Библия - Форум за Общение!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Отговори на трудни въпроси!

3 posters

Go down

Отговори на трудни въпроси! Empty Отговори на трудни въпроси!

Писане by elina7 Съб Сеп 03, 2011 12:50 pm

Моля ви, ако знаете отговорете на тази скъпоценна сестра в Господа ;
*************************************************************
Въпрос ?

би ли ми дообеснила как е влязъл Светия Дух - насила или ние сме го пуснали
и сме отдали всичко в ръцете му?
Ако ние сме го пуснали защо да не взема той решение?
Какво всъщност прави?
Стои вътре на топло докато християнина си прави грехове?
Щото от това което си отговорила не ми се изясни как е възможно християнин който има Светия Дух да прави грехове.
Аз не те питах за човек който е от света, питах те за християнин който има Духа Божи.
*****************************************************************
Аз и писах, че това, че сме приели Христос и Святия Дух, не ни отнема свободна воля ,
да решаваме на кого да служим. "Кое куче храним - бялото или черното?"
Благодаря ви предварително !
Бог да ви благослови .
Амин.

elina7

Брой мнения : 12
Join date : 11.07.2011

Върнете се в началото Go down

Отговори на трудни въпроси! Empty Отговори на трудни въпроси!

Писане by elina7 Съб Сеп 03, 2011 2:56 pm

Друго мнение ?

не претендирам за правилен отговор, но ще кажа моето мнение и разбиране по този въпроос.

Мисля, че християнин, който има Святия Дух и "пребъдва" в Христос, не съгрешава. Това разбирам от стиховете в 1Йоаново 3:9
"Никой, който пребъдва в Него, не съгрешава; никой, който съгрешава, не Го е видял, нито Го е познал."

Проблемът е, че християнинът винаги и по всяко време може да спре да пребъдва в Христос. И това е моментът, когато той съгрешава. Библията не учи, че ако Святия Дух влезе веднъж в човека, то Той остава там гарантирано и завинаги. За съжаление не всичко зависи от Бог. Има нещо, с което Бог се съобразява и това е свободата на избор. Човек всекидневно прави правилен или неправилен избор. Ако човек избере да не бъде с Бога, то тогава Бог не стои там насила. Това е моментът, когато човек съгрешава. В този момент Святият Дух не е в човека. Затова казвам, че е невъзможно Святия Дух да е в човека и той да съгрешава. Когато Святия Дух го напусне, тогава съгрешава.


elina7

Брой мнения : 12
Join date : 11.07.2011

Върнете се в началото Go down

Отговори на трудни въпроси! Empty Re: Отговори на трудни въпроси!

Писане by elina7 Съб Сеп 03, 2011 2:58 pm

Моето мнение !

Да може !
Когато се новородим във нас се ражда Исус като бебе.
Минава време докато Той порасне - ако Му позволим.
Тогава Христос живее в нас и Той никога не греши.
Но, ако "храним черното куче в нас", то бялото става толкова слабо, че винаги побеждава това, което храним.
Това е така, защото приемайки Исус и Святия Дух ние не загубваме свободната си воля, с която решаваме кое куче да храним.
Галатяни (3:1-3) "Толкова ли сте неразумни, че като започнахте в Духа, сега се усъвършенствате в плът?"
Тук мисля, че апостол Павел отговаря на въпроса.

elina7

Брой мнения : 12
Join date : 11.07.2011

Върнете се в началото Go down

Отговори на трудни въпроси! Empty Re: Отговори на трудни въпроси!

Писане by Пламен Николов Съб Сеп 03, 2011 9:50 pm





elina7 написа:...Библията не учи, че ако Святия Дух влезе веднъж в човека, то Той остава там гарантирано и завинаги...
Библията ли трябва да ни учи (защото каза Господ Бог - "в писанията нямате вечен живот, и те са които свидетелстват за Мене") или Исус Христос - Живият Бог, Отец на Вечността (Евреи 2:10 - ...начинателя на тяхното спасение... ; Евреи 12:2 - ...като гледаме на Исуса начинателя и усъвършителя на вярата ни... ; Откровение 3:14 - ...Това казва Амин, верният и истински свидетел, начинателят на всичко, което Бог е създал...)?!
Тогава защо е написано това:
1 Йоаново 3:6
Никой, който пребъдва в Него, не съгрешава; никой, който съгрешава, не Го е видял, нито Го е познал.
1 Йоаново 5:18
Знаем, че всеки роден от Бога не съгрешава; но оня, който се е родил от Бога, пази себе си, и лукавият не се докосва до него.

Този втория стих в по-старите преводи е написан така:
"Първото писмо на Йоан
Глава 5
18 Знаем, че всеки, който е станал Божие дете, не продължава да греши, защото Божият Син го пази и лукавия не го докосва.


Ето и снимка на този цитат:
Отговори на трудни въпроси! 1811





elina7 написа:...За съжаление не всичко зависи от Бог...
Обасни това си твърдение според тези стихове:
Еремия 10:23
Господи, познавам, че пътят на човека не зависи от него; Не е дадено на човека, който ходи, да управя стъпките си.
Притчи 20:24
Стъпките на човека се оправят от Господа; Как, прочее, би познал човек пътя си?
Притчи 16:9
Сърцето на човека начертава пътя му, Но Господ оправя стъпките му.
Псалми 37:23
Стъпките на човека се оправят от Господа; И Неговото благоволение е в пътя Му.
Римляни 9:16
И тъй, не зависи от този, който иска, нито от този, който тича, но от Бога, Който показва милост.





elina7 написа:...Когато Святия Дух го напусне, тогава съгрешава...
Хайде сега обясни и това според тези стихове:
1 Коринтяни 3:16
Не знаете ли, че сте храм на Бога, и че Божият Дух живее във вас?
Ефесяни 1:13
в Когото и вие, като чухте словото на истината, сиреч, благовестието на нашето спасение, - в Когото като и повярвахте, бяхте запечатани с обещания Свети Дух,
Ефесяни 4:30
и не оскърбявайте Светия Божий Дух, в когото сте запечатани за деня на изкуплението

Римляни 8:38-39
Понеже съм уверен, че нито смърт, нито живот, нито ангели, нито власти, нито сегашното, нито бъдещето, нито сили, нито височина, нито дълбочина, нито кое да било друго създание ще може да ни отлъчи от Божията любов, която е в Христа Исуса, нашия Господ




Нима все още има вярващи, които не познават Истината?
Нима все още има вярващи, които не разбират, че за да не съгрешават вече трябва да станат Божии чада, а това става само и единствено чрез съразпъването с Христос (т.е това става не след кръщението във вода, и кръщението със Светия Дух, а след кръщението с ОГЪН -> Съразпъването с Христос), за да не живеят вече те "човеците", а Христос - (2 Коринтяни 5:15)
Нима все още има вярващи, които мислят, че Светия Дух идва в човека и си отива, после пак идва и пак си отива (нещо което противоречи на цитираните стихове), а още и най-вече на стиха от Битие 2:7?!
Тогава явно не разбират тайната от този стих: Тит 3:5!!!


п.с.
Колосяни 2:2
за да се утешат сърцата им, та, свързани заедно в любов за всяко обогатяване със съвършено проумяване, да познаят тайната Божия, сиреч, Христа






Бог да благослови всички, и се моля да ги дари с мъдрост, и да просветли очите на сърцата им, за да Го познават! Амин!




Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 50
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Отговори на трудни въпроси! Empty Това мнение не е мое !

Писане by elina7 Нед Сеп 04, 2011 2:48 pm

elina7 написа:Друго мнение ?

не претендирам за правилен отговор, но ще кажа моето мнение и разбиране по този въпроос.

Мисля, че християнин, който има Святия Дух и "пребъдва" в Христос, не съгрешава. Това разбирам от стиховете в 1Йоаново 3:9
"Никой, който пребъдва в Него, не съгрешава; никой, който съгрешава, не Го е видял, нито Го е познал."

Проблемът е, че християнинът винаги и по всяко време може да спре да пребъдва в Христос. И това е моментът, когато той съгрешава. Библията не учи, че ако Святия Дух влезе веднъж в човека, то Той остава там гарантирано и завинаги. За съжаление не всичко зависи от Бог. Има нещо, с което Бог се съобразява и това е свободата на избор. Човек всекидневно прави правилен или неправилен избор. Ако човек избере да не бъде с Бога, то тогава Бог не стои там насила. Това е моментът, когато човек съгрешава. В този момент Святият Дух не е в човека. Затова казвам, че е невъзможно Святия Дух да е в човека и той да съгрешава. Когато Святия Дух го напусне, тогава съгрешава.

[i][u]

Молбата ми бе да отговорите на първото мнение !
Една сестра ме помоли да и обясня.......
Спри с критики- това, което критикуваш не е мое !
Как да го обясня по ясно !
Освен да спра да пиша !

elina7

Брой мнения : 12
Join date : 11.07.2011

Върнете се в началото Go down

Отговори на трудни въпроси! Empty Ако можеш отговори на това ?

Писане by elina7 Нед Сеп 04, 2011 2:51 pm

elina7 написа:Моля ви, ако знаете отговорете на тази скъпоценна сестра в Господа ;
*************************************************************
Въпрос ?

би ли ми дообеснила как е влязъл Светия Дух - насила или ние сме го пуснали
и сме отдали всичко в ръцете му?
Ако ние сме го пуснали защо да не взема той решение?
Какво всъщност прави?
Стои вътре на топло докато християнина си прави грехове?
Щото от това което си отговорила не ми се изясни как е възможно християнин който има Светия Дух да прави грехове.
Аз не те питах за човек който е от света, питах те за християнин който има Духа Божи.
*****************************************************************
Само долното е мое мнение !
Аз и писах, че това, че сме приели Христос и Святия Дух, не ни отнема свободна воля ,
да решаваме на кого да служим. "Кое куче храним - бялото или черното?"
Благодаря ви предварително !
Бог да ви благослови .
Амин.
[i][u]

elina7

Брой мнения : 12
Join date : 11.07.2011

Върнете се в началото Go down

Отговори на трудни въпроси! Empty И това е мое мнение !

Писане by elina7 Нед Сеп 04, 2011 2:53 pm

elina7 написа:Моето мнение !

Да може !
Когато се новородим във нас се ражда Исус като бебе.
Минава време докато Той порасне - ако Му позволим.
Тогава Христос живее в нас и Той никога не греши.
Но, ако "храним черното куче в нас", то бялото става толкова слабо, че винаги побеждава това, което храним.
Това е така, защото приемайки Исус и Святия Дух ние не загубваме свободната си воля, с която решаваме кое куче да храним.
Галатяни (3:1-3) "Толкова ли сте неразумни, че като започнахте в Духа, сега се усъвършенствате в плът?"
Тук мисля, че апостол Павел отговаря на въпроса.

Защо толкова трудно се разбираме ???

elina7

Брой мнения : 12
Join date : 11.07.2011

Върнете се в началото Go down

Отговори на трудни въпроси! Empty Re: Отговори на трудни въпроси!

Писане by Пламен Николов Нед Сеп 04, 2011 4:27 pm

Сестра, може ли да те попитам, понеже ми стана чудно това което си написала: Като казваш тази притча (за бялото и черното куче) сравняваш Исус и Светия Дух с куче ли (бялото), или имаш нещо друго в предвид? Питам понеже е писано, че ще отговаряме за всяка изговорена дума!

Колкото до въпросите на тази сестра е писано явно (именно за това Бог ми каза да публикувам тези стихове по-горе), че роденият от Бога не съгрешава, и не може вече да греши защото е роден от Бога! Нека обърнем внимание, че всеки човек (без значение дали е мъжки или женски пол, защото те в Господа не съществуват) носи вътре в себе си тази светлина (частицата от Божия Дух, който е Свет Дух - това вдъхна в човека, за да го направи жива душа), но проблема идващ от греха е, че онези които продължават да грешат само си я носят тази светлина без тя да свети чрез тях (от където и в превод от английски е и името на противника на Бога), а Бог е заповядал да бъдем светлина, не само да си я носим, а това пък става само след като се съразпнем с Христос (не е след водното кръщение и получаване белега на Светия Дух говорене на езици, което е кръщението със Светия Дух), но е след кръщението с ОГЪН - разпъването на плътта на кръста, не буквално, а на онова което живее в плътта, а това е "човешката воля" придобита при грехопадението, защото не изпълниха Божията Воля, а волята на противника Му (друга воля не съществува) - точния пример за това Сам Господ ни го показа "не моята воля, а Твоята да бъде" и точно това окачи на кръста "човешката воля", която е плът, а плътта се противи на Духа, а Божията Виля е Дух и Живот, което е Неговото Вечно Слово, защото само Той е Творец! Волята е господар, а е писано, че не можем да слугуваме на двама господари! За да разбереш точно какво имам в предвид ще напиша тази притча (има го разказа във форума, но ще я напиша по накратко):
"Един човек вървял по улицата покрай една река и видял удавник, който току що бил изваден от друг "човек" от водата и извикал - Слава на Бога този удавник се спаси, но точно тогава "човека" извадил удавника от водата се обърнал към него и му казал - Не все още не е спасен, защото извадих тялото му от водата, но сега трябва да извадя водата от тялото му!"
С други думи всеки който е повярвал, кръстил се е във вода, и след това е получил говоренето на eзици, което е кръщение със Светия Дух е изваден от света, като този който го е извадил е Господ (за това думата човек в притчата е в кавички), но от тук натам трябва да се извърши най-важното кръщение, а то е кръщението с ОГЪН т.е. да бъде изваден света от него, а когато това стане, вярващия вече не е дете на света, а е станал Божие дете, и Божият Син, който е Божието Слово го пази и лукавия не го докосва!
В Римляни в края на 8-ма глава пише, че нищо и никой не може да ни отлъчи от Божията Любов, която е в Христа Исуса нашия Господ!
Също така Господ каза: "Отец е по-голям от Мене и никой не може да ви грабне от ръката му"!
Ето как една сестра (свидетелството и е публикуване в списание Братска Любов) отговорила на другите вярващи как устоява срещу хитростите на сатана: "Когато сатана почука на вратата не му отварям аз, а оставям Господ да му отвори, и когато Господ отвори сатана вече го няма, защото е избягал от Божието присъствие"! Дори в песен го пеем това (281-ва от червените песнарки по-точно тази, че когато види кръста бяга сатана, и целия ад трепери от хвалебния глас, а това става чрез изпълнение на тези два стиха, чрез които носим кръста си: Пс.50:15 и Римляни 8:14 т.е. "Призови ме в ден на напаст и Аз ще те избавя, и ти ще Ме прославиш -> Ръководените от Божия Дух са Божии чада!

п.с.Не си мисли, че не се разбираме, но в желанието си да угодим на Бога използваме неправилни думи и е трудно така да Му бъдем угодни!

Бог да благослови всички! Амин!
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 50
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Отговори на трудни въпроси! Empty Отговори на трудни въпроси!

Писане by elina7 Пон Сеп 05, 2011 7:15 pm

Пламен Николов написа:Сестра, може ли да те попитам, понеже ми стана чудно това което си написала: Като казваш тази притча (за бялото и черното куче) сравняваш Исус и Светия Дух с куче ли (бялото), или имаш нещо друго в предвид? Питам понеже е писано, че ще отговаряме за всяка изговорена дума

п.с.Не си мисли, че не се разбираме, но в желанието си да угодим на Бога използваме неправилни думи и е трудно така да Му бъдем угодни!

Бог да благослови всички! Амин!

Как можа да измислиш това за Исус и Святия Дух ???
То хубаво, че имаш "развинтена фантазия", но да преписваш това на мен
и "да ме заплашваш" от Името на Бог ???

Това ли за теб е разбирането ???

Дори не си даваш сметка как нараняваш другите ?
ЛЮБОВТА НЕ НАРАНЯВА !
Определено Бог НЕ РАБОТИ С ТЕБ , а дявола.
Но, Бог да те благослови и да ти отвори очите да видиш истината.
Амин.

elina7

Брой мнения : 12
Join date : 11.07.2011

Върнете се в началото Go down

Отговори на трудни въпроси! Empty Re: Отговори на трудни въпроси!

Писане by Пламен Николов Пон Сеп 05, 2011 9:29 pm

Много силни думи пишеш без изобщо да се замислиш какво изобщо пишеш?!

elina7 написа:
Как можа да измислиш това за Исус и Святия Дух ???
То хубаво, че имаш "развинтена фантазия", но да преписваш това на мен
и "да ме заплашваш" от Името на Бог ???

Това ли за теб е разбирането ???

Дори не си даваш сметка как нараняваш другите ?
ЛЮБОВТА НЕ НАРАНЯВА !
Определено Бог НЕ РАБОТИ С ТЕБ , а дявола.
Но, Бог да те благослови и да ти отвори очите да видиш истината.
Амин.
Да уточним:
Това е твоето мнение:
elina7 написа:Моето мнение !

Да може !
Когато се новородим във нас се ражда Исус като бебе.
Минава време докато Той порасне - ако Му позволим.
Тогава Христос живее в нас и Той никога не греши.
Но, ако "храним черното куче в нас", то бялото става толкова слабо, че винаги побеждава това, което храним.
Това е така, защото приемайки Исус и Святия Дух ние не загубваме свободната си воля, с която решаваме кое куче да храним.
Галатяни (3:1-3) "Толкова ли сте неразумни, че като започнахте в Духа, сега се усъвършенствате в плът?"
Тук мисля, че апостол Павел отговаря на въпроса.
А това е въпроса отправен към теб относно твоето мнение
в което съм подчертал и оцветил в червено, та дано да видиш какви си ги писала:
Пламен Николов написа:Сестра, може ли да те попитам, понеже ми стана чудно това което си написала: Като казваш тази притча (за бялото и черното куче) сравняваш Исус и Светия Дух с куче ли (бялото), или имаш нещо друго в предвид? Питам понеже е писано, че ще отговаряме за всяка изговорена дума
Уточни сега кой какво е казал и кой какво не е?
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 50
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Отговори на трудни въпроси! Empty Re: Отговори на трудни въпроси!

Писане by Бетина П. Борисова Пон Сеп 05, 2011 9:50 pm

Сестра може ли да уточниш коя от двете регистрации, които имаш във форума ще използваш,
защото не е редно пред Бога това да е така?!

Поздрави: Moderator Бетина П. Борисова
Бетина П. Борисова
Бетина П. Борисова
Модератор
Модератор

Брой мнения : 42
Join date : 01.12.2010
Age : 26
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Модератор / Бетина П. Борисова

Върнете се в началото Go down

Отговори на трудни въпроси! Empty Re: Отговори на трудни въпроси!

Писане by elina7 Чет Сеп 08, 2011 6:44 am

[quote="elina7"]
elina7 написа:Моето мнение !

Да може !
Когато се новородим във нас се ражда Исус като бебе.
Минава време докато Той порасне - ако Му позволим.
Тогава Христос живее в нас и Той никога не греши.
Но, ако "храним черното куче в нас", то бялото става толкова слабо, че винаги побеждава това, което храним.
Това е така, защото приемайки Исус и Святия Дух ние не загубваме свободната си воля, с която решаваме кое куче да храним.
Галатяни (3:1-3) "Толкова ли сте неразумни, че като започнахте в Духа, сега се усъвършенствате в плът?"
Тук мисля, че апостол Павел отговаря на въпроса.

ОСЪЖДЕНИЕТО Е ОТ ДЯВОЛА.

Осъждението е недостатък, който се опитвам да изкореня от себе си. Надявам се споделеното от мен да ви предизвика и да ви помогне да достигне до разбирането, че всички ние понякога съдим, без дори да го осъзнаваме. Много е трудно да изкореним този проблем – особено след като повярваме. Тогава дори май започваме повече да съдим хората: „Този защо така прави, онзи защо друго?”... Да осъждаме другите е един от недостатъците, от които трудно се отказваме. Някои хора дори не се борят с това.
Гневът е често срещан резултат от осъждението, а в гнева си човек изрича неща, за които след това съжалява. Аз имам този проблем. Често оставям гнева да ме обхване, да ме превземе дори. Защо казвам „оставям”? Защото това ни е проблема на нас, хората, че позволяваме нещата около нас да се случват, без да им се противопоставяме. Имам позната с много здравословни проблеми, причинени от нерви – това пак е гняв. Гняв, нерви – все едно как ги наричаме, но това са неща, на които се оставяме да ни завладеят. Тези неща не са част от Божието царство. Следователно - те не са дело на Господ, а на сатаната. И какво излиза? Че ние сами се отдаваме на дявола, сами му отваряме вратата, сами го пускаме в дома си, а после обвиняваме Господ за неговите деяния.
Мили братя и сестри, ние сами допускаме делата на дявола в живота си, като така му позволяваме да ни владее. Ще ви дам пример със съденето на някого. Първо започваме да го осъждаме в ума си. Мислим си – защо този човек постъпва така. След това идва на ред раздразнението и гнева. Започваме да се дразним, когато го виждаме. Отбягваме го. Ядосваме му се. И накрая започва да ни завладява злобата, която лесно прераства в омраза – ужасни, поробващи чувства, които предизвикват много други стъпки встрани и докато се усетим, сме нагазили с двата крака в калта. Дори се чудим – как сме стигнали от тук. Понякога се оказва, че сме най-слаби във владеенето на чувствата си, особено на лошите.
По-лесно е да изпитваш лоши чувства отколкото добри, нали? И това важи за всяка плът. Не е ли по-лесно да погледнеш колегата, който все се спотайва и да кажеш, че е мързелив, отколкото да се опиташ да го разбереш и да му помогнеш? Може би той има проблем и нещо му тежи на сърцето. По-лесно е да се държиш лошо с него, отколкото да го поканиш на кафе като приятел, да се опиташ да му помогнеш. По- лесно е да отбягваш съученика, който всички отбягват или тормозят, отколкото да поговориш с него, да му дадеш някой съвет. Много по-лесно е да осъдиш, отколкото да си признаеш, че това не е твоя работа и че всеки си носи сам кръста.
Осъждението не е малко нещо. То е голям наш проблем. Ние не искаме да съдят нас и да ни отбягват, нали? Тогава защо го правим спрямо другите хора? Всеки път, когато ви дойде на ум нещо такова, спрете, покайте се за тази мисъл и се опитайте да погледнете от друг ъгъл на нещата. Ако изречете осъдителни думи, покайте се! Отречете се от тях и благословете човека! Лека полека този навик ще се изкорени и това ще ни помогне да станем по-добри хора!
„Който от вас е безгрешен нека пръв хвърли камък върху нея.” (Йоан 8:7).

„Исус рече: Нито Аз те осъждам; иди си, отсега не съгрешавай вече.” (Йоан 8:11).

Самият Господ Исус не ни осъжда. Нека се стремим да Му подражаваме в мисли, думи и дела - днес и винаги!


Как може да не знаеш за "бялото и черното куче"???
Когато някой се новороди в него започва да живеят две кучета. Едното е "плътта", а второто е "духа".
Колко пъти съм писала да ходим по дух, не по плът. Имам предвид нашия човешки дух. Защото Бог може да говори само на нашия дух, защото Бог е Дух. Това го знае всеки, който е "новороден".Когато Адам съгреши неговия дух умря за вечен живот. При новорожднието нашия дух/човешкия дух/ възкръства за вечен живот.Исус плати цената (за греха ЗАПЛАТАТА Е СМЪРТ) и затова нашия дух "възкръства за вечен живот.
Ако не си новороден си мислиш , че ходиш по дух, но това не е възможно. Всичко каквото правиш е по плът.
Добре, не го знаеш, но как можа да допуснеш, че говоря за Святия Дух и Исус.
Как можа да ме нараниш така ? Какво ти сторих ? Какво ти стирих да ме наричаш и лъжкиня.
Но това не ти стига и започваш да ме "заплашваш от името на Бог."
Отначало отговаряш на друго мнение с elina7 каза;.........
От всичко личи, че не искаш да се разбираме , а само да ме нараняваш по всякакъв начин.

ТОВА Е ЦЕЛТА НА ДЯВОЛА - ДА СЕ НАРАНЯВАМЕ И ДА СЕ УБИВАМЕ ВЗАИМНО.

Е, ако искам да оцелея трябва или да напусна или да се помирим.
Ти избираш.
Бог да те благослови да вземеш правилното решение.
Амин.

Защо толкова трудно се разбираме ???

Самият Господ Исус не ни осъжда.
Нека се стремим да Му подражаваме в мисли, думи и дела - днес и винаги!
[i][u]

elina7

Брой мнения : 12
Join date : 11.07.2011

Върнете се в началото Go down

Отговори на трудни въпроси! Empty Re: Отговори на трудни въпроси!

Писане by Пламен Николов Чет Сеп 08, 2011 9:03 pm

elina7 написа:Самият Господ Исус не ни осъжда.
Нека се стремим да Му подражаваме в мисли, думи и дела - днес и винаги!

1-во:
1 Петрово 4:17
Защото дойде времето да се започне съдът от Божието домочадие; и ако почне първо от нас, каква ще бъде сетнината на тия, които не се покоряват на Божието благовестие?
elina7 написа:Как може да не знаеш за "бялото и черното куче"???
Когато някой се новороди в него започва да живеят две кучета. Едното е "плътта", а второто е "духа".

2-ро: Ето, че сравняваш ДУХА с куче (това се вижда в твоето мнение)! Ако си искала с притча да обясниш, то това не е правилната притча, защото е писано:
Марк 3:29
но ако някой похули Светия Дух, за него няма прошка до века, но е виновен за вечен грях.
Лука 12:10
И всекиму, който би казал дума против Човешкия Син, ще му се прости; но ако някой похули Светия Дух, няма да му се прости.


В предния си пост цитирах твоето мнение (а това написа си е от системата при цитиране)!

Не, че не искам да се разбираме, но нещо остава неразбрано кое е твоето мнение и кое не?!

п.с.Ето вече има сестра във форума, на която Бог е открил абсолютно същото за кожената дреха! Ако го прочетеш и замислиш, и за това което и аз ти свидетелствах за кожената дреха, ще разбереш правилно думите на ап.Павел от Римляни 7:18
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 50
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Отговори на трудни въпроси! Empty Re: Отговори на трудни въпроси!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите