Библия - Форум за Общение!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Откровения за Ада и Рая-размишления.

+2
Пламен Николов
Елена П. Борисова-Куртева
6 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Вто Фев 22, 2011 10:47 am

Божествено откровения за Ада.В този форум има публикувано такова. Далеч от мен да го разказвам.Не мога да скрия, че такива откровения има доста. Бог води много от неговите люде да видят Ада и да разкажат за него. Защо? Запитали ли сте се? Всеки човек вижда това,което му е направило впечатление и това,което му е било показано. Но има една нишка,която свързва всички откровения. За това искам да размишляваме. Ако Исус е държал толкова много да покаже на различни хора Ада и те да разкажат,определено не е случайно. При Бог няма случайности. Бог е дал Словото и всички откровения са свързани с Него. Защо просто не остави всеки да си чете Библията и да види, че има Рай и Ад и толкова. Защо е нужно други хора да ни казват? Още повече , когато богаташа каза на Бог да прати Лазар , да каже на братята му за отвъдното- му беше отговорено-имат Мойсей и пророците,ако не повярват на тях и да се върне някой от отвъдното,пак няма да повярват. Причината е само една- "Людете ми погиват от липса на знание". Да има Божии слуги,които говорят, но кой ли ги слуша? В това откровение Катрин минава през изпитанията като,че ли е в Ада,за да и повярват. Пращах толкова хора да кажат на тези,които са с Бог -новородени Божии работници, но вършещи Божията работа по плът. Какво значи по плът- не изцяло водени от Святия Дух,но и плътта е намесена? Тази грешка допускат всички. Да, новородени са, да, кръстени са със Святия Дух, да, Бог им е дал служение от петкратното дори, да, чуват Божия глас и вършат Божията воля,но частично- и плътта има намеса. Защо го правят? Не знаят ли Словото? Не , знаят го много добре, но плътта е жива. Тя е хранена повече от Духа и надделява.Както ако ядем от дървото за познаване на доброто и злото.И си казваме, защо да не добавим и ние нещо, към Божието. Не казвайте,че не го правите- всички без изключения го правим. Бог праща хора да ни кажат, че грешим, но ние не слушаме. Очакваме Бог да ни каже по начин,както ние искаме. Нееман не прие това,което му каза пророк Елисей. Няма ли реки в Сирия,че да се потапям в тази река. Спомням си един пример,който бях чула отдавна,който е много показателен. Станало наводнение в селище близо до пълноводна река. Къщите потънали във водата. Потънала и къщата на един истински вярващ. Той се качил на покрива и си казал,Бог няма да ме остави,ще прати ангел да ме спаси. Дошъл един лодкар и го поканил в лодката, но той отказал. Бог ще прати ангел да ме спаси, аз съм Негов. Така станало и с втория лодкар, и с третия. Къщата потънала и вярващия отишъл при Бога. Казал Му, Господи,защо не прати ангел да ме спаси,аз съм Твое чедо и толкова силно вярвах , че отказах на трима,които искаха да ме вземат. А Бог му отговорил- Аз пратих тези тримата за теб, но ти им отказа. Затова си тук сега. Истината е, че и тези,които истински вярват в Бог, нямат истинско разбиране на Словото и дявола ги заблуждава. Какво се казва в отковението за Ада- дявола не се допира до силните във вяра / а те са тези,които знаят,разбират и размишляват върху Словото./ Защо бягат от тях, защото имат власт да изгонят демоните.Бог ни е дал очи , с които виждаме дори съчицата в окото на брата, а не виждаме гредата в собственото око. Много хора не разбират това. Ние не можем да обърнем очите си и да видим себе си. Но ближния може. А любовта е точно това-да правиш това,което другия иска, а той да прави това,което ние искаме. Никой не може сам да издържи до край. "Не е добре за човека да е сам,ще му направя помощник. В откровението имаше хора,които бяха излъгани от дявола и от Божии слуги,незнаещи Словото или съзнателно. Не мисля,че някой би искал да бъде там,след като знае какво е там. Всички са заблудени,дори тези,които са решили да служат на дявола. На тях дявола е обещал неща,които не е имал и най-малко намерение да изпълни.Защото е измамник и лъжец. Но толкова много хора му вярват? Врачки , баячки, екстрасенци и т.н. Защо? Защото хората нямат знания. А тези,които имат, нямат любовта,която никога не се отказва, да предадат знанията на тези,които нямат. Дори си нямате представа,каква отговорност имаме,когато виждаме някой да греши и да не му помагаме. Да , той не иска, той се смята за по-умен,няма да приеме от човек. Само с теб ли работи Бог? И понеже не се виждат, както ближния го вижда -отказват. Но ако го обичаме истински бихме казали както Мойсей- "Мене изстрий от книгата на живота,не тях." Бихме ли го направили ние? Разбирате, че не искам да ви спестя четенето,а напротив-четете го и размишлявайте върху всяка дума. Какво Бог иска да каже на мен, със историята на тази душа,която е отишла в Ада. Повярвайте ми-ще се намерите в много от случаите. И ако има и действие на промяна-увереността ви ,че ще се спасите ще се увеличи многократно. Бог да ви благослови и да благослови четенето и разбирането на "Божието откровение за Ада." Бог да ви благослови във всичко.Амин.
Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Пламен Николов Вто Фев 22, 2011 10:14 pm

Много добре написано и обяснено сестра! Бог да те благослови!
Искам само да добавя, че не е достатъчно, да знаем,разбираме и размишляваме върху Словото, трябва и да познаваме Единствения Живия Бог, и Господ Исус Христос, когото е пратил! А това без да бъдем послушни и покорни на Него, не е възможно, защото вярата идва от слушане, а слушането е от Христовото Слово! Тук точно и ясно се казва: "Христовото Слово", а то е това, което Бог Говори, или Словото излизащо от Божиите уста, което идва за да ни разкрие тайната на написаното Слово - Божието писмо до нас човеците! Именно това и бяха първите думи на нашия Господ Исус Христос при първото Му изпитание в пустинята! На друго място е казал също: Моите познават Гласа Ми, и след чужди няма да отидат, защото не познават гласа на чуждите!
Много правилно си подчертала, че има много вярващи, които не познават Бога! Именно за това публикувах това, което Бог откри за невидимия белег на звяра, и как е действал от грехопадението до днес! Пуликувано е в тази тема: Белегът на звяра!
Ето за това мнозина биват излъгани от дявола, като остават с впечатлението, че служат на Бога, но са заблудени! Единствено тези, които смирят себе си, и се покаят (както го стори бирникът), ще получат опрощение на греховете си, и ако се обърнат с цялото си сърце, за да познаят Живия Бог, ще бъдат опазени в Него, заради Името Му от лукавия! Божието царство насила се взима, и онези които се насилят, те го грабват (така е писано). Но как става това? Тук в тази тема Силата на смирението и стъпките към него! е описано точно, и който го приложи, ще Види Невидимия, и ще се запознае лично с Него, а Той ще върши Своите Дела на Правда, Истина и Светост, за да се прослави Името Му!

Моля се Бог да бъде милостив към всички вярващи, понеже и сами ние сме човеци! Дано бъдат повече тия, които осъзнаят, че Бог освен многомилостив и дълготърпелив, е и Строг Съдия! По-добре е сега да мине вярващия през Божия съд с пълно смирение, покайвайки се за греховете си, за да му бъдат опростени, отколкото да бъде осъден после заедно със света!

Моля ви се, братя, за името на нашия Господ Исус Христос, всички да говорите в съгласие, и да няма раздори между вас, но да бъдете съвършено съединени в един ум и в една мисъл, което е съвършено единство в Него - Живия Бог, Господ Исус Христос! (виж Йоан 17:21)

Бог да благослови всички, които Го обичат с цялото си сърце, и да прослави Себе си чрез тях, та дано бъдат повече ония, които се обърнат от грешните си пътища, в пътя на Истината и Вечния Живот! Амин!

п.с.Направих темата - "Важна тема", защото е точно такава, и важи за всеки, от всяка възраст!
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 50
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Сря Фев 23, 2011 9:27 am

*******************************************
Wink Wink Wink


Последната промяна е направена от Елена П. Борисова-Куртева на Съб Мар 26, 2011 4:35 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Пламен Николов Сря Фев 23, 2011 9:59 pm

Здравей сестра!
Не знаех, че това е съдене ("не е достатъчно"), което още чрез устата на слугата си Соломон, Бог е казал - "Онова, което е недоизпълнено, не може да се брои"! Щом е така - Моля те прости ми!

Аз съм прост и невеж (според както си го и написала, а и неведнъж съм си признавал в нашата църква, и не само), за това ще те попитам, а ти ми изявявай: Има ли разлика между написаното слово, и Словото излизащо от Божиите уста (и ако има каква е тя), според думите на нашия Господ - "Матей 4:10 А Той в отговор каза: Писано е: "Не само с хляб ще живее човек, но с всяко слово, което излиза от Божиите уста."? Кажи ми понеже съм все още нов във вярата (все пак са около 10 години - дето се вика съм все още в детската градина): Ако знам,разбирам, размишлявам върху словото и го изпълнявам, къде е Божието участие, и дейсвие чрез мен в такъв случай, за изпълнение на Неговите Дела?
До колкото ми е известно, написаното слово е хляб (поне така съм чувал от много места, от вярващи хора), а коя е чашата и виното в нея, символ на Христовата кръв пролата за нас на кръста, за която Господ каза, че е Новия завет, който не на хартия, а в сърцето ще сключи с вярващите?
Не си мисли, че искам да споря - нямам такъв обичай! Искам да ми обясниш понеже си признавам, че нямам знание на написаното слово, а и форума е направен точно за това - да имаме общение помежду си!

Бог да те благослови с пълно единомислие със Себе Си! Амин!
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 50
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Чет Фев 24, 2011 6:25 am

********************************************
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Последната промяна е направена от Елена П. Борисова-Куртева на Съб Мар 26, 2011 4:38 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Пламен Николов Чет Фев 24, 2011 10:31 am

Елена П. Борисова-Куртева написа:...Вкарай го в главата си,защото не слушаш/не четеш/ какво ти се казва. Отхвърляш всичко ,както гъска отхвърлърля водата върху перата си. Тия неща съм ти ги казвала многократно, но когато човек не слуша,няма как да му се помогне. Ако ти си от десет години , аз съм от повече от двадесет години във вярата и съм завършила Библейско у-ще, но това не е важно. Ти може и сто години да си във вярата и да си още на мляко,защото не слушаш , какво ти се казва. Всичките ти постове са грешни и много хора ще се заблудят поради тях и ще отидат в Ада, но вината няма да е моя, защото аз направих всичко,което Бог ми каза,но ти отново не слушаш. Дори и Бог не слушаш,какво ти казва. Явно и дявола има намеса. Болно ми е за тези,които ще отидат във Ада поради теб, но Бог да те съди , аз спирам да се занимавам със теб. Оставям те също и на пастора ти, той да носи отговорност за теб. Бог да те благослови. Амин.

Здравей сестра! Ето, че отново те улових в неща които не са ти известни от към истината - Господ го каза!
СЛУШАНЕТО НЕ ИДВА ОТ ЧЕТЕНЕ - ГОСПОД ГО КАЗВА, А ОТ СЛУШАНЕ НА БОЖИЯ ГЛАС ИЗЛИЗАЩ ОТ БОЖИИТЕ УСТА!
Запомни го това, защото Господ каза, че без да прати пророците Си истината няма да е познае никой в църквата, даже и от тия които биха повярвали!
Ето, че с това което сега си написала си направила себе си бог, но не си - и ти си човек, както и сам аз съм човек!
Знанието което имаш те е възгордило и ти сама се издаваш! То така е и писано: "Знанието възгордява, а Любовта назидава" - не се учудвай, че от това което Господ ми дава да напиша се нараняваш - чувствата ти пречат - Господ го каза и ти си го призна, а после си потърси оправдание, като ме питаш мене за кои чувства става дума! Нали чуваш Божия Глас - питай Него не мен защото и сам аз съм човек, и слава за себе си не търся - Има Един който търси и СЪДИ!
Кажи ми: Авраам като бе наречен отец на вярата от къде прочете за да се научи, и как слушаше с четене (на кое като тогава не същуствуваше нито едно писание), като закона бе даден чрез Моисей 430 години по-късно? Точно от тогава почнаха писанията, защото бяха дадени за Свидетелство, Пример и се изпълняват, защото Бог е пратил до нас това Негово писмо, та като го прочетем, да знаем какво е постигнало всеки, било вярващ или невярващ! В 1-во Коринтяни 10:6 го пише това!
Право каза Господ: Тия люде, които се наричат с Моето Име се заблуждават в сърце, като се покланят на Моето писмо, което пратих до всички човеци, за пример и свидетелство, а не се покланят на Мене!
А сам Исус Христос от къде е се е учил? От писанията ли? Заблуждаваш се като си мислиш така! Свитъците на писанията бяха в храма и никой не ги четеше така както сега се прочита Библията от всеки! Единствения стих от писанията, който Господ прочете (и никъде не пише да е чел постоянно от писанията за да се научи да изпълнява Божията Воля) бе стиха от Исая: "Духът на Господа е на Мене..." (Друг стих не е прочитал)! Нима мислиш, че написаното Божие Слово е цялото Негово Слово? Не знаеш ли това което пише: ("Ако трябваше да бъде написано всичко, което Господ извърши, нямаше целия свят да побере написаните книги, но това се написа за вас, за да повярвате вие")?
Пиша ти го всичко това защото те обичам с Христовата Любов, и те моля да се обърнеш към Него за да ти открие, че е голяма разликата между слушане на писаниета, и Слушане на Божия Глас! Бог не е толкова ограничен, че да се побере в една книга! Право каза Господ, че мнозина се покланят на Неговото писмо до нас, а не се покланят на Него с Дух и Истина (тук се казва ясно Дух и Истина, а не писание - не по плът, а по Дух!). Не се заблуждавай от думите които Господ изговори в молитвата си, казвайки: "Твоето Слово е Истина", като си мислиш, че това включва само и единствено писанията! Те са хляба - (писано е: Неговото тяло дадено ни за пример и свидетелство е хляба (свидетелствата на човеците ги приемате, а Неговото свидетелство не го приемате)), а чашата сме ние (Божий избор е това, защото не ние избрахме Него, а Той избра нас), а виното в нея е СЛОВОТО ИЗЛИЗАЩО ОТ БОЖИИТЕ УСТА, ЗАЩОТО РЪКОВОДЕНИТЕ ОТ БОЖИЯ ДУХ СА БОЖИИИ ЧАДА, а не тия които знаят (дори на изуст) писанията! На мнозина учители като теб сестра съм казвал и не са успявали да докажат твърденията си, че Господ е нарекъл и го пише, че писанията са Христовото Слово, ДА Божие Слово са, но ни е пратено това писмо, за пример и свидетелство, а не за буквално изпълнение! По обратен начин се изпълнява - Първо Господ Го извършва чрез нас и тогава за да укрепи и усъвръшенства вярата ни, показва кое от написаното се е изпълнило чрез нас по Неговата Воля, а не ние да го четем, разбираме, и извършваме, защото така го правим без Него и тогава Той ще ни каже - Аз никога не съм ви познавал, махнете се вие които вършите беззаконие! И ти няма да успееш да докажеш, защото Господ ги разграничи още с думите Си към сатана при първото си изпитание в пустинята:
Матей 4:4 А Той в отговор каза: Писано е: "Не само с хляб ще живее човек, но с всяко слово, което излиза от Божиите уста.
Да с хляба (писаното слово) ще живеем, но все още ще стоим далече от Него, а само когато се научим и то лично от Самия Него (начинателя и усъвършителя на нашата вяра) да Слушаме Неговия Глас (Йоан 10:4-5), ще се изпълни и втората част от Господната вечеря - чашата пълна с вино символ на Христовата кръв (Новия Завет, който Бог сключва с нас в сърцата ни, а не на хартия!), което е: самите ние пълни със Светия Дух (което е Христос в нас), и тогава не ние ще живеем, а Христос (Галатяни 2:20) и няма да можем да грешим (1 Йоаново 5:18), защото Бог ще ни пази в Името Си от лукавия (Йоан 17:15), защото Сам Той е рекъл: "Отец Ми е по-голям от всичко, и никой няма да ви грабне от Неговата ръка", като и това: "От всичко което ми даде Отец, да не изгубя нищо, но да го възкреся в последния ден" - това е Божията Воля!

Сестричке моля се с цялото си сърце Бог да те събуди за Истината идваща от Него, и по-точно Словото излизащо от Божиите уста!
Бог да те благослови, и да те дари с мъдрост идваща от Него, за да Го познаеш! Амин!
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 50
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Бетина П. Борисова Чет Фев 24, 2011 11:25 am

Който не изпълнява правилата на форума, които не са сложни (нито нарушават Божията Воля),
не е възможно да изпълни и Неговата Воля!

Напомням на всички, че трябва да се запознаят с правилата на форума:

1. Писането на кирилица и грамотно (според основните правила на българския език) е задължително.

2. Забранява се обиждането или подтикването към обиди на членове на форума или други лица,
както и спорове от рода на: Аз знам, Аз мога и Аз ще го направя!

3. Не се отклонявайте от темата! Пишете само по зададената тема и в подходящия раздел на форума.
И ако публикувате статия, или друг текст, взет от интернет (и не само), трябва да бъде споменат неговия източник!

4.Всеки регистриран потребител трябва да представи себе си в тази тема: Представете себе си с няколко думи! ,
както и да качи своя лична снимка за аватар!

5.Това е форум за общуването в Духа на Христовата Любов.
За това нарушението на тези правила ще се счита за спам (празни думи нарушаващи Божията Воля)!
Ако се продължава със спор ще заключа темата! Вместо да се спори молете се и Бог ще ви открие и това, което не знаете!
Но ви моля да правите разлика между знание и познаване!
Бог да ви благослови и да ви пази с Неговия Мир! Амин!

Поздрав: Moderator - Бетина П. Борисова
Бетина П. Борисова
Бетина П. Борисова
Модератор
Модератор

Брой мнения : 42
Join date : 01.12.2010
Age : 26
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Модератор / Бетина П. Борисова

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Елена П. Борисова-Куртева Пет Фев 25, 2011 10:06 am

Да , модератор-Бетина П.Борисова е права. Моля за прошка за безсмисления спор,който започнах. Моля и Бог да ми прости , в Името на Исус. Но не мога да не се върна в темата за "Божествено откровение за Ада", където Исус се отдели на два пъти от авторката Катрин. Тогава дяволите си казаха - тя е сама, Исус го няма при нея. Без Исус не може да ни направи нищо. Но ,ако Исус е с нея /от истинските християни/ трябва да бягаме ,защото може да ни изгони. Причината на спора е точно тази , действахме без Исус. Моля те Исусе , не ме оставяй нито за минута , защото дявола не е само в Ада. Бих казала , че в последно време стои повече в църкви, християнски форуми и други места,където има хора,които само на думи му служат. Те нямат власт да го изгонят. А когато се свързваме с хора,ходещи по плът и ние минаваме по плът и започват спорове битки, войни и дявола ни ръкопляска. Да не бъде за нас.Амин. Ако Христос живее в нас, дявола е далеч от нас/както Кетрин,когато беше с Исус във Ада/ и не ни закача. Осъзнавам,че допуснах това да се случи,когато отговорих на предизвикателството на Админ,Модератор и "Пророк" Пламен и сгреших. Грешката е изцяло моя. Моля ви /целия форум/ в Името на Исус за прошка.Напълно осъзнавам грешката си и ще моля Исус да бъде с мен на всяка стъпка. Ще се старая повече да не се повтаря. Благодаря ви за разбирането. Амин.
Елена П. Борисова-Куртева
Елена П. Борисова-Куртева

Брой мнения : 103
Join date : 31.12.2010
Местожителство : Свиленград - Nickname: elina

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Бетина П. Борисова Пет Фев 25, 2011 11:54 pm

Благодаря за разбирането! Разбира се, че прощаваме на всички, защото ако не го правим, и то на драго сърце нямаме Любов помежду си! Бог да благослови всички. Амин!
Бетина П. Борисова
Бетина П. Борисова
Модератор
Модератор

Брой мнения : 42
Join date : 01.12.2010
Age : 26
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Модератор / Бетина П. Борисова

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Пламен Николов Съб Фев 26, 2011 1:51 pm

Бетина П. Борисова написа:Благодаря за разбирането! Разбира се, че прощаваме на всички, защото ако не го правим, и то на драго сърце нямаме Любов помежду си! Бог да благослови всички. Амин!

Абсолютно съм съгласен!
Да простим на всички означава, че имаме Божията Любов в сърцата си, и се обичаме един друг с Неговата Любов!
Прощавам на всички, и моля всички за прошка, понеже и сам аз съм човек, а ние човеците в много неща грешим!
Само оня, който не греши в говорене е съвършен мъж (Дух) и това е Христос в нас!
Никой човек не може да укроти езика, но онова, което е невъзможно за човека, за Бога е възможно, защото за Него няма невозможно нещо!

Бог да благослови всички с цялата си Любов, и да ни направи угодни на Себе Си! Амин! I love you sunny
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 50
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Мариян Съб Авг 13, 2011 9:29 am

Здравейте ,

много се радвам че имам възможността да общувам със вас . Ако ми позволите и аз да кажа нещо по темата , тъй като до същият спор се стигна и във форум във които аз пиша и смятам че тази тема е много важна .
Прочетох коментарите и на Пламен и на Елена и ми стана интересно как почти навсякъде във форумите се пише за едни същи неща по един и същи начин , което всъщност не е лошо. Много ми се иска да разбия този двуполюсен модел към които са залитнали доста братя и сестри . Кои е той ?

Стар завет - Нов завет
Закон-Благодат
Четене-Слушане
От духа - От Плътта
Това ми трябва - Другото е излишно и т.н

Това е просто пример за да ме разберете .

Пламене ти цитираш по памет 1 коринтяни 10:6

Право каза Господ: Тия люде, които се наричат с Моето Име се заблуждават в сърце, като се покланят на Моето писмо, което пратих до всички човеци, за пример и свидетелство, а не се покланят на Мене!

Моля те да ми покажеш къде се намира в Библията , не мога да го намеря .

Моето мнение е че трябва да има и пророческо слово , но трябва да се обучаваме и в словото на Бога, тоест трябва да слушаме , но трябва и да четем и освен всичко трябва и да разбираме ,защото какъв е смисъла ако чуваме ,а не схващаме или четем , а изопачаваме.

Да има хора които учат словото повече да се припират и заради егоцентризма си , отколкото за да търсят истината и да се приближават към Бог , но това не прави словото незначително .

Много мощни Божий служители са платили прекалено скъпа цена за да може да се запази това слово и днес ние да си стоим удобно в креслата и да размишляваме какво Бог е извършил и как можем ние да се поправим и да не допускаме грешките на древните .

Питаш още как древните са се обучавали като са нямали слово и Исус откъде е чел ?

Ето виж какво казва Словото :

44. И им каза: Тези са думите, които ви говорих, когато бях още с вас, че трябва да се изпълни всичко, което е писано за Мен в Моисеевия закон, в пророците и в псалмите.
45. Тогава им отвори ума, за да разберат Писанията.
(лука24)

10. за това спасение търсиха и изследваха пророците, които пророкуваха за благодатта, която е за вас,
(1 петрово1 )


16. Цялото Писание е вдъхновено от Бога и е полезно за поучаване на истината, изобличаване на заблудите, поправяне на грешките и наставляване към праведен живот,
17. така че Божият човек да бъде способен и снабден с всичко необходимо да върши всякакви добри дела.



37. Защото в това отношение истинна е поговорката, че един сее, а друг жъне.
38. Аз ви пратих да жънете това, за което не сте се трудили; други се трудиха, а вие влязохте в техния труд.
(йоан 4)

19. И така, вие не сте вече странници и чужденци, а сте съграждани на светиите и членове на Божието семейство;
20. защото сте съградени върху основата на апостолите и пророците, като Сам Христос Иисус е крайъгълен камък
(ефес 2)


17. И моля ви се, братя, да забележите тия, които причиняват раздори и съблазни, противно на учението, което сте научили, и отстранявайте се от тях.
18. Защото такива човеци не служат на нашия Господ [Исус] Христос, а на своите си охоти 1, и с благи и ласкави думи прилъгват сърцата на простодушните.
(рим 16)


10. Ако някой дойде при вас, и не носи това учение, недейте го приема в къщи, и не го поздравявайте,
11. защото който го поздравява, става участник в неговите зли дела.
(2 йоан 1 )


Мисля че Словото не е за подценяване защото сам Бог държи много на него .

Ще те помоля да прочетеш и 119 псалм , ако имаш желание .

Мариян
Мариян

Брой мнения : 7
Join date : 13.08.2011
Age : 51
Местожителство : България-Сливен

http://blagoslovenie.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Пламен Николов Съб Авг 13, 2011 10:09 am

Здравей брат Марияне, и добре дошъл във форума!
Извини ме моля те, че първо ще ти задам тези въпроси, на които те моля да ми отговориш преди да продължим разискването по тази тема:Ти написа, че Словото не е за подценяване (и това е така), но има нещо друго:
Кога, къде и как Господ нарече писанията Божието Слово, и къде го пише, след като Той е рекъл това:
"Вие изследвате писанията, като си мислите, че имате в тях вечен живот, но те са което свидетелстват за Мене"?
Божието Слово ни дава Вечен Живот нали така?! Как тогава Господ ни каза, ч в писанията нямаме вечен живот след като казваме, че са Божието Слово?! Според мен (поправи ме ако не е така) Господ (в Матея 4:4) точно това каза на сатана: "Не само с хляб ще живее човек (написаното в Библията, което в никакъв случай не трябва да се отхвърля или изоставя), НО с Всяко Слово Излизащо От Божиите Уста (Ръководените от Божия Дух са Божии чада - Римляни 8:14, което означава Божия Свет Дух да е на трона в сърцата ни, за да бъдем едно с Него. Като и това е написано - Варята е от слушане, а слушането от Христовото Слово, а то е това, което излиза от Божиите уста (как иначе ще ни отвори умовете да разберем писанията т.е. какво е свидетелствал Бог за Себе си)"?!

п.с.И още нещо искам да те помоля: Да напишеш няколко думи за себе си в тази тема - https://bible.bulgarianforum.net/t19-topic
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 50
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Мариян Съб Авг 13, 2011 11:42 am

Кога, къде и как Господ нарече писанията Божието Слово, и къде го пише, след като Той е рекъл това:
"Вие изследвате писанията, като си мислите, че имате в тях вечен живот, но те са което свидетелстват за Мене"?


Доколкото те разбирам ти разграничаваш писанията от Божието слово или старият завет от Божието слово ?
Моля те брат Пламене да ми обясниш по точно какво имаш в предвид.

Аз мисля че цялата Библия е Божие слово и ако думите в Библията не са изречени от Божийте уста , чрез пророците , тогава кой са слушали пророците за да напишат всичките 66 книги на Библията ?

Колкото до изпълнението на писанията , знаем че те не ни спасяват , а ни спасява Жертвата на Божият син , но това не е предпоставка да не ги изпълняваме доколкото можем .
Знаем че дори и да бъдем стриктни в изпълнението на закона , без жертвата няма спасение , но това не значи че закона е излишен .
Освен това закона обхваща различни аспекти , някои от които са отпаднали поради жертвата , но други според мен за необходими за да може Бог да продължава да живее в нас . Друг е обаче въпроса дали ги изпълняваме с фарисейски мотиви или с любов , защото знаем че Бог живее в нас и ние сме храм на живият Бог и трябва да пазим този храм .

За съжаление много хора свързват старият завет с книгите Битие и Откровение и Новият с Римляни 8 и Галатяни 5 , а според мен за да имаме правилно обособена вяра трябва да се вземе в предвид цялото слово и нещата да се разглеждат в контекст и цялостно , защото сме станали майстори да си дърпаме стихчета и да си ги нагласяме според случая , говоря принципно не за теб .

Да важно е и да имаме преживявания с Бог и да имаме лично общение с Него и да слушаме какво Той ни говори , но Бог много често Говори чрез Библията .
И освен това си мисля че много се спекулира с това и много манипулации стават по тоя начин , затова нещата трябва да се изпитват .
Сега всеки казва че Има Светият Дух и е под Неговото водителство , а дали е така ?
Мариян
Мариян

Брой мнения : 7
Join date : 13.08.2011
Age : 51
Местожителство : България-Сливен

http://blagoslovenie.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Пламен Николов Съб Авг 13, 2011 1:13 pm

Това което си цитирал го пише в:
Йоан 5:39
Вие изследвате писанията, понеже мислите, че в тях имате вечен живот, и те са, които свидетелствуват за Мене,
Много са нещата които свидетелстват за Господа нашия Бог, но Господ го е казал това, тогава защо си мислиш че е мое мнение?
Чрез тези думи именно Господ разграничава писанията (цялата Библия) от Божието Слово или отново не вярваш в Неговите думи?
Той ясно и точно каза, че в писанията е "писано за Мене" Евреи 10:7, а не казва писанията съм Аз, или написаното в тях слово съм аз, защото Той е Божието Слово, което стана плът и пребиваваше между човеците... Йоан 1:14
Не, че написаното не е дадено от Него - напротив всички които са писали са били водени от Него какво да напишат, за наше улеснение, и за това:
Да, прав си за това, че цялата Библия (писанията на стария и новия завет) не трябва да се отделят, разграничават и да се избрира по нещо от тях с цел да оправдаваме сами себе си, когато Господ е Този който ни оправдава (Римляни 8:33)!
Знаеш ли - Библията съм я прочел веднъж и то не цялата (прескочих в Летописите изброяването на родословията), а всичко което пиша го приех лично от Господа, от опит, а не от четене и размишление върху написаното! Предпочитам да слушам Божия Глас!
На това което си ми задал като въпрос дали разграничавам писанията от Божието Слово - не аз а Господ го направи в цитирания от мен стих, а и не е само този стих, но само Светия Божи Дух може да го разкрие в цялата пълнота!
Дали имаш Светия Дух или не - Господ Бог е Този който ще го потвърди чрез делата Си които по Волята Му трябва да се извършват чрез нас (да бъдем Едно се молеше Той), както и ни каза ясно как става това:
Йоан 14:10
Не вярваш ли, че Аз съм в Отца, и че Отец е в Мене? Думите, които Аз ви казвам, не от Себе Си ги говоря;
но пребъдващият в Мене Отец върши Своите дела.

Разбираш ли от тези думи на нашия Господ как се изпълнява Божията Воля?
Не си мисли, че искам да споря - напротив - трябва да се разбере истината Божия от повече вярващи, защото Господ е близо и всеки момент може да видим Неговото второ пришествие (току що публикувах това послание във форума):
https://bible.bulgarianforum.net/t151-topic#685)!

Кажи ми братко как Авраам ,който бе наречен Отец на вярата (а които вършат Божията Воля Аврамови чада ще се нарекът - Господ го е казал това!) повярва и следваше, и изпълняваше Божието Слово т.е. Божия Глас (Словото излизащо от Божиите уста) когато във времето на повярването си не съществуваше нито едно писание, а беше дадено 430 години по-късно чрез Моисей?! Не разбираш ли братко как Бог иска да изпълняваме Волята Му и то Вечно, а тя идва от Словото което Той изговаря (не изговорил и е било написано за наше улеснение, и за да няма никой оправдание пред Бога, че Го е отхвърлял), нито пък казва, че ще изговори, а онова което Господ говори го няма написано, но потвърждава написаното дадено ни за пример, поука, насърчение, поправление и назидание в правдата?!

Мисля, че ще се съгласиш с това, че написаното е хляба, а Словото излизащо от Божиите уста е виното които той посочи на Господната вечеря?! Тоест написаното е детеводителя, млякото, хляба, а твърдата храна е виното т.е Живота на Господа - виж Галатяни 2:19-21
19 Защото аз чрез закона умрях спрямо закона, за да живея за Бога.
20 Съразпнах се с Христа, и сега вече, не аз живея, но Христос живее в мене; а животът, който сега живея в тялото, живея го с вярата, която е в Божия Син, Който ме възлюби и предаде Себе Си за мене.
21 Не осуетявам Божията благодат; обаче, ако правдата се придобива чрез закона, тогава Христос е умрял напразно.
Удебеленото и подчернтано липсва на невярващите и на религиозните (фарисеи, книжници и законоучители)!
А Бог е заповядал всички човеци да се покаят, за да станат истински вярващи!

Моля се Бог да даде мъдрост на Своите люде, както и на онези които биха повярвали, за да Го познаят и станат Едно с Него! Амин!
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 50
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Мариян Съб Авг 13, 2011 5:08 pm

Чрез тези думи именно Господ разграничава писанията (цялата Библия) от Божието Слово или отново не вярваш в Неговите думи?
Той ясно и точно каза, че в писанията е "писано за Мене" Евреи 10:7, а не казва писанията съм Аз, или написаното в тях слово съм аз, защото Той е Божието Слово, което стана плът и пребиваваше между човеците... Йоан 1:14

Разбирам те но мисля , че се хващаш по скоро за думата отколкото за смисъла заложен в нея . Разбира се ,че Исус е Божието слово и то е необятно колкото и самият Бог е необятен. Ако писанията са части от словото изговорени чрез Божийте уста , написано чрез ръцете на пророците и утвърдено във времето от Бога , тогава как би трябвало да го наричаме ако не Божие слово или Божие писание ако е по удобно не е ли същото .


Знаеш ли - Библията съм я прочел веднъж и то не цялата (прескочих в Летописите изброяването на родословията), а всичко което пиша го приех лично от Господа, от опит, а не от четене и размишление върху написаното! Предпочитам да слушам Божия Глас!
На това което си ми задал като въпрос дали разграничавам писанията от Божието Слово - не аз а Господ го направи в цитирания от мен стих, а и не е само този стих, но само Светия Божи Дух може да го разкрие в цялата пълнота!


Надявам се че всичко за което пишеш си го приел наистина от Господа , лично , но се съмнявам .Просто съм искрен с теб .

Не може ли да има обаче човешки фактор в изпълването със Духа , в кръщението , в господната вечеря и т.н.

Не се ли бият в църквите за това чие изпълнение с Духа е по силно , чие преживяване с Бога е по силно , чие пророчество е оригинално , кой е новороден и кои си мисли че че е новороден.

Кои може да ни покаже кои е крив и кои е прав , като всеки казва че него Духът го води , а всички говорят лъжи , защото и фактите със времето го доказват .

Страх ме е да чуя вече : - Бог ми говори или Духът ме води , а толкова често го чувам . И някои хора дотолкова лъжат , че забравят в многото си лъжене какво са говорили и постоянно изфабрикуват нови и нови ,, водителства " ,, пророчества " ,, видения " ,, сънища" и т.н

Да приемаме ли всичко за истина , не е ли словото на Бог мощно за да открива измамата и лъжата .


Аз сега не зная в някоя църква , някои от по дългогодишните вярващи да каже аз нямам Светият Дух , всички претендират че го имат, а да ли е така е отделен въпрос .

Има един брат , той ми казваше така , тъкмо бях се покаял :

- ,,Ако искаш да видиш най добрите актьори отиди на църква "

Тогава преди 10 години бях нов и много не разбрах думите му , защото бях се посветил повече на църквата отколкото на Бога , но сега ми станаха много ясни тези думи .

Искам да кажа и да се повторя , че сега най големите спекулации и манипулации стават именно със действието на Светият Дух и затова нещата трябва да се изпитват в дълбочина, да бъдем бдителни и внимателни и да отсяваме лъжата от истината .
Моля те обаче да не приемеш нещата отгоре си .

Зададох ти въпроса за словото , защото наистина просто не разбрах лично ти как мислиш по въпроса .



Йоан 14:10
Не вярваш ли, че Аз съм в Отца, и че Отец е в Мене? Думите, които Аз ви казвам, не от Себе Си ги говоря;
но пребъдващият в Мене Отец върши Своите дела.


Разбираш ли от тези думи на нашия Господ как се изпълнява Божията Воля?
Не си мисли, че искам да споря - напротив - трябва да се разбере истината Божия от повече вярващи, защото Господ е близо и всеки момент може да видим Неговото второ пришествие

Едно нещо искам да допълня и то е нека не правим нещата твърде елементарни , защото това Бог да живее в теб не е проста работа , защото Бог не заживява къде да е и когато Бог заживее тогава отговорността ни става още по голяма , защото нашите тела стават храм на Бога и ние носим отговорност за този храм .
Освен това искам да те попитам ти грешиш ли , и ако бъдеш искрен и кажеш да , тогава как претендираш че Бог живее в теб , говориш Божиите думи и вършиш Божите дела . Това важи за всеки един от нас .
Трудно е да бъдеш храм на живият Бог , цена се плаща .


19 Защото аз чрез закона умрях спрямо закона, за да живея за Бога.
20 Съразпнах се с Христа, и сега вече, не аз живея, но Христос живее в мене; а животът, който сега живея в тялото, живея го с вярата, която е в Божия Син, Който ме възлюби и предаде Себе Си за мене.
21 Не осуетявам Божията благодат; обаче, ако правдата се придобива чрез закона, тогава Христос е умрял напразно.

Зная кои стихове ще ми цитираш Пламене за да опровергаеш закона , до болка са ми познати , но пак трябва да се гледа контекста , защо апостола пише затова и конкретно за кои Закон става въпрос .
Ако закона беше несъвършен и докарваше смърт и проклятие тогава защо го даде Бог , чрез Моисей . Или Бог греши и по късно коригира грешката си . Не знаеше ли Бог след като Той ни е създал , какво можем да изпълним и какво не , или искаше умишлено да тормози древните . Всичко трябва да се разглежда в детайли за да разберем точно истината .

Аз не искам да започнем да се мерим със стихове от библията , мога да ти изкарам поне 10 в защита на закона , но тук сме не да си мерим мускулите а да търсим истината .
Мариян
Мариян

Брой мнения : 7
Join date : 13.08.2011
Age : 51
Местожителство : България-Сливен

http://blagoslovenie.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Пламен Николов Съб Авг 13, 2011 8:31 pm

Мариян написа:Разбирам те но мисля , че се хващаш по скоро за думата отколкото за смисъла заложен в нея . Разбира се ,че Исус е Божието слово и то е необятно колкото и самият Бог е необятен. Ако писанията са части от словото изговорени чрез Божийте уста , написано чрез ръцете на пророците и утвърдено във времето от Бога , тогава как би трябвало да го наричаме ако не Божие слово или Божие писание ако е по удобно не е ли същото .
Исус Христос го нарече писание, тогава ние защо го наричаме Божие Слово, когато Божието Слово излиза от Божиите уста?
Не отхвърлям написаното, да не ме разбереш неправилно, защото то се даде с определена цел!
В този стих е написано ясно, че плочите на завета (на които бяха десетте заповеди на закона),
не бяха дело на Моисей, а дело Божие:
"Изход 32:16
Плочите бяха Божие дело; и написаното беше Божие писание начертано на плочите"
От тук се вижда, че написаното е Божие писание и Исус Христос го разграничи от Божието Слово - едното каза Той е хляб (написаното), а другото Излиза от Божиите уста (Божието Слово)! Именно за това е написано, че писанието е Боговдъхновено:
"2 Тимотей 3:16
Всичкото писание е боговдъхновено и полезно за поука, за изобличение, за поправление, за наставление в правдата;"

Не пише Божието Слово е Боговдъхновено защото То Е което вдъхновява и то Живот (виж Битие 2:7)!


Мариян написа:Надявам се че всичко за което пишеш си го приел наистина от Господа , лично , но се съмнявам .Просто съм искрен с теб .
Радвам се, че си искрен братко, но онези които ме познават знаят от опит, че това което са чули от Бога чрез мен (не от мен, а чрез мен, защото има разлика) Той им го е потвърдил, а това е Слава Божия!

Мариян написа:Не може ли да има обаче човешки фактор в изпълването със Духа , в кръщението , в господната вечеря и т.н.

Не се ли бият в църквите за това чие изпълнение с Духа е по силно , чие преживяване с Бога е по силно , чие пророчество е оригинално , кой е новороден и кои си мисли че че е новороден.

Кои може да ни покаже кои е крив и кои е прав , като всеки казва че него Духът го води , а всички говорят лъжи , защото и фактите със времето го доказват .

Страх ме е да чуя вече : - Бог ми говори или Духът ме води , а толкова често го чувам . И някои хора дотолкова лъжат , че забравят в многото си лъжене какво са говорили и постоянно изфабрикуват нови и нови ,, водителства " ,, пророчества " ,, видения " ,, сънища" и т.н

Да приемаме ли всичко за истина , не е ли словото на Бог мощно за да открива измамата и лъжата .


Аз сега не зная в някоя църква , някои от по дългогодишните вярващи да каже аз нямам Светият Дух , всички претендират че го имат, а да ли е така е отделен въпрос .

Има един брат , той ми казваше така , тъкмо бях се покаял :

- ,,Ако искаш да видиш най добрите актьори отиди на църква "

Тогава преди 10 години бях нов и много не разбрах думите му , защото бях се посветил повече на църквата отколкото на Бога , но сега ми станаха много ясни тези думи .

Искам да кажа и да се повторя , че сега най големите спекулации и манипулации стават именно със действието на Светият Дух и затова нещата трябва да се изпитват в дълбочина, да бъдем бдителни и внимателни и да отсяваме лъжата от истината .
Моля те обаче да не приемеш нещата отгоре си .

Не се притеснявай, това че коментираме помежду си не е случайно и има определена цел (няма нещо което да не е допуснато от Бога)! Пък и нали пише, че този който учи другите трябва и себе си да учи като Слуша Божия Глас, за да проумее как се изпълнява Божията Воля и то от опит! Битките в църквите съм ги виждал много пъти и то това е борба за власт, а Господ е казал: "който от вас иска да бъде по-голям в небесното царство, трябва да стане слуга на другите"!

Мариян написа: Зададох ти въпроса за словото , защото наистина просто не разбрах лично ти как мислиш по въпроса .

Това бе твоят въпрос: "Доколкото те разбирам ти разграничаваш писанията от Божието слово или старият завет от Божието слово ?"
Отговорът ми според както Бог ми го е открил:
Едно единствено е разграничението (няма разграничение между стария и новия завет) и написаното в Библията го потвърждава, както и Господ го потвърди чрез делото на кръста, а именно - разграничението е заради разликата в изпънението на Божията Воля (виж Римляни 8-ма глава)! Написаното както вече казах е хляб (плътта на Господа, която Той я окачи на кръста) защото е писано:
"Римляни 2:29
но юдеин е тоя, който е такъв вътрешно; а обрязване е това, което е на сърцето, в дух, а не в буквата; чиято похвала не е от човеците, а от Бога."
"2 Коринтяни 3:6
Който ни и направи способни като служители на един нов завет, - не на буквата, но на духа; защото буквата убива, а духът оживотворява."


Мариян написа:Едно нещо искам да допълня и то е нека не правим нещата твърде елементарни , защото това Бог да живее в теб не е проста работа , защото Бог не заживява къде да е и когато Бог заживее тогава отговорността ни става още по голяма , защото нашите тела стават храм на Бога и ние носим отговорност за този храм .
Освен това искам да те попитам ти грешиш ли , и ако бъдеш искрен и кажеш да , тогава как претендираш че Бог живее в теб , говориш Божиите думи и вършиш Божите дела . Това важи за всеки един от нас .
Трудно е да бъдеш храм на живият Бог , цена се плаща .
Защо не трябва според теб нещата да са елементарни (глупави, прости, презрени от човеците) когато Бог избра точно тези неща?
Защото Божието глупаво е по-мъдро от човеците, и Божието немощно е по-силно от човеците.
Понеже, братя, вижте какви сте вие призваните, че между вас няма мнозина мъдри според човеците, нито мнозина силни, нито мнозина благородни. Но Бог избра глупавите неща на света, за да посрами мъдрите; също избра Бог немощните неща на света, за да посрами силните; още и долните и презрените неща на света избра Бог, да! и ония, които ги няма, за да унищожи тия, които ги има, за да не се похвали ни една твар пред Бога. А от Него сте вие в Христа Исуса, Който стана за нас мъдрост от Бога, и правда, и освещение, и изкупление; тъй щото, както е писано, "който се хвали, с Господа да се хвали".

Мариян написа:Зная кои стихове ще ми цитираш Пламене за да опровергаеш закона , до болка са ми познати , но пак трябва да се гледа контекста , защо апостола пише затова и конкретно за кои Закон става въпрос .
Ако закона беше несъвършен и докарваше смърт и проклятие тогава защо го даде Бог , чрез Моисей . Или Бог греши и по късно коригира грешката си . Не знаеше ли Бог след като Той ни е създал , какво можем да изпълним и какво не , или искаше умишлено да тормози древните . Всичко трябва да се разглежда в детайли за да разберем точно истината .

Аз не искам да започнем да се мерим със стихове от библията , мога да ти изкарам поне 10 в защита на закона , но тук сме не да си мерим мускулите а да търсим истината .

Не съм тръгнал да се меря с никого, а стиховете дори не ги търся за да видя къде какво е написано, а лично Божия Дух ми ги дава за да ги цитирам (колкото и да не го вярваш това)! Много често ми се е случвало Божия Свет Дух да ме разходи из цялата Библия без дори да я отварям или да я имам до себе си (по време на работа например), и да ми покаже отговора на въпрос който съм Му задал за нещо което не разбирам! Даже сега в четвъртък на служението (понеже нашия пастор работи като шофьор към фирма Четпром и бе на път) трябваше да прочета даденото от Бога, а дори не знаех какво да говоря, и като почна служението (не знам дали си го преживявал това, но) имах усещането, че вътре в тялото си стоя в дясно и наблюдавам онова което Господ говори, като в същото време поучава и мен самия за неща които не съм разбирал до този момент! Надявам се да си го преживявал това, за да знаеш за какво ти говоря?!

Ето що се отнася за закона: Исус Христос го прикова на кръста, и даде съвършенното изпълнение на Божията Воля - закона на свободата, за която Христос ни е освободил, а не закона на буквата която убива!
Именно за това ти писах за Авраам, но за него нищо не си написал в последния си пост?! Нямаше - нито съществуваше кое и да било писание, когато Аврам бе наречен Отец на вярата, а точно с това Господ каза на всички, че които изпъняват Волята на Отца ще се нарекът Авраамови чада! С това име Бог се и представи на Моисей - Аз Съм, Бог Авраамов, Бог Исаков и Бог Яковов!
"2 Коринтяни 3:6
Който ни и направи способни като служители на един нов завет, - не на буквата, но на духа; защото буквата убива, а духът оживотворява."

Новия завет за който Господ Бог говори е този, който Той написва в сърцата и умовете ни, и чрез никакви дела от написаното не можем да го направим (точно за това Господ изобличаваше фарисеите, книжниците и законоучителите), а и Силата принадлежи на Бога, понеже нито тоя който сади, нито тоя който полива са нещо, а Господ е който прави да израсте:
"Защото с един принос Той е усъвършенствувал за винаги ония, които се освещават. А и Светият Дух ни свидетелствува за това; защото след като е казал: - Ето заветът, който ще направя с тях След ония дни, казва Господ: Ще положа законите Си в сърцата им, И ще ги напиша в умовете им", прибавя: "И греховете им и беззаконията им няма да помня вече".

Как мислиш: Седрах, Мисах и Авденаго когато бяха хрълени в огъня защо не изгоряха? Писанията ли ги опазиха или Божието Слово, което се яви в човешки образ заедно с тях в огъня, и направи така, че да не изгорят, та даже и дори да не се опарят?!

Виждам, че много голямо разбиране на написаното ти е дал Господ нашия Бог, но това което пишеш съм минал през него ( от 11 години съм във вярата, но това е човешка мярка, защото Бог ми напомня за неща от както съм бил дете, и как Той е който ги е извършил)!
И аз така се опитвах да оборя онези, на които Бог е открил неща, които не разбирах тогава, а си мислех, че те грешат! Разликата я видях, когато осъзнах, че аз съм най-големия грешник, понеже няма да отговарям за делата на другите, а за своите си! Именно за това Господ нашия Бог иска чрез нас да бъдат Неговите дела, защото Неговите дела няма да бъдат съдени (та нали Той е съдията), и за това ни е казал:
"Йоан 5:24
Истина, истина ви казвам, който слуша Моето учение, и вярва в Този, Който Ме е пратил, има вечен живот, и няма да дойде на съд, но е преминал от смъртта в живота."


Не ме разбирай погрешно - радвам се, че си се регистрирал във форума и пишеш в него (за разлика от останалите регистрирани, с изключение на сестра Елена, която въпреки двете си регистрации тук има желание за общение, и отново почна да пише)!

Бог да те благослови, и все така ревностно да желаеш да Му служиш!
Моля се Бог да бъде Този който да ни доведе до единомислие не само помежду ни, а и със Себе Си! Амин!
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 50
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ Съб Авг 13, 2011 10:24 pm

Да, определено разсъжденията ми харесаха! Време е да си отговорим спрямо истината, за да не мамим себе си и другите! Тази тема ми е интересна и на мен, така че давайте с разсъжденията. Само бих се радвал - как ще обясните следните стихове в дълбочина, не с отговори и атаки от Библията, а с откровения дадени от Бог:
Евреи 8-ма глава
7. Защото, ако оня първи завет е бил без недостатък, Бог не би търсил място за втори.
8. А напротив, когато порицава израилтяните, казва: "Ето, идат дни, казва Господ, Когато ще сключа с Израилевия дом и с Юдовия дом нов завет;
9. Не такъв завет, какъвто направих с бащите им В деня, когато ги хванах за ръка, за да ги изведа из Египетската земя; Защото те не устояха в завета Ми, И Аз ги оставих, казва Господ.
10. Защото, ето заветът, който ще направя с Израилевия дом След ония дни, казва Господ: Ще положа законите Си в ума им И ще ги напиша в сърцата им; Аз ще бъда техен Бог, И те ще бъдат мои люде;
11. И няма вече да учат всеки съгражданина си И всеки брата си, като му казват: Познай Господа; Защото всички ще Ме познават, От малък до голям между тях.
12. Защото ще покажа милост към неправдите им И греховете им (и беззаконията им) няма да помня вече".
13. А като каза "нов завет", Той обявява първия за остарял. А онова, което овехтява и остарява, е близо до изчезване!!!
ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ
ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ
Пастор
Пастор

Брой мнения : 31
Join date : 01.12.2010
Age : 61
Местожителство : гр. Тетевен / П-р Е.П.Ц-Тетевен / Людмил Захариев

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Мариян Нед Авг 14, 2011 10:29 pm

Много се радвам брат Людмиле че и ти се включи в темата .

Може би мястото на нашите разисквания не е точно в тази тема , но аз ще отговоря . Предварително се извинявам защото отговора ми нямам как да бъде кратък .

За да намерим истината според мен , трябва да разгледаме подробно кой е старият завет и с кого е сключен и кои новият и спрямо кои завет той се явява нов .


30. А всеки ще умира за собственото си беззаконие; всеки човек, който яде кисело грозде, неговите зъби ще скоминясат.
31. Ето, идват дни заявява ГОСПОД, когато ще сключа с израилевия дом и с юдовия дом нов завет.
32. Не такъв завет, какъвто направих с бащите им в деня, когато ги хванах за ръка, за да ги изведа от египетската земя, защото те престъпиха завета Ми, въпреки че Аз им бях Господар 2, заявява ГОСПОД.
33. Но ето заветът, който ще сключа с израилевия дом след онези дни, заявява ГОСПОД, ще положа закона Си във вътрешностите им и ще го напиша на сърцата им; и ще им бъда Бог и те ще Ми бъдат народ.
34. И няма вече да учат всеки ближния си и всеки брат си и да казват: Познайте ГОСПОДА! — защото те всички ще Ме познават, от най-малкия от тях до най-големия от тях, заявява ГОСПОД. Защото ще простя беззаконието им и греха им няма да помня вече.

От написаното виждаме че старият завет е договора сключен с Израел , чрез Моисей в пустинята след излизането от Египет.
Между другото знаем че има още няколко завета , за които не е мястото да говорим тук .

Мисля че много хора бъркат завета сключен с Авраам , заповедите дадени на Моисей и писанията в СЗ със старият завет които се има в предвид в стихове:
(еремия 31-30 до34 ) или ( еврей 8-7до13 ) .

Нека разгледаме завета с Авраам :

Битие 17:4
4. Ето, Моят завет е с тебе; и ти ще станеш отец на множество народи.
7. И ще утвърдя завета Си между Мене и тебе и потомците ти след тебе през всичките им поколения за вечен завет, че ще бъда Бог на тебе и на потомството ти след тебе.

По това време свещеник всъщност е Мелхиседек и е нямало още други свещеници , а също и жертвоприношения . Това е само уточнение .


Завета на Авраам с Бога е че ще стане Баща на множество народи и че ще бъде Бог на всичките поколения и на потомството му .


Продължаваме с изход 24:


3 Тогава Моисей дойде и каза на народа всичките думи на ГОСПОДА и всичките Негови наредби на закона и целият народ едногласно отговори и каза: Всичко, което е казал ГОСПОД, ще вършим!
7 После взе книгата на завета и я прочете, като народът слушаше. И те казаха:
Всичко, което е казал ГОСПОД, ще вършим и ще бъдем послушни!
8 Тогава Моисей взе кръвта и поръси върху народа и каза: Ето кръвта на завета, който ГОСПОД направи с вас според всички тези думи.

Към този завет отначало нямаше жертва за грях , но Бог я прибави защото израилтяните не спазиха обещанията си и нарушиха завета с Бог . Бог искаше ли жертви ?

Евреи 10:8
Като казва първо: "Жертви и приноси и всеизгаряния и приноси за грях не си поискал, нито Ти са угодни", (които впрочем се принасят според закона).

Според мен те символизираха жертвата на Исус .


1 Защото законът, като съдържа в себе си само сянка на бъдещите добрини, а не самата същност на нещата, то свещениците, които непрестанно принасят всяка година същите жертви, никога не могат с тях да направят съвършени в чистота ония, които пристъпват да жертвуват.
2 Другояче те биха престанали да ги принасят; защото жертвоприносителите, еднаж очистени, не биха имали вече никакво изобличение на съвестта за грехове.
3 Но в тия жертви всяка година става спомен за греховете.
4 Защото не е възможно кръв от юнци и от козли да отмахне грехове.

5 Затова Христос, като влиза в света, казва: - "Жертва и принос не си поискал, Но приготвил си Ми тяло";


Ето сега и въпроса .

Евреи 8:7
Защото, ако оня първи завет е бил без недостатък, Бог не би търсил място за втори.

Кой е недостатъка ?

4 Защото не е възможно кръв от юнци и от козли да отмахне грехове ?


И еремия 31-34 ни казва :

34 И няма вече да учат Всеки ближния си и всеки брата си, И да казват: Познайте Господа; Защото те всички ще Ме познават, От най-малкия до най-големия между тях, казва Господ; Защото ще простя беззаконието им, И греха им няма да помня вече.


Единственото което Исус промени е свещеничеството , защото със своята жертва премахна жертвоприношенията на животни като принос за грях и стана свещеник според Мелхиседековия чин , ане според Аароновия .

еврей 9
15. Той е посредник на нов завет по тая причина, щото призваните да получават обещаното вечно наследство чрез смъртта, станала за изкупване престъпленията, извършени при първия завет.


Искам да уточня че , старият завет, тоест заветът на Синай между Бог и израел, се основаваше на земни обещания за земни благословения и проклятия, а не на вечен живот.Вечният живот дойде по късно чрез Исус .


Сега се връщаме на Еремия 33 :

33. Но ето заветът, който ще сключа с израилевия дом след онези дни, заявява ГОСПОД, ще положа закона Си във вътрешностите им и ще го напиша на сърцата им; и ще им бъда Бог и те ще Ми бъдат народ.

Аз не чета никъде Бог да казва Аз ще отхвърля или ще залича или ще унищожа напротив казва аз ще положа , в други преводи се казва ще вложа закона във вътрешностите и ще го напиша в сърцата им , и така освен на камък и книга, закона ще е написан в Духа на хората.

Така че не мога да се съглася , според както някои вярващи твърдят че Новият завет отменял спазването на закона. Отделен е въпроса дали само за двата дома на Израел с когото е сключен завета или и за езичниците , но това е друга тема.
Мариян
Мариян

Брой мнения : 7
Join date : 13.08.2011
Age : 51
Местожителство : България-Сливен

http://blagoslovenie.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Пламен Николов Нед Авг 14, 2011 11:25 pm

Почти всичко което си написал е добре, но нека да разгледаме това:

Мариян написа:...Аз не чета никъде Бог да казва Аз ще отхвърля или ще залича или ще унищожа напротив казва аз ще положа , в други преводи се казва ще вложа закона във вътрешностите и ще го напиша в сърцата им , и така освен на камък и книга, закона ще е написан в Духа на хората.



Така че не мога да се съглася , според както някои вярващи твърдят че Новият завет отменял спазването на закона. Отделен е въпроса дали само за двата дома на Израел с когото е сключен завета или и за езичниците , но това е друга тема.



Тогава как ще коментираш този стих: "Колосяни 2:14 и като изличи противния нам в постановленията Му закон, който беше враждебен нам, махна го отсред и го прикова на кръста;"

Как казваш тогава, че няма написано, че Бог е отмахнал и изличил този първи закон, когато точно това направи?

Нали точно това е цитирал и брат Людмил:

Евреи 8-ма глава

7. Защото, ако оня първи завет е бил без недостатък, Бог не би търсил място за втори.

8. А напротив, когато порицава израилтяните, казва: "Ето, идат дни, казва Господ, Когато ще сключа с Израилевия дом и с Юдовия дом нов завет;

9. Не такъв завет, какъвто направих с бащите им В деня, когато ги хванах за ръка, за да ги изведа из Египетската земя; Защото те не устояха в завета Ми, И Аз ги оставих, казва Господ.

10. Защото, ето заветът, който ще направя с Израилевия дом След ония дни, казва Господ: Ще положа законите Си в ума им И ще ги напиша в сърцата им; Аз ще бъда техен Бог, И те ще бъдат мои люде;

11. И няма вече да учат всеки съгражданина си И всеки брата си, като му казват: Познай Господа; Защото всички ще Ме познават, От малък до голям между тях.

12. Защото ще покажа милост към неправдите им И греховете им (и беззаконията им) няма да помня вече".

13. А като каза "нов завет", Той обявява първия за остарял. А онова, което овехтява и остарява, е близо до изчезване!!!



Знаеш ли братко кой е Израилевия дом след като е писано: "Не всички са Израил, които са от Израиля", както и това: "за да събере в едно разпръснатите Божии чада", също и това: "Защото, който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата, той Ми е брат и сестра и майка"?!



Всъщност закона не може да отпадне защото Бог е закона. Той написа плочите и то два пъти, а не Моисей, защото с това Бог изяви Себе Си, но разликата спрямо отмахването на стария закон (който е стария завет сключен с Израелтяните) и приковаването му на кръста се състои в това, че при първото остана неразбрано изпълнението му (та чак и до днес - Римляни 8:3), а при второто (новия завет - "...сега не аз живея а Христос...") дойде правилното изпълнение на Божията Воля!

Нали си съгласен с притчата на Господа, че пръчката отделена от лозата не може да даде плод от самосебе си?!

Така и вярващия ако Христос не Живее чрез него, за да се извършват Божиите дела, което е изпълнение на Божията Воля не могат да се явят плодовете на Духът, а ще продължи да се виждат делата на плътта! Нали точно това е писано: "Ходете по Духа, и няма да угаждате на плътските страсти", и пак там в Римляни 8-ма глава се пише, че "Никой на може да ни отлъчи от Божията Любов, която е в Христа Исуса нашия Господ!"," А Господ е Духът; и гдето е Господният Дух, там е свобода!". Нали на свобода сме призовани, а не на робство?! "Прочее, ако Синът ви освободи, ще бъдете наистина свободни","и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни","Освети ги чрез истината; Твоето слово е истина","Същността на Твоето слово е истина","Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене" - това казва Господ Бог!!!



Бог да те благослови братко, както и всички! Амин!
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 50
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Мариян Пон Авг 15, 2011 6:31 am

Здравейте ,

14. Той изличи написаното в постановленията на закона, което беше против нас, и го отстрани отсред нас, като го прикова на кръста;
КОЛ 2

Ако обърнем внимание , пак самият стих ни дава отговора , защото не се казва Той изличи закона , а изличи написаното в постановленията . За кои постановления говори апостола ?


16. И така, никой да не ви осъжда за ястие или питие, или във връзка с някой празник или новолуние, или събота
КОЛ2

20. И така, ако сте умрели с Христос за първоначалните неща на света, тогава защо, като че ли живеете в света, се подчинявате на постановления като:
21. Не докосвай; не хващай; не вкусвай,
22. които всички се развалят от употреба, според човешки заповеди и учения?

23. Тези неща наистина имат вид на мъдрост в своеволно богослужение и смирение, и в нещадене на тялото, но нямат никаква стойност, а са за угаждането на плътта.

И ако обърнем внимание на стихове 21 ,22 , най вероятно хората са добвили нещо от себе си .


Така и вярващия ако Христос не Живее чрез него, за да се извършват Божиите дела, което е изпълнение на Божията Воля не могат да се явят плодовете на Духът, а ще продължи да се виждат делата на плътта!


Съгласен съм с това . Искам обаче да допълня нещо което ме притеснява и което мисля че хората не разбират като че ли . Понякога ми се струва че има хора които мразят заповедите без да осъзнават че проблема не е че закона е лош , а проблема е в самите нас .Притесненията ми идват от това че не можем да считаме нещо което е безкраино добро и има за цел да ни дисциплинира и предпази , за лошо и носещо проклятие без да осъзнаваме, че не нещото е лошо , а проблемът е в самите нас , защото отровата на грехът инжектирана чрез непокорството на първите , се е развила достатъчно и е заразила цялото ни естество и от там идва нашето безсилие за изпълнение на Божитте стандарти , а не от заповедите които Бог ни е оставил.
Мариян
Мариян

Брой мнения : 7
Join date : 13.08.2011
Age : 51
Местожителство : България-Сливен

http://blagoslovenie.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Пламен Николов Пон Авг 15, 2011 8:39 am

Слава на Бога братко, че ни доведе до единомислие със Себе Си и помежду ни!
Това тръбя от много време в църквата, и сред други вярващи, и тук, и във фейсбук, но си остава отхвърлено от тези, които държат за буквалното изпълнение, а не за изпълнениено чрез вяра, което е действието на Божия Дух чрез нас,
за да се явят плодовете на Духа:
А плодът на Духа е: любов, радост, мир, дълготърпение, благост, милост, милосърдие, вярност, кротост, себеобуздание; против такива неща няма закон. А които са Исус Христови, разпнали са плътта заедно със страстите и похотите й.
Ако по Духа живеем, по Духа и да ходим.
Надявам се, че нямаш против да допълня това:
Всъщност това последното което си написал (това което те притеснява) Господ го каза и на фарисеите, когато те Го обвиниха, че неговите ученици ядат без да са си измили ръцете (а те си ги миеха до лактите), и точно там когато те му казаха: "Защо Твоите ученици престъпват преданието на старейшините? понеже не си мият ръцете, когато ядат хляб", "А Той в отговор им каза: Защо и вие заради вашето предание престъпвате Божията заповед?" - фактически им каза, че проблема не е в заповедите на закона, а в тях, защото не разбираха правилно изпълнението им! За това пише, че го прикова на кръста - не, че е отпаднал, но даде едно много по съвършенно изпълнение! Ако обърнем внимание на поне две от заповедите на закона пише "не убивай", но Господ им откри, че този който мрази вече е станал човекоубиец, както и другата "не прелюбодействай", а Господ откри, че всеки който гледа чужда жена, за да я "пожелае" вече е прелюбодействал с нея в сърцето си! А и понеже е казал също: "чистете вътрешното на чашата и всичко ще ви бъде чисто" (а чашата сме ние) откри сега, че всеки човек без значение дали е мъжки или женски пол, в мига в който реши да изпълни своята си воля, а не Божията е станал прелюбодеец (то и за това ап.Павел в Римляни 7-ма глава казва: "Тогава що? Да речем ли, че законът е грях? Да не бъде! Но напротив, не бих познал греха освен чрез закона, защото не бих познал, че пожеланието е грях, ако законът не беше казвал: "Не пожелавай".)! Понеже и Сам Господ ни даде точно този пример: "не Моята воля, но Твоята да бъде"! Странно е, че много вярващи (или поне наричащи себе си вярващи) си мислят, че като имат своя воля свободно за избират, и да вържшат онова което им харесва (да правят каквото си искат) изпълняват Божията Воля, и най-лошото е, че си мислят, че така ще е и в Небето, а там няма да има друга Воля (понеже волята е господар, а не можем да слугуваме на двама господари) освен Божията - този пример ни остави най-ясно нашия Господ Исус Христос! Именно за това ап.Павел точно в тази гглава на римляни казва: "Окаян аз човек! кой ще ме избави от тялото на тая смърт?" и пак там: "Благодарение Богу! има избавление чрез Исуса Христа, нашия Господ. И тъй, сам аз с ума слугувам на Божия закон, а с плътта - на греховния закон."
Това е проблема на много вярващи, че държат умовете си за свое притежание (а знаем какво стана с Ананий и Сапфира когато задържаха от цената на нивата), и тогава съвестта им като слаба, се осквернява, а това не трябва да е така "Защото Бог не ни е призовал на нечистота, а на светост."

Бог да благослови всички! И се моля да бъде милостив към вярващите, които все още не са отдали умовете си на Господа (за да имат ум Христов), и да им открие, че не трябва да задържат нищо от цената на нивата, понеже Той плати най-скъпата цена, за да ни изкупи от греха! Защото всичко е от Него, чрез Него и за Него. Нему да бъде слава до векове. Амин!
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 50
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ Пон Авг 15, 2011 12:32 pm

Много добре си подготвен братко, Бог ти е открил много и ми е интересно да чета разсъжденията ти по Словото поучителни са. Съгласен съм, че закона се изпълнява в Христа и то с любов, но ще ми бъде интересно разсъждението ти по тези стихове от написаното в Галатяни 3-та глава Понеже е дълго ще ви помоля да си го прочетете. С радост ще очаквам разсъжденията ви водени от Светия Дух Божий за поучение на всички нас, защото закона е Духовен и неможе да се изпълни плътски Галатяни 4-та глава
Бог да ви благослови пази и дава мъдрост.
ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ
ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ
Пастор
Пастор

Брой мнения : 31
Join date : 01.12.2010
Age : 61
Местожителство : гр. Тетевен / П-р Е.П.Ц-Тетевен / Людмил Захариев

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Мариян Пон Авг 15, 2011 4:49 pm

Здравей брат Людмиле


Ако един човек , не му харесва и не иска да приеме нещо от писанието винаги може да си намери къде да бръкне и да изкара стих за да опровергае или защити намеренията си ( мотивите ). Въпроса е какво Бог иска да ни каже , а не ние какво си мислим че ни казва . Ето още един стих бонус от мен .

Деяния
„15:10 и така, защо сега изпитвате бога, че да налагате хомот върху врата на учениците, който нито нашите бащи, нито ние имахме силата да носим “

Повече хора считат че този хомот е закона .

Така за да тълкуваме добре тази тема и да имаме правилно отношение към истината , не трябва да си заравяме главите в книгата, главата , стиха или това което в момента на нас ни трябва , а наистина нека хванем Духа на писанията , а не да търсим вратичка като добрите юристи да се измъкнем , защото Бог е справедлив съдия .

Така както вече разбрахме в закона има различни заповеди и аспекти . Аз мисля че по добре казано от Апостола няма как да бъде . Ако обърнете внимание по нагоре в поста си бях споменал нещо .

Искам да уточня че , старият завет, тоест заветът на Синай между Бог и израел, се основаваше на земни обещания за земни благословения и проклятия, а не на вечен живот.Вечният живот дойде по късно чрез Исус .

Ако търсим земните обещания ще гледаме закона , ако търсим вечният живот ще търсим Христос .


Кое да търсим ?

11 А че никой не се оправдава пред Бога чрез закона, е явно от това, "че праведният чрез вяра ще живее";
12 а законът не действува чрез вяра, но казва: "Който върши това, което заповядва законът, ще живее чрез него".
Гал


Кой е праведен ?


21 Тогава, законът противен ли е на Божиите обещания? Да не бъде! Защото, ако беше даден закон, който да може да оживотвори, то наистина правдата щеше да бъде от закона.


От ясно по ясно че чрез дела по целият закон всички заповеди , съдби и повелия никой няма да се спаси
и вече не е необходимо защото имаме Исус , но трябва ли да бъдем праведни ? О да .

А какво е да сме праведни ? Всички знаем ,защото закона е написан във сърцата ни и той не е хомот и бреме , а наслада за всички които обичат Бога и искат да бъдат праведни и да живеят чрез вяра .
Мариян
Мариян

Брой мнения : 7
Join date : 13.08.2011
Age : 51
Местожителство : България-Сливен

http://blagoslovenie.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ Пон Авг 15, 2011 5:22 pm

Слава на живия Бог. Да, праведния чрез вяра ще живее, но кой е праведния? Това се моля от скоро време, Исус да живее в нас децата на Бог, защото човешката правда е като омърсена дреха. Значи правдата от Бога или Христос в нас. Господ да се изобрази във всички нас. Амин!
ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ
ЛЮДМИЛ ЗАХАРИЕВ
Пастор
Пастор

Брой мнения : 31
Join date : 01.12.2010
Age : 61
Местожителство : гр. Тетевен / П-р Е.П.Ц-Тетевен / Людмил Захариев

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Пламен Николов Пон Авг 15, 2011 5:24 pm

Мариян написа:...А какво е да сме праведни ? Всички знаем ,защото закона е написан във сърцата ни и той не е хомот и бреме , а наслада за всички които обичат Бога и искат да бъдат праведни и да живеят чрез вяра .

Много точно казано братко, и се моля повече люде да го проумеят, защото и брат Людмил вижда каква битка се води в момента във фейсбук точно по този въпрос (в групата ZA BOG), защото този въпрос е пряко свързан и със заглавието на тази тема! Дори има мнозина които не вярват, че има ад и признават само рая! Всички знаем, че Христос в нас е Божия Вечен закон сиреч Божията Воля в действие чрез нас, и в 1-во Йоан 3-та глава се казва, че "който върши правда праведен е както Христос е праведен", но за да се разбере правилно трябва да се изпълни и този стих "Признайте, че силата принадлежи на Бога", както и този "а без Мене не можете да сторите нищо"! Точно това отговори Господ на Пилат когато Го попита "що е истина", а точно Той - Истината стоеше пред него, и му отговори така: "ти не би имал никаква власт над мен ако не ти бе дадено отгоре"! Именно за това Бог насочи вниманието на сатана към Йов (а без Божието знание нищо не може да се случи) понеже Бог знаеше какво не достигаше на Йов - той приписваше славата от праведните дела на себе си (както за съжаление мнозина в църквата днес правят), и Йов без да осъзнава прокле деня в който се бе родил, а не прослави Бога за тези дела (което също каза Бог и на Моисей при скалата, когато Израелтяните искаха вода), и когато Йов го проумя след всичките въпроси, които Бог му зададе, Йов каза "слушал бях със слушането на ухото за тебе, но сега окото ми те вижда"! Това иска Бог в днешно време от Своите Люде, защото точно така е и писано в Римляни 8:14 - "ръководенито от Божия Дух са Божии чада"!
А относно това, че закона трябва да бъде наслада, а не хомот, е написано в 119-ти псалом:
Псалми 119:24
Твоите свидетелства наистина са моя наслада И мои съветници.
Псалми 119:77
Нека дойдат върху мене Твоите благи милости, за да живея; Защото Твоят закон е моя наслада.
Псалми 119:143
Неволи и утеснения ме намериха; Обаче Твоите заповеди са моя наслада.
Псалми 119:174
Копнях за Твоето спасение, Господи; И законът Ти е моя наслада.

Нека се молим с Божията Любов в сърцата си за тези братя и сестри, които все още се противят на Бога, и държат на своето си, без да осъзнават, че така погиват!
А плачевно е, че точно в църквите се разиграва тази "последна битка", защото мнозина казва Господ, се заблуждават в сърцата си, като се покланят на Божиите неща вместо на Самия Бог (а това е най-голямата заблуда от сатана)!
Дано бъде Бог милостив и възвърне в пътя на Истината, който води във Вечния Живот всички вярващи, които са се отклонили от Него!

Бог да благослови всички! Амин!
Пламен Николов
Пламен Николов
Администратор
Администратор

Брой мнения : 222
Join date : 03.12.2010
Age : 50
Местожителство : Е.П.Ц. - Тетевен / Администратор / Пламен Б. Николов

http://epcteteven.ovo.bg/?lwGjIL

Върнете се в началото Go down

Откровения за Ада и Рая-размишления. Empty Re: Откровения за Ада и Рая-размишления.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите