Библия - Форум за Общение!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Който не греши в говорене е съвършен мъж (Яков 3:2)!

Go down

Който не греши в говорене е съвършен мъж (Яков 3:2)! Empty Който не греши в говорене е съвършен мъж (Яков 3:2)!

Писане by Е.П.Ц.-Тетевен Чет Дек 22, 2011 8:59 pm



Който не греши в говорене е съвършен мъж!

(Яков 3:2)




Който не греши в говорене е съвършен мъж (Яков 3:2)! 60977c10




Бог има една голяма любов към нас и ние искаме да вършим това, което Бог ни казва.
Да видим какво Библията казва за значението на нашите думи и последствията от тях!



Яков 3:2-12
2.Защото ние всички в много неща грешим; а който не греши в говорене, той е съвършен мъж, способен да обуздае и цялото тяло.
3. Ето, ние туряме юздите в устата на конете, за да ни се покоряват, и обръщаме цялото им тяло.
4. Ето, и корабите, ако и да са толкова големи, и се тласкат от силните ветрове, пак с твърде малко кормило се обръщат на където желае кормчията.
5. Така и езикът е малка част от тялото, но много се хвали. Ето, съвсем малко огън, колко много вещество запалва!
6. И езикът, тоя цял свят от нечестие, е огън. Между нашите телесни части езикът е, който заразява цялото тяло и запалва колелото на живота ни, а сам той се запалва от пъкъла.
7. Защото всякакъв вид зверове, птици, гадини и морски животни се укротяват и укротени са били от човечеството;
8. но езика никой човек не може да укроти; буйно зло е, пълен е със смъртоносна отрова.
9. С него благославяме Господа и Отца, и с него кълнем човеците създадени по Божие подобие!
10. От същите уста излизат благословение и проклетия! Братя мои, не трябва това така да бъде.
11. Изворът пуща ли от същото отверстие сладка и горчива вода?
12. Възможно ли е, братя мои смоковницата да роди маслини, или лозата смокини? Така също не може солена вода да дава сладка.


Езикът играе голяма роля в живота ни. Начинът по който говорим определя това, което живеем. Живота ни е последствие от това, което говорим.
В Яков виждаме две картини:
1Кон- който се обуздава чрез юздата на устата, юздата променя посоката и я насочва.
2.Кораб-управляван с кормило. Кормилото променя посоката на кораба.
А езикът е който променя посоката на нашия живот.
Когато наблюдаваме християни, виждаме, че не винаги живеят библейския добър живот.
Исус придоби едно спасение и Той иска да живеем изобилен живот.
Ние имаме една отговорност, да познаем духовните закони на живота.
Божието Слово ги съдържа. Бог ни е дал Своя Дух и Словото, и ни води напред в този живот.
Как да вземем тези принципи и да ги употребим за нас?
Не съществува път без опасност. Може отделени от Бог, да не виждаме духовните истини и сами да определяме своя път, да се молим за познанието и истината в Исус, а да останем без Него.
Но можем да изменим живота си и в позитивна посока. Да принасяме добри плодове. Чрез нас Исус да освобождава и изцелява хора, да привлича хора в своето царство.
Нужно е да имаме един плодоносен живот в Исус. Това е възможно само ако останем в Него.
Този живот се определя от нашето говорене.
Когато нашия език не е под контрол, преживяваме ненужни трудности, разочарования. Не, че в Исуса няма скръб. Той ни е обещал скърби. Който иска да следва Исус, трябва да следва и скръб.
Но ние можем да управляваме курса на нашия живот. Да живеем това, което Исус е приготвил, най-доброто. Да достигнем целта.
Но ако езика не е контролиран, значи, че той е като див огън и ни заразява, и донася отрова.
Това пречи в църквата. Спира Святия Дух.
Пр.18:20-21
"От плодовете на устата на човека ще се насити коремът му;
От произведението на устните си човек ще се насити.
21 Смърт и живот има в силата на езика,
И ония, които го обичат, ще ядат плодовете му."
Това значи, че ние приемаме това, което говорим. Светът казва, че ние можем да говорим каквото си искаме, в това няма нищо страшно - лъжа от дявола.
Библията казва, че думите носят плод и този плод ще дойде при нас и ще трябва да го ядем.
Вярваме или не вярваме, възпроизвеждаме атмосферата на нашя живот. Нашите думи имат творческа сила. В Битие 1 глава, Бог каза /говори/ и стана-небе, земя, човек...
Когато Адам съгреши, сатана взе контрола над езика и тази способност я използва в противоположна посока. Използва хората, за да говорят негативни изповеди.
Те не говорят това, което приживяват в момента, а това, което вярват, че ще стане. Така хората приемат и болестите. Ако отидат в болница и там, от сутрин до вечер си говорят за болестта си, излизат от там така, както са влезли.
Хората от страх изговарят много думи-например:"Аз вярвам че ще умра като баща си"....
От нашите думи се определя нашия живот. Когато ние сме в съгласие с Божието Слово, носим благословението със себе си /защитната стена/.
Йов беше праведен в своите си очи и въпреки това живееше един живот на страх и грижи.
"Това от което се страхувах, това дойде върху мен."
Тази картина не е на човек, който има доверие в Бога.
Чрез негативните думи разрушаваме защитната стена.
Йов сам се предаде в ръката на сатана. Това е духовен закон, че нашите думи творят нещо и се връщат обратно при нас.
"смърт и живот има в силата на езика" .
Да вървя по Божия път. Божиите благословения идват просто, защото сме Божии деца. Ние имаме отговорност за нашия език и ще пожънем това, което сме посяли.
Бог просто ни е казал, как можем да променим нашия живот.
На никого не казвайте за своята нужда, само на Бог, за да получите благословение и да видите Божието действие.
Ще открием че слабостите, болестите, чувство за малоценост-всичко това е резултат от думи, повярвани думи.
Гал. 6:7
"Недейте се лъга; Бог не е за подиграване: понеже каквото посее човек, това ще и да пожъне."
Непрекъснато жънем, това което непрекъснато сме сяли.
Най важния метод-думите , говоренето. Всичко е следствие от миналото.
Нека от днес нататък да започнем, да говорим за нашата работа, семейство и т. н. -Божиите Слова.
Например:"Аз ще живея за Бога, аз ще получа живи откровения от Бога."
Аз казвах това, което Божието Слово казва. А Бог казва, че който е изпратен от Бог, да говори Божието Слово, Бог ще потвърди верността на Словото Си. Ще го видите с очите си.
Знаете ли как се обръща един голям кораб, с едно малко кормило?
Нужно му е време, докато кормилото промени курса. Не е достатъчно един или два пъти да говорим Божиите Слова. Това трябва да ни е ежедневието.
Ако Божието Слово живее в сърцето ни, само тогава е възможно ежедневно да излиза от устата ни.
Пс.112:7
"От лош слух не ще се бои;
Сърцето му е непоколебимо понеже уповава на Господа."
Първа реакция-мир и сигурност и ще постъпваме правилно като Ап.Павел по време на корабокрушението.
Той беше единствения, който имаше доверие на Бога.
Религията кара хората винаги да съжаляват, да страдат, отнема радостта, свободата.
Живота с Исус е радост. Бог ви казва:"Аз ще се радвам да върша добри неща за вас".
Бог иска да бъдем добре.Цялата Библия е изпълнена с указания как да живеем добре.
Пс. 34:13
"Пази езика си от зло
И устните си от лъжливо говорене."
Да се съобразяваме с Божиите способности, да очакваме да се изпълнят Неговите обещания. Много християни в ежедневието си, се държат така все едно няма Бог-страхуват се, отчайват се, изпадат в безизходица-все едно са съвсем сами и нямат Бога, Който върши чудеса.
Бог иска да променим живота си. Да виждаме в бъдещето (чрез единствения правилен начин - Слушането на Словото излизащо от Божиите уста!).
Това което е липсвало днес, утре ще се превърне в излишък.
Аз вярвам в Бога. Аз вярвам, че благословенията са на пътя ми.
Ние ще получим това, което сме изговорили.
Йоан 3:2
"Учителю, знаем че от Бога си дошъл учител, защото никой , не може да върши тия знамения, които Ти вършиш, ако Бог не е с Него."
Здравето се определя от душата, а душата от Божието Слово. С Бога всичко е чудесно. Хора освободени от страх, не говорете за него.
Хищниците от зоопарка-нуждаят се от много храна и в глада си изяждат всичко.
Нека не сме от тях. Страхуваме се от страха и в същото време се подхранваме с него. Ти може да усещаш много неща, но не всичко е за говорене.
В Божието Слово също има усещания - мир, любов. Божието Слово дава освобождение.
Не - на слабата изповед. Аз съм силен чрез Христа. Това не е самовнушение, защото Бог стои зад тези думи и ги изпълнява. Бог казва:"Аз Съм едно с Исуса и ще остана с Него".
Амос 3:3
"Ще ходят ли двама заедно,
Ако не се съгласят?"
Бог е Силен Бог и ако ти промениш своя начин на говорене според Божието Слово, Той ще върви с тебе и ще бъде Твой Бог.





Бог да благослови всички! Амин!


Е.П.Ц.-Тетевен
Е.П.Ц.-Тетевен
Администратор
Администратор

Брой мнения : 364
Join date : 30.11.2010
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор - Пламен Б. Николов

https://bible.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите