Библия - Форум за Общение!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1.Съдържание и Увод

Go down

1.Съдържание и Увод Empty 1.Съдържание и Увод

Писане by Е.П.Ц.-Тетевен Сря Юли 04, 2012 8:41 pm



Съдържание


Първа част:
Началото на Светостта

1. Смирението е преди Светостта
2. Намери Бога
3. Шатъра за срещане
4. Две неща, само две неща




Втора част:
Духът на Благодатта

5. Когато Христос бъде явен
6. "Повече не ще помня греховете им"
7. Приближаване при Светия Господ




Трета част:
Силата на Бога е в Светия Живот

8. Светостта предшества силата
9. То пази пътя ти чист
10. Светия Дух на истината
11. Покаянието е пътя, който Бог нарича "Свет"




Четвърта част:
Бягай от лъжата

12. Внимавайте: лесно е да се имитира - християнство
13. Сърце без идоли
14. Идолът на лъжливото знание




Пета част:
Сладкия вкус на светия плод

15. Светостта е дърво осеяно с плодове
16. Истинската светост преобразява
17. Пътят на Светостта




Шеста част:
Сиянието на Светостта

18. Мястото където Той обитава
19. Ярката лампа на Светостта
20. Пътят към светилището




Седма част:
Чистотата на сърцето

21. Способността да виждаме ясно
22. Девицата ще зачене




В заключение
Божието царство не се състои в думи, а в сила
Е.П.Ц.-Тетевен
Е.П.Ц.-Тетевен
Администратор
Администратор

Брой мнения : 364
Join date : 30.11.2010
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор - Пламен Б. Николов

https://bible.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

1.Съдържание и Увод Empty Re: 1.Съдържание и Увод

Писане by Е.П.Ц.-Тетевен Сря Юли 04, 2012 8:42 pm



Увод



На тези които очакват да намерят в тази книга списък от правила, ще им кажа предварително - няма такива. Светостта, към която се стремим, е нещо много повече от това да измием външната страна на чашата си (Лука 11:39). Ние не търсим лекарство , което да е насочено към последствията и да изпуска причината на състоянието ни. Ние търсим Живия Бог. Защото истинската светост не идва от следване на правила, а от следването на Христос.
Ето защо пътеката, която води към истинската праведност, е пътека, изпънена както с живот, така и със смърт, както с опасности, така и с благословения. По нея ти ще срещне препятствия, ще придобиеш сила, ще бъдеш прдизвикан и ще бъдеш разпънат. Но няма да бъдеш разочарован. Ако Бог е този, Когото търсиш, ще Го намериш.
В тази книга може да откриете неща, в които да се усъмните. Не смятам, че не съм допускал грешки. Положил съм доста усилия да представя истината за Христос без недостатък, но ще съм дълбоко признателен на тези светии, които имат добротата да споделят своите размисли с мен. Ако са подходящи, ще ги добавя в някой от следващите преработени издания.
Едно нещо искам накрая да отбележа. Нашите умове са склонни да оправдаят всяко нещо, в което вярваме, независимо дали то е вярно или не. Най-важното доказателство дали нашите дела са правилни е собственият ни живот. Който казва, че предъбва в Него, сам е длъжен да ходи, както е ходил Христос (1.Йоан2:5-6); Понеже, който така служи на Христа, бива угоден на Бога и одобрен от човеците.(Римляни 14:18). Споменаването на тези послания е насочено към тези, които желаят светия и изпълнен със сила живот на Исус Христос.
Ако вашите цели не съответстват на уподобяването на Христос, то и съответно ползата от четенето на тази книга ще намалее в същата степен. Наистина, всеки, който е удовлетворен от себе си, няма да може да вникне дълбоко в тези страници. Но вие, които живеете според тези принципи, аз ви предавам на Господната благодат, която единствено може да ви укрепи във вашия път към истинската светост.

Франсис Фрейнджапейн
Е.П.Ц.-Тетевен
Е.П.Ц.-Тетевен
Администратор
Администратор

Брой мнения : 364
Join date : 30.11.2010
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор - Пламен Б. Николов

https://bible.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите