,убийци,прелюбодейци и т.н.
В тази група не попада никой, който чете Словото,
ходи на църква и "очаква" да отиде в Рая.
В тази група не са и "неразумните девици".
Човешкия път не води към Рая и тези, които вървят по него - го знаят.

Нека разгледаме втората група :
1. Тесния път и 2. Широкия път.
Тази група ме безпокои много и заради нея подхванах темата.
С нея искам да ти отговоря, къде според мен грешиш.
И по двата пътя вървят хора, които ИСКАТ ДА ОТИДАТ В РАЯ.
Едните вървят по трудния и тесен път, като нищо не правят, както те искат, а вършат само и единствено Божията воля. Те вярват БЕЗУСЛОВНО на жертвата на Исус и Неговото възкресение и НИЩО, АБСОЛЮТНО НИЩО не правят със собствени сили. Те са позволили на Христос да живее 100% в тях, и вършат само волята на Отец.
Както примера с "милионера", който дадох с тази цел./Виж третия коментар тук/
Много малко християни го правят и затова пътя е тесен. Също е и труден.
Това означава "стария човек" да отиде на кръстта и да позволиш на Христос да живее в теб. А Библията да е само огледало, в което да виждаш дали наистина Исус живее 100% в теб или и стария човек се намесва. Дори само едно решение да вземе стария човек в теб - ти си излязъл от Божията воля и си извършил грях.
Т.е. - мислиш си, че си на тесния път, но си минал на широкия.
Така направиха и десетте неразумни девици. Всичко, каквото направиха разумните - това направиха и неразумните , САМО ЕДНО ЕДИНСТВЕНО ИЗКЛЮЧЕНИЕ - НЕ ВЗЕХА РЕЗЕРВНО МАСЛО. Те също "очакваха" да отидат в Рая, но..........
Точно за тая група ме боли най-много. А тя ще бъде много голяма - широк път.
Те ще очакват , че ще се спасят, но........
Знам, че искрено искаш да следваш Бога, но само Библията не може да ти помигне.
Да, Бог е автора, но Бог има план за всеки човек и всеки човек ЛИЧНО ТРЯБВА ДА ОБЩУВА С АВТОРА, не с книгата, за да разбере какъв е плана за него, а и автора държи да го познава лично. Нали така отговори Исус на неразумните девици, когато хлопаха на вратата- "Не ви познавам". Колкото и да четеш Библията- от кора до кора да я научиш- ако лично не познаваш автора - ТОВА НЕ ТЕ ПОЛЗВА.
Не ме разбирай, че не трябва да четеш Словото. Повече от 10 години всяка сутрин от 6-8 ч.
четем по план с моя съпруг и размишляваме върху Словото. И почти всяка сутрин Бог ни открива "лично" нещо. Smile
Бог да те благослови и се моля да ме разбереш правилно.
Знам със сигурност, че Бог те обича и иска не само да четеш Словото Му, но и да общуваш лично с Него.
Амин.
« Последна редакция: 12.08.11г. в 12:50:30 от Елина »
Активен
Не можеш да уповаваш на Бог, ако не се откажеш да уповаваш на себе си!


Много искам това, което Бог ми е открил - да споделя с вас.
Това е копипествано от блога ми, там е и примера с "милионера"
Бог да ви благослови , че достигнахте до тук в четенето.
Амин! monkey

elina7

Брой мнения : 12
Join date : 11.07.2011

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите