Библия - Форум за Общение!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Да бъдеш християнин или да си Христов?

Go down

Да бъдеш християнин или да си Христов? Empty Да бъдеш християнин или да си Христов?

Писане by Е.П.Ц.-Тетевен Чет Дек 27, 2012 12:03 am





Да бъдеш ХРИСТИянин или да си ХРИСТОВ?
Това е тема за размисъл към която са приложени тези стихове:



Матей 24:24
защото ще се появят лъжеХРИСТИ, и лъжепророци, които ще покажат големи знамения и чудеса, така щото да заблудят, ако е възможно, и избраните.



Марк 13:22
защото ще се появят лъжеХРИСТИ и лъжепророци, които ще покажат знамения и чудеса, за да подмамят, ако е възможно и избраните.



1 Йоаново 2:18
Дечица, последно време е; защото както сте чули, че иде Антихрист, и понеже сега има много антиХРИСТИ, от това знаем, че е последно време.



Деяния 11:26
...И първо в АНТИохия учениците се нарекоха ХРИСТИяни.



1 Коринтяни 1:12
С това искам да кажа, че всеки от вас дума: Аз съм Павлов; а аз Аполосов; а аз Кифов; а пък аз
ХРИСТОВ - сиреч притежание на Христос !!!
(виж. Галатяни 2:20; 1 Коринтяни 6:20 и 1 Коринтяни 7:23)




Павлов, Аполосов, Кифов (Петров - защото Кифа е Петър) - това е 100% същото като да се наричаш с името на коя и да е религия или деноминация!






Снимков материал на цитираните по-горе стихове
според различните преводи на Библията:


Да бъдеш християнин или да си Христов? 778802661f2bf058 Да бъдеш християнин или да си Христов? 654b944fc97c04a3 Да бъдеш християнин или да си Христов? F57279bfaca97cc6






Разсъждавайте върху тези стихове в общение с Господ Исус Христос чрез Светия Дух,
за да разберете от опит каква е Божията Воля -
да бъдете ХРИСТИяни или да сте НЕГОВИ - сиреч ХРИСТОВИ?!









Бог да благослови всички!

Амин!


Е.П.Ц.-Тетевен
Е.П.Ц.-Тетевен
Администратор
Администратор

Брой мнения : 364
Join date : 30.11.2010
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор - Пламен Б. Николов

https://bible.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите